Милевски Ќе има измени во репрезентацијата

Милевски: Ќе има измени во репрезентацијата

Алфа | пред 4 месеци

Нашата селекција до 21 година доживеа уште еден пораз и веќе ги загуби шансите за освојување на второто место во групата. По третиот пораз во серија трпението на селекторот Благоја Милевски очигледно дека...

Милевски најави големи промени Селекцијата ќе има нов изглед овие играчи не можат да се носат со предизвикот

Милевски најави големи промени: Селекцијата ќе има нов изглед, овие играчи не можат да се носат со предизвикот

Точка | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доживеа тежок пораз од Австрија со 4-0 во Скопје, пораз кој селекторот Благоја Милевски го прифати со тоа што најави големи големи во националниот тим...

Нов дебакл на репрезентацијата до 21 година

Нов дебакл на репрезентацијата до 21 година

Алфа | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ја продолжи низата порази во квалификациите за Европското првенство. Нашите фудбалски надежи денеска доживеаа пораз од 4:0 во дуелот против селекцијата...

По поразот од Австрија Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција...

Нова Македонија | пред 4 месеци

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција По убедливиот пораз од Австрија (0:4) инаку трет во новиот циклус на квалификации, селекторот на младинската репрезентација на...

По поразот од Австрија Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

Канал 5 | пред 4 месеци

- По пораз од 0:4 тешко е било што да се каже. Австрија беше подобра, но три од четирите погодоци ги дадоа по наши грешки. За следниот меч оваа селекција ќе има сосема нов лик. За некои играчи ова беше...

Милевски од корен ќе ги менува работите во У 21 репрезентацијата

Милевски од корен ќе ги менува работите во У-21 репрезентацијата

Top Sport | пред 4 месеци

Благоја Милевски, селекторот на репрезентацијата до 21 година, по поразот од Австрија најави коренити промени во тимот. Македонија, во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство, попладнево...

Младинците убедливо поразени од Австрија

Младинците убедливо поразени од Австрија

Слободен печат | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година претрпе пораз со 0:4 од соодветната репрезентација на Австрија во натпревар од четвртото коло од квалификациите за Европското Првенство кое ќе се одржи во Италија...

Фудбал У21 Тежок пораз за македонските репрезентативци од Австрија

Фудбал У21: Тежок пораз за македонските репрезентативци од Австрија

A1on | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска заработи тежок пораз од селекцијата на Австрија. Нашите надежи беа поразени со 4-0 од гостите од Австрија, а стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ...

Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

Курир | пред 4 месеци

– По пораз од 0:4 тешко е било што да се каже. Австрија беше подобра, но три од четирите погодоци ги дадоа по наши грешки. За следниот меч оваа селекција ќе има сосема нов лик. За некои играчи ова беше...

Mладата репрезентација беше декласирана од Австрија

Mладата репрезентација беше декласирана од Австрија

Денар | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3) во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз, селекцијата...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Макфакс | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата...

По поразот од Австрија Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

+Инфо | пред 4 месеци

о убедливиот пораз од Австрија (0:4) инаку трет во новиот циклус на квалификации, селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски најави комплетна реконструкција на националниот...

Милевски најави големи промени Селекцијата ќе има нов изглед овие играчи не можат да се носат со предизвикот

Милевски најави големи промени: Селекцијата ќе има нов изглед, овие играчи не можат да се носат со предизвикот

Дерби | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доживеа тежок пораз од Австрија со 4-0 во Скопје, пораз кој селекторот Благоја Милевски го прифати со тоа што најави големи големи во националниот тим...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Top Sport | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата...

Младите рисови убедливо поразени од Австрија

Младите „рисови“ убедливо поразени од Австрија...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Младите „рисови“ убедливо поразени од Австрија Македонската репрезентација за фудбалери до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Австрија со 0-4, во мечот одигран на националната...

Милевски крена раце од оваа селекција Македонија У21 од следната година ќе има нов изглед

Милевски крена раце од оваа селекција, Македонија У21 од следната година ќе има нов изглед

МКД | пред 4 месеци

Селекторот на репрезентацијата до 21 година е разочаран од своите фудбалери, за најголем дел од нив ова е последен натпревар, Благоја Милевски вети голем ремонт за следните натпревари. Оваа селекција на...

Младинците декласирани од Австрија

Младинците декласирани од Австрија

Супер спорт | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија до 21 година претрпе убедлив пораз од Австрија во рамките на квалификацискиот натпревар за пласман на Европското првенство во 2019 година. Нашата репрезентација на...

ДЕБАКЛ НА СЕЛЕКЦИЈАТА ДО 21 ГОДИНА МАКЕДОНИЈА АВСТРИЈА 0 4

ДЕБАКЛ НА СЕЛЕКЦИЈАТА ДО 21 ГОДИНА,МАКЕДОНИЈА-АВСТРИЈА 0-4

Телма | пред 4 месеци

Селекција на Македонија за фудбалери до 21 година доживеа дебакл   во 4  меч од  квалификациите за ЕП во Италија и Сан Марино.Младинците претрпеа пораз од Австрија со убедливи  4-0 и ги намалија шасните...

По поразот од Австрија Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

Сител | пред 4 месеци

По убедливиот пораз од Австрија (0:4) инаку трет во новиот циклус на квалификации, селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски најави комплетна реконструкција на националниот...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Точка | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата...

Загубени надежи Македонија  Австрија 0 4

Загубени надежи: Македонија - Австрија 0:4

Македонски Спорт | пред 4 месеци

Нова очајна партија на нашата млада репрезентација до 21 година, уште еден пораз за четата на селекторот Милевски Младата селекција на Македонија до 21. година попладнево загуби од соодветната селекција...

Висок пораз на Македонија од Австрија

Висок пораз на Македонија од Австрија

Нетпрес | пред 4 месеци

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнето во вторникот на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Стрелци на головите беа Арнел...

Милевски пресече Од март ќе играме со нови играчи овие не можат да се носат со предизвикот

Милевски пресече: Од март ќе играме со нови играчи, овие не можат да се носат со предизвикот!

Спорт Клуб | пред 4 месеци

По убедливиот пораз на домашен терен од Австрија со 4:0, селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 години, Благоја Милевски најави дека ќе направи рез и реконструкција во националниот тим....

Фудбал У 21 Висок пораз на Македонија од Австрија

Фудбал У-21: Висок пораз на Македонија од Австрија

Курир | пред 4 месеци

Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер. За Македонија најголемата шанса за гол ја пропушти Бекир Исени кој не реализира пенал во 85. минута. Австријците мечот го...

Надежите доживеаја дебакл на Филип Втори

Надежите доживеаја дебакл на „Филип Втори“

Локално | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски, фудбалска репрезентација до 21 година...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Вечер | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата...

Нов дебакл на надежите до 21 години Австрија ја наполни македонската мрежа

Нов дебакл на надежите до 21 години, Австрија ја наполни македонската мрежа

МКД | пред 4 месеци

По срамот во Гибралтар, нов удар за фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, овој пат пораз на „Филип Втори“ арената од селекцијата на Австрија со убедливи 4-0. Оваа генерација на македонски...

Милевски Ќе има промени овие фудбалери не можат да се носат со предизвикот

Милевски: Ќе има промени, овие фудбалери не можат да се носат со предизвикот

Екипа | пред 4 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година загуби со убедливи 0-4 од Австрија на арената „Филип Втори“ во Скопје, по што е повеќе од очигледно дека оваа генерација не може да се бори за...

Милевски Гибралтар беше опомена за некои репрезентативци од март ќе имаме нов лик на оваа селекција

Милевски: Гибралтар беше опомена за некои репрезентативци, од март ќе имаме нов лик на оваа селекција!

24 фудбал | пред 4 месеци

Селекторот на младинската фудбалска репрезентација на Македонија по новиот разочарувачки резултат во квалификациите за ЕП Италија 2019. Триумфот на гости кај Ерменија со 0-3 навидум навестуваше нови добри...

Фудбал У 21 Пораз на Македонија од Австрија

Фудбал У-21: Пораз на Македонија од Австрија

24 вести | пред 4 месеци

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два),...

Надежите доживеаа дебакл на Филип Втори

Надежите доживеаа дебакл на „Филип Втори“

Таратур | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски , фудбалска репрезентација до 21 година...

Надежите доживеаа дебакл на Филип Втори

Надежите доживеаа дебакл на „Филип Втори“

Спортски | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски , фудбалска репрезентација до 21 година...

Милевски им даде црвен картон на избраниците Од март ќе имаме нова селекција

Милевски им даде црвен картон на избраниците: Од март ќе имаме нова селекција!

Спорт 1 | пред 4 месеци

Селекторот на младта македонска фудбалска репрезентација Благоја Милевски им даде црвен картон на голем дел од своите избраници, по поразот денеска со 4-0 од Австрија, по кој Макеоднија е без шанси за...

Македонија мора да го крене нивото на играта

Македонија мора да го крене нивото на играта...

Нова Македонија | пред 4 месеци

По двата пораза, од Србија и од Гибралтар, Македонија (фудбалери до 21 година) денеска игра против Австрија во квалификакциите за ЕП 2019 Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година денеска...

Дебакл црвен картон промашен пенал полна мрежа Македонија декласирана од Австрија среде Скопје

Дебакл, црвен картон, промашен пенал, полна мрежа… Македонија декласирана од Австрија среде Скопје

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година забележа нов, трет пораз во квалификациите за ЕП 2019 во Италија, откако на домашен терен на арената „Филип Втори“ во Скопје забележа вистински дебакл...

Милевски по поразот Тимот ќе добие нов лик за некои играчи ова беше последна опомена

Милевски по поразот: Тимот ќе добие нов лик, за некои играчи ова беше последна опомена

Newsroom | пред 4 месеци

По убедливиот пораз од Австрија (0:4) инаку трет во новиот циклус на квалификации, селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, најави комплетна реконструкција на националниот...

У21 Очајно издание промашен пенал и убедлив пораз од Австрија

У21: Очајно издание, промашен пенал и убедлив пораз од Австрија!

24 фудбал | пред 4 месеци

Висок пораз за младата фудбалска репрезентација во квалификациите за пласман на ЕП Италија 2019. Македонија загуби убедливо од Австрија со 0-4 пред своја публика на „Националната Арена Филип Втори“ во...

Дебакл на младинците Оваа генерација е безнадежна

Дебакл на младинците: Оваа генерација е безнадежна!

Спорт 1 | пред 4 месеци

Серијата на порази продолжи за младата македонска фудбалска репрезентација, која попладнево го доживеа и третиот пораз во четвртиот меч во квалификациите за Евро 2019 во Италија, откако Австрија лесно...

Четата на Милевски пред целосен дебакл Македонија убедливо губи од Австрија на полувреме

Четата на Милевски пред целосен дебакл: Македонија убедливо губи од Австрија на полувреме

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во моментов го игра квалификацискиот натпревар со Австрија, меч на кој ни е неопходна победа за да се вратиме во трка за една од првите две позиции во...

Дебакл во најава  Македонија губи со 0 3 од Австрија на полувремето

Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

Екипа | пред 4 месеци

Дебакл и се насетува на младата репрезентација на Македонија на дуелот против Австрија во четвртиот квалификациски натпревар за ЕП 2019, ако се суди според резултатот од првото полувреме на „Филип Втори“....

У21 Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме

У21: Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме

24 фудбал | пред 4 месеци

Полувреме на натпреварот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Голема негатива за избраниците на Благоја Милевски по првите 45 минути игра во дуелот со Австрија, каде гостите имаат...

Австријците лесно не решаваат  водство и од 0 2

Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

Екипа | пред 4 месеци

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа. Австрија до предноста...

Фудбал У21  Австрија ја растури Македонија во Скопје

Фудбал (У21): Австрија ја растури Македонија во Скопје

Нова ТВ | пред 4 месеци

Фото: ffm.mk Нова, трета, нула во низа на младата фудбалска репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2019 во Италија и во Сан Марино. Мерка на „црвено-жолтите“, по Србија и Гибралтар, им зема...

 Бомба на Јакуповиќ Австрија поведе против Македонија

„Бомба“ на Јакуповиќ: Австрија поведе против Македонија

Спорт 1 | пред 4 месеци

Младата македонска фудбалска репрезентација има негатива од 0-1 откако Австрија постигна гол преку Арнел Јакуповиќ. Австриецот постигна прекрасен гол од далечина, од околу 20 метри го матираше Јанков на голот на Македонија.

 Бомба на Чешмеџиев  Австријците се спасија па Јакуповиќ не казни со еврогол

„Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

Екипа | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје. А, први со можност за водство имаа момците...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Весник | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата...

Фудбал У 21 Убедлив пораз на македонските младинци од Австрија 0 4

Фудбал У-21: Убедлив пораз на македонските младинци од Австрија (0:4)

Сител | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите за ЕП, одигран попладнево на арената „Филип Втори“ избраниците на селекторот...

По поразот од Австрија Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

По поразот од Австрија, Милевски ќе прави ремонт во младинската селекција

ТВ 21 | пред 4 месеци

По убедливиот пораз од Австрија (0:4) инаку трет во новиот циклус на квалификации, селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски најави комплетна реконструкција на националниот...

У21 Со вакви резултати не се оди на ЕП австриска лекција за Македонија

У21: Со вакви резултати не се оди на ЕП, австриска лекција за Македонија!

Спорт365 | пред 4 месеци

После срамниот пораз од Гибралтар на гостински терен (1:0), уште еднаш поразени репрезентативците предводени од селекторот Благоја Милевски. Денеска на Националната Арена „Филип Втори“ – Скопје, македонската...

Фудбал У 21 Убедлив пораз на македонските младинците од Австрија 0 4

Фудбал У-21: Убедлив пораз на македонските младинците од Австрија (0:4)

Сител | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите за ЕП, одигран попладнево на арената „Филип Втори“ избраниците на селекторот...

Наведнавме глави без таленти прави

Наведнавме глави, без таленти „прави“

Sportmedia | пред 4 месеци

Немаме екстра-таленти, барем не доволно за да играме рамноправно во новиот циклус на натпревари за пласман на ново Европско првенство за играчи до 21 година, а денеска против Австрија загубивме со 0:4,...

У21 Со помош на Елмас по триумф над Австрија поправен испит за заборавање на шокот од Гибралтар

У21: Со помош на Елмас по триумф над Австрија, поправен испит за заборавање на шокот од Гибралтар

24 фудбал | пред 4 месеци

Избраниците на Милевски во обид да се поправат за срамниот пораз кај аутсајдерот Гибралтар. Младата македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21 година денес ќе излезе на мегдан со соодветната...

Милевски Се вративме четири години назад од март ќе имаме нов изглед

Милевски: Се вративме четири години назад, од март ќе имаме нов изглед!

Гол | пред 4 месеци

Благоја Милевски, селекторот на У21-репрезентацијата на Македонија, по поразот од Австрија (0-4) најави дека од новата година оваа репрезентација ќе има нов лик и ќе претрпи големи промени во играчкиот...

Само победа ќе го испере срамниот пораз од Гибралтар

Само победа ќе го испере срамниот пораз од Гибралтар

Спорт 1 | пред 4 месеци

По двата порази во низа и срамот со Луксембург во минатиот месец, младата македонска фудбалска репрезентација нема друг избор за да се испере за неуспесите, па против Австрија попладнево (13 часот) на...

Поразите не враќаат во рикверц  Милевски Ќе мора да има сериозен ремонт во младата репрезентација

Поразите не враќаат во рикверц - Милевски: Ќе мора да има сериозен ремонт во младата репрезентација

Sportmedia | пред 4 месеци

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски најави нов лик на нашата национална селекција до 21 година, по само 4 одиграни натпревари. Поразот од Австрија со 0:4 е тежок и...

Милевски го доживеа најтешкиот пораз Австрија ја збриша Македонија

Милевски го доживеа најтешкиот пораз, Австрија ја збриша Македонија

Гол | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата 7 и по четвртиот квалификациски натпревар, затоа што како домаќин на „Филип Втори“ Арената со 0-4 (0-3) загуби од селекцијата на Австрија.

Фудбал У 21 Висок пораз на Македонија од Австрија

Фудбал У-21: Висок пораз на Македонија од Австрија

Пост | пред 4 месеци

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два),...

Младата фудбалска репрезентација убедливо поразена од Австрија

Младата фудбалска репрезентација убедливо поразена од Австрија

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата 7 и по четвртиот квалификациски натпревар, затоа што како домаќин на „Филип Втори“ Арената со 0-4 (0-3) загуби...

Младите против Австрија за враќање во живот за ЕП 2019

Младите против Австрија, за враќање во живот за ЕП 2019!

Екипа | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија се чини ја брка една од последните шанси за враќање во игра за пласман на Европското првенство 2019 во Италија. По двата претходни порази од Србија и од Гибралтар,...

Европското првенство е само сон на јаве не декласира Австрија со 4 0

Европското првенство е само сон, на јаве не декласира Австрија со 4:0

Sportmedia | пред 4 месеци

Младата македонска репрезентација за фудбалери до 21 година ги загуби сите шанси за пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино за две години, по денешниот убедлив пораз од Австрија со 0:4...

Австрија ја нокаутира Македонија на Милевски за само половина полувреме

Австрија ја „нокаутира“ Македонија на Милевски за само половина полувреме

Гол | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Австрија до 21 година како што изгледа ќе си замине со три бода од Скопје. За нешто повеќе од половина полувреме, противникот веќе води со 0-2 против Македонија, која досега тешко гради...

Јакуповиќ се прошета низ одбраната на Македонија и даде ефектен гол од  20 метри

Јакуповиќ се „прошета“ низ одбраната на Македонија и даде ефектен гол од - 20 метри!

Гол | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година има негатива на дуелот против Австрија уште рано во натпреварот кој се игра на „Филип Втори“ (0-1). Надежите на Милевски примија гол во 13. минута,...

Австриска симфонија за молк на Филип Втори  Македонија губи со 0 3

Австриска симфонија за молк на „Филип Втори“, Македонија губи со 0:3

Sportmedia | пред 4 месеци

Австрија игра одличен фудбал и заслужено води со убедливи 3:0 по првото полувреме во квалификацискиот меч за играчи до 21 година против Македонија Австрија игра одличен фудбал и заслужено води со убедливи...

Австрија има предност на хартија на терен Македонија оди на победа

Австрија има предност на хартија, на терен Македонија оди на победа

Sportmedia | пред 4 месеци

Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година денеска од 13 часот го игра четвртиот меч во квалификациите за настап на Европското првенство во Италија и Сан Марино за две години. Победа не враќа...

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Слободен печат | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот на Македонија...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Денар | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

У21 утре се игра четвртиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП

У21, утре се игра четвртиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП

Алсат-М | пред 4 месеци

Тренерот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, пред квалификацискиот натпревар со Австрија кој се игра утре во Скопје, истакна дека овој меч треба да биде пресвртот за понатамошни...

Милевски Натпреварот со Австрија е клучен

Милевски: Натпреварот со Австрија е клучен!

Спортски | пред 4 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Македонија утре на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски вели...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Макфакс | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Top Sport | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Актуелно24 | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Точка | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Милевски Австрија е добро анализирана можеме да ја победиме

Милевски: Австрија е добро анализирана, можеме да ја победиме

Дерби | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре (13 часот) го игра четвртиот меч од квалификациите за Европскота првенство, а противник ни е селекцијата на Австрија која сакаме да падне на националната...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Вечер | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Посакуваме триумф против Австрија

Посакуваме триумф против Австрија

Вечер Прес | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја...

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Курир | пред 4 месеци

Милевски вели дека противникот е добро анализиран и очекува неговите избраници да одиграат квалитетен натпревар. – Австрија е добро анализирана, се подготвивме добро и очекувам да одиграме квалитетен натпревар....

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

+Инфо | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја...

Фудбал У21 Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

Фудбал У21: Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

Нова ТВ | пред 4 месеци

Фото: ffm.mk По скапото октомвриско луксузирање со тешко стекнатиот рејтинг, новата генерација на младата фудбалска репрезентација на Македонија е пред нов испит во квалификациите за Европското првенство...

Милевски Против Австрија да покажеме дека имаме квалитет за големи резултати

Милевски: Против Австрија да покажеме дека имаме квалитет за големи резултати

МКД | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 години, утре (вторник) од 13 часот на арената „Филип Втори“ ја пречекува Австрија во четвртиот меч од квалификациите за ЕП 2019. Македонските надежи до 21 години против...

Милевски Победа за самодоверба и приклучок кон врвот

Милевски: Победа за самодоверба и приклучок кон врвот

Алфа | пред 4 месеци

Во вторник настапува и нашата репрезентација до 21 година која се среќава во Австрија во продолжението од квалификациите за место на континенталниот собир во Италија. По дебаклот од Гибралтар, селекторот...

Милевски Австрија е силна но ние сме подготвени да покажеме дека имаме квалитет

Милевски: Австрија е силна, но ние сме подготвени да покажеме дека имаме квалитет

24 фудбал | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 години, утре (вторник) од 13 часот на арената „Филип Втори“ ја пречекува Австрија во четвртиот меч од квалификациите за ЕП 2019. Македонските надежи до 21 години против...

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

Сител | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја...

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Весник | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја Милевски...

Милевски Австријците се добро анализирани посакуваме триумф

Милевски: Австријците се добро анализирани, посакуваме триумф

Екипа | пред 4 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година утре, со почеток во 13 часот, го игра следниот квалификациски натпревар, а ривал е селекцијата на Австрија. По срамот со Гибралтар, ова е убава...

Милевски Арената Филип Втори да ни биде мотив повеќе за успех против Австрија

Милевски: Арената „Филип Втори“ да ни биде мотив повеќе за успех против Австрија

Спорт 1 | пред 4 месеци

По два порази во низа, од кои еден срамен против аутсајдерот Гибралтар, младата македонска фудбалска репрезентација утре од 13 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе се обиде да се врати на победничкиот...

У21 Милевски Гибралтар е заборавен клучен меч против Австрија

У21, Милевски: Гибралтар е заборавен, клучен меч против Австрија!

Спорт365 | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот на Македонија...

Милевски Треба да научиме да се носиме со притисокот без разлика дали е позитивен или негативен

Милевски: Треба да научиме да се носиме со притисокот, без разлика дали е позитивен или негативен

Гол | пред 4 месеци

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година, Благоја Милевски го најави мечот против Австрија во рамки од квалификациите за Европското првенство (ЕП). Тој смета дека...

Милевски Со победа против Австрија да фатиме приклучок кон врвот

Милевски: Со победа против Австрија да фатиме приклучок кон врвот

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Селекторотот на младата фудбалска репрезентација Благоја Милевски не отстапува од добро трасираната патека на нашата селекција до 21 година, а и овојпат по историскиот успех со златната генерација, верува...

Милевски Со победа против Австрија да фатиме приклучок кон врвот

Милевски: Со победа против Австрија да фатиме приклучок кон врвот

Sportmedia | пред 4 месеци

Благоја Милевски не отстапува од добро трасираната патека на нашите селекции до 21 година, а и овојпат по историскиот успех со златната генерација, верува во успех и во добар пласман во новиот циклус квалификации,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност