Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

A1on | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500 се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Катастрофален земјотрес однесе над 300 животи во Иран и во Ирак

Катастрофален земјотрес однесе над 300 животи во Иран и во Ирак...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Катастрофален земјотрес однесе над 300 животи во Иран и во Ирак Најмалку 328 лица загинаа, а над 5.000 се повредени во катастрофалниот земјотрес, кој завчера вечерта го погоди реонот на иранско-ирачката...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата...

Расте црниот биланс Најмлаку 530 загинати во земјотресот во Иран

Расте црниот биланс: Најмлаку 530 загинати во земјотресот во Иран

Курир | пред 4 месеци

Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала бил во Ирак, во близина на границата со Иран, на околу 50 километри од иранскиот град...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

+Инфо | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500 се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Расте црниот биланс Најмлаку 530 загинати во земјотресот во Иран

Расте црниот биланс: Најмлаку 530 загинати во земјотресот во Иран

Прес 24 | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Алсат-М | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Сител | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Иран Повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Иран: Повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Вечер Прес | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Иран Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Иран: Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Макфакс | пред 4 месеци

Иран соопшти дека се завршени спасувачките операции во областите што беа погодени од силниот земјотрес, во којшто загинаа најмалку 450 лица, а беа повредени 7.000. „Спасувачката операција во западната...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Алфа | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

A1on | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Иран Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Иран: Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Точка | пред 4 месеци

Иран соопшти дека се завршени спасувачките операции во областите што беа погодени од силниот земјотрес, во којшто загинаа најмалку 450 лица, а беа повредени 7.000. „Спасувачката операција во западната...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Скопје24 | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Над 440 мртви во земјотресот меѓу Иран и Ирак

Над 440 мртви во земјотресот меѓу Иран и Ирак

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Иранската полудржавна новинска агенција Тасним јави дека бројот на загинатите во силниот земјотрес што ги погоди Иран и Ирак изнесувал над 440, додека на повбредените околу 7.400. Земјотресот беше со сила...

Иран Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Иран: Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Вечер | пред 4 месеци

Иран соопшти дека се завршени спасувачките операции во областите што беа погодени од силниот земјотрес, во којшто загинаа најмалку 450 лица, а беа повредени 7.000. „Спасувачката операција во западната...

Иран ја прекина потрагата по преживеани од земјотресот

Иран ја прекина потрагата по преживеани од земјотресот

DW | пред 4 месеци

Спасувачките екипи во Иран ги прекинаа акциите по силниот земјотрес. Властите соопштија дека шансите да се најдат преживеани се многу мали. Владата прогласи ден на жалост по катастрофата. Стравувајќи од...

Ден на жалост во Иран

Ден на жалост во Иран

Канал 5 | пред 4 месеци

Десетици илјади Иранци втора ноќ минаа под отворено небо на минусни температури, а проценките се дека на околу 100 илјади луѓе итно им е потребно засолниште. Според иранските власти, 30 илјади куќи се...

Најмалку 530 загинати во земјотресот во Иран спасувачката операција прекината

Најмалку 530 загинати во земјотресот во Иран, спасувачката операција прекината

Newsroom | пред 4 месеци

Најмалку 530 луѓе загинаа во најсмртоносниот земјотрес што го погоди Иран во последните децении, јави во вторник државната агенција ИРНА, додавајќи дека се повредени над 8000 луѓе. Иран во вторник објави...

Иран заврши со потрагата по преживеани 450 лица загинаа во земјотресот

Иран заврши со потрагата по преживеани, 450 лица загинаа во земјотресот

24 вести | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти иранската служба за вонредни ситуации. Оваа...

Иран објави крај на спасувачките операции итно е потребна помош

Иран објави крај на спасувачките операции, итно е потребна помош

Нова ТВ | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Смртниот биланс од земјотресот во Иран достигна 530 лица

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500  се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Билансот од смртоносниот земјотрес во Иран расте  Досега 530 жртви

Билансот од смртоносниот земјотрес во Иран расте – Досега 530 жртви

Пост | пред 4 месеци

Најмалку 530 лица загинаа, а околу 7.500 се повредени во силниот земјотрес што го погоди западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот од неделата навечер по локално време, со интензитет од 7,2 степени...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Идивиди | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Иранците што го преживеаја земјотресот поминаа студена ноќ надвор

Иранците што го преживеаја земјотресот поминаа студена ноќ надвор

Локално | пред 4 месеци

Илјадници Иранци што го преживеаја силниот земјотрес поминаа долга ноќ на отворено без засолниште, а температурата беше близу нула степени Целзиусови. Иранската влада прави се за помошта да стигне во најпогодените...

Хронологија на земјотреси во Иран

Хронологија на земјотреси во Иран...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Хронологија на земјотреси во Иран Бројот на загинати во земјотресот со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала, што неделата го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

+Инфо | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Курир | пред 4 месеци

Оваа област на иранско-ирачката граница завчера ја погоди земјотрес со интензитет од 7,3 степени, кој е почувствуван во неколку ирански провинции, но најмногу беше погодена Керманшах. Курдски здравствени...

Иран Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Иран: Завршија спасувачките операции по разорниот земјотрес

Весник | пред 4 месеци

Иран соопшти дека се завршени спасувачките операции во областите што беа погодени од силниот земјотрес, во којшто загинаа најмалку 450 лица, а беа повредени 7.000. „Спасувачката операција во западната...

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Локално | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Земјотрес Иран Загинаа 450 повредени над 7 000 луѓе

Земјотрес Иран: Загинаа 450, повредени над 7.000 луѓе

Нова ТВ | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Сител | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Над 200 загинати и 2 800 повредени во земјотресот во Иран

Над 200 загинати и 2.800 повредени во земјотресот во Иран

Exclusive | пред 4 месеци

Во земјотресот со јачина од 7,3 степени што го потресе северниот пограничен регион меѓу Иран и Ирак, досега загинаа најмалку 214 лица, а повредени се повеќе од 2,800 лица. Една иранска агенција за помош...

Иран ја прекинува спасувачката операција во подрачјата погодени од земјотресот

Иран ја прекинува спасувачката операција во подрачјата погодени од земјотресот

Newsroom | пред 4 месеци

Иран во вторник објави дека завршиле спасувачките операции на подрачјата погодени со силниот земјотрес во кој минатиот викенд загинале најмалку 450 луѓе, додека илјадници се повредени, јави државната телевизија....

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Во Иран повеќе не се трага по преживеани во земјотресот

Пулс 24 | пред 4 месеци

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти шефот на иранската служба за вонредни ситуации...

Најсилниот земјотрес годинава со јачина од 7 2 степени ги погоди Иран и Ирак

Најсилниот земјотрес годинава со јачина од 7,2 степени ги погоди Иран и Ирак

Таратур | пред 4 месеци

Mоќен земјотрес го погоди планинскиот граничен регион на Иран и Ирак, при што загинаа над 400, а се повредени над 7.000 лица во двете држави. Најмногу загинати има во иранскиот град Сарпол-е-Захаб, што...

Над 460 жртви во земјотресот во Иран и Ирак

Над 460 жртви во земјотресот во Иран и Ирак

Нетпрес | пред 4 месеци

Во земјотресот со магнитуда од 7,3 степени по Рихтер кој во неделата го погоди подрачјето меѓу Иран и Ирак загинаа околу 460 луѓе, повеќето на иранската територија, соопштија во понеделникот вечерта иранските...

Расте бројот на загинати во земјотресот од 7 3 степени

Расте бројот на загинати во земјотресот од 7,3 степени

Прес 24 | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Повеќе од 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Повеќе од 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Слободен печат | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Повеќе од 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Повеќе од 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

+Инфо | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Хронологија на земјотреси во Иран

Хронологија на земјотреси во Иран

Сител | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала, што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах се искачи на 407 лица,...

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН Овој потрес однесе жртви

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН: Овој потрес однесе жртви

Фактор | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7, 3 степени според Рихтеровата скала денеска е почувствуван во неколку ирански провинции. Досега во земјотресот загинаа повеќе од 400 луѓе, а над 7.000 се повредени. Oсум села претрпеа...

Објавена застрашувачка снимка од моментот на потресот од 7 3 степени

Објавена застрашувачка снимка од моментот на потресот од 7,3 степени

Курир | пред 4 месеци

Земјотресот бил со јачина од 7, 3 степени според Рихтеровата скала, а бил почувствуван во неколку ирански провинции. На интернет објавено е и видео од моментот на потресот. Погледнете ја застрашувачката моќ… Тагови:

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Сител | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Расте бројот на загинати по земјотресот на ирачко иранската граница

Расте бројот на загинати по земјотресот на ирачко-иранската граница

Курир | пред 4 месеци

Епицентарот на земјотресот со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала бил во Ирак, во близина на границата со Иран, на околу 50 километри од иранскиот град Сарпол е Захаб, каде загинаа 280 луѓе....

 ВИДЕО ФОТО СТРАОТЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ИРАН И ИРАК Огромен број загинати и повредени

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАОТЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ИРАН И ИРАК: Огромен број загинати и повредени

Фактор | пред 4 месеци

Голема спасувачка акција има во Иран и Ирак откако ги погоди силен земјотрес. Досега во земјотресот загинаа повеќе од 400 луѓе, а над 7.000 се повредени. Повеќето луѓе загинаа во западната иранска провинција...

Над 350 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 350 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

Вечер Прес | пред 4 месеци

Над 300 загинати и илјадници повредени во страотниот земјотресот на границата меѓу Иран и Ирак. По силиниот земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтеровата скала кој го погоди граничниот премин меѓу...

Над 350 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 350 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

24 вести | пред 4 месеци

Над 300 загинати и илјадници повредени во страотниот земјотресот на границата меѓу Иран и Ирак. По силиниот земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтеровата скала кој го погоди граничниот премин меѓу...

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН И ИРАК Е НАЈСМРТОНОСНИОТ ОВАА ГОДИНА

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН И ИРАК Е НАЈСМРТОНОСНИОТ ОВАА ГОДИНА

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Голема спасувачка акција се одвива во моментов, откако моќен земјотрес го погоди планинскиот граничен регион на Иран и Ирак, при што загинаа над 400, а се повредени над 7.000 лица во двете држави. Тимовите...

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

Над 440 луѓе загинаа во земјотресот во иранската провинција Керманшах

ТВ 21 | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 445 лица, а повредени се приближно 7.370 луѓе, соопштија иранските...

Најмалку 407 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 407 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Сител | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 407 лица, а повредени се приближно 6.700 луѓе, соопштија иранските...

Над 400 загинати и илјадници повредени во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 400 загинати и илјадници повредени во земјотресот на иранско-ирачката граница

Newsroom | пред 4 месеци

Бројот на загинати во земјотресот што синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, се искачи на 407 лица, а повредени се приближно 6.700 луѓе, соопштија иранските...

Објавена ЗАСТРАШУВАЧКА снимка од моментот на потресот од 7 3 степени

Објавена ЗАСТРАШУВАЧКА снимка од моментот на потресот од 7,3 степени

Sky | пред 4 месеци

Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Земјотресот бил со јачина од 7, 3 степени според...

Разорен земјотрес на Иранско Ирачката граница  стотици загинати илјадници повредени

Разорен земјотрес на Иранско-Ирачката граница – стотици загинати, илјадници повредени

Алфа | пред 4 месеци

Стотици загинати, илјадници повредени и разурнати гратчиња и села остави зад себе земјотресот од 7,3 степени по Рихтер, кој го погоди граничниот регион меѓу Иран и Ирак. Стотици загинати, илјадници повредени...

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Актуелно24 | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Над 300 мртви и над 6 000 повредени лица во катастрофалниот земјотрес во пограничниот регион на Иран со Ирак

Над 300 мртви и над 6.000 повредени лица во катастрофалниот земјотрес во пограничниот регион на Иран со Ирак

Сител | пред 4 месеци

Embedded video for Над 300 мртви и над 6.000 повредени лица во катастрофалниот земјотрес во пограничниот регион на Иран со Ирак 20 секунди траел катастрофалниот земјотресот што  синоќа  го  погоди  реонот...

Разорен земјотрес на границата помеѓу Ирак и Иран  околу 400 луѓе загинаа

Разорен земјотрес на границата помеѓу Ирак и Иран – околу 400 луѓе загинаа

Exclusive | пред 4 месеци

Повеќе од 380 лица го загубија животот, а повредени се најмалку 6000 луѓе по земјотресот со јачина од 7.3 степени кој во изминатата ноќ го погоди граничниот регион помеѓу Ирак и Иран. Американската геолошка...

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Денешен | пред 4 месеци

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Бројот на жртви постојано расте. Земјотресот...

Земјотрес во Иран и Ирак Бројот на загинатите е стотици луѓе

Земјотрес во Иран и Ирак: Бројот на загинатите е стотици луѓе

Нова ТВ | пред 4 месеци

о земјотресот со јачина од 7,3 степени што го потресе северниот пограничен регион меѓу Иран и Ирак, досега загинаа најмалку 387 лица, а повредени се повеќе од 7.000 лица. Една иранска агенција за помош...

Страшен земјотрес на границата на Иран и Ирак најмалку 332 мртви ФОТО ВИДЕО

Страшен земјотрес на границата на Иран и Ирак, најмалку 332 мртви (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 4 месеци

Најмалку 332 лица загинаа во Иран и во Ирак во земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтер кој синоќа го погоди пограничниот регион на двете земји. Спасувачките служби продолжуваат да трагаат по преживеани,...

Расте бројот настрадани во земјотресот во Иран и Ирак најмалку 350 мртви

Расте бројот настрадани во земјотресот во Иран и Ирак, најмалку 350 мртви

Нетпрес | пред 4 месеци

Најмалку 350 лица загинале и уште околу четири илјади се повредени во Иран и во Ирак во силниот земјтрес од 7,3 степени во неделата, пренесуваат во понеделникот медиумите во двете земји додека сапсувачките...

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Макфакс | пред 4 месеци

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Бројот на жртви постојано расте. Земјотресот...

Разорен земјотрес загинаа најмалку 214 лица

Разорен земјотрес,загинаа најмалку 214 лица

Радар | пред 4 месеци

Во земјотресот со јачина од 7,3 степени што го потресе северниот пограничен регион меѓу Иран и Ирак, досега загинаа најмалку 214 лица, а повредени се повеќе од 2,800 лица. Една иранска агенција за помош...

КАТАСТРОФАЛЕН ЗЕМЈОТРЕС Најмалку 328 лица загинаа повеќе од 2 500 се повредени

КАТАСТРОФАЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Најмалку 328 лица загинаа, повеќе од 2.500 се повредени

Курир | пред 4 месеци

Според податоците на иранската Национална организација за управување со несреќи, во Иран загинале најмалку 328, а повеќе од 2.500 се повредени. Ирански официјални претставници наведуваат дека бројот на...

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Алфа | пред 4 месеци

Најмалку 328 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах. Најмалку 328 лица загинаа,...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

A1on | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

+Инфо | пред 4 месеци

Најмалку 328 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Силен земјотрес во Ирак и Иран

Силен земјотрес во Ирак и Иран

Слободен печат | пред 4 месеци

Околу 214 лица загинале, а скоро 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ги погоди Иран и Ирак, во област околу границата меѓу овие држави. Бројот на загинати може да расте бидејќи уште е во тек спасувачката...

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Вечер | пред 4 месеци

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Бројот на жртви постојано расте. Земјотресот...

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Макфакс | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа,а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Кајгана | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа,а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Расте бројот на жртви во земјотресот во Иран и Ирак

Расте бројот на жртви во земјотресот во Иран и Ирак

DW | пред 4 месеци

По силниот земјотрес во граничниот регион меѓу Иран и Ирак, бројот загинати се зголеми на преку 200, додека неколку илјади луѓе се повредени. Силниот земјотрес во курдските области во граничниот регион...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката...

Разорен земјотрес над 7 степени по Рихтер ги погоди Ирак и Иран стотици мртви

Разорен земјотрес над 7 степени по Рихтер ги погоди Ирак и Иран-стотици мртви!

Фактор | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинале, а околу 2 800 се повредени во силниот земјотрес, кој ја погоди областа на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах. Ирански претставници наведуваат дека бројот...

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ГИ ПОГОДИ ИРАК И ИРАН

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ГИ ПОГОДИ ИРАК И ИРАН

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Над 200 луѓе загинаа во земјотресот, што удри во пределот на иранско-ирачката граница, со силина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, а над 2.800 се повредени. Иранската телевизија „Прес“ соопшти дека...

Стотици загинати во земјотерс на границата меѓу Ирак и Иран

Стотици загинати во земјотерс на границата меѓу Ирак и Иран

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Силен земјотрес во близина на ирачко иранската граница однесе стотици човечки животи, додека илјадници се повредени. Земјотресот со сила од 7,3 степени се почувствувал од Турција до Кувајт. Епицентарот...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Курир | пред 4 месеци

Според податоците на иранската Национална организација за управување со несреќи, во Иран загинале најмалку 207, а повеќе од 2.500 се повредени. Ирански официјални претставници наведуваат дека бројот на...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Флеш | пред 4 месеци

Според податоците на иранската Национална организација за управување со несреќи, во Иран загинале најмалку 214, а повеќе од 2.500 се повредени. Ирански официјални претставници наведуваат дека бројот на...

Најмалку 216 мртви во потресот на границата меѓу Ирак и Иран

Најмалку 216 мртви во потресот на границата меѓу Ирак и Иран

Нетпрес | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица ги забија животите во Иран и во Ирак во неелата во силниот земјотрес со магнитуда од 7,3 според Рихтер кој го погоди пограничното подрачје меѓу овие две земји, пренесуваат агенциите,...

Разорен земјотрес во Иран повеќе од 200 мртви

Разорен земјотрес во Иран, повеќе од 200 мртви

Телма | пред 4 месеци

Најмалку 200 луѓе загинаа, а над 1.700-тини се повредени при силен земјотрес од над седум степени според Рихтеровата скала, што синоќа го погоди реонот во северниот дел на ирачко-иранската граница. Најтешко...

Бројот на загинатите во земјотресот во Иран и Ирак расте Досега 348

Бројот на загинатите во земјотресот во Иран и Ирак расте: Досега 348

Нова ТВ | пред 4 месеци

Во земјотресот со јачина од 7,3 степени што го потресе северниот пограничен регион меѓу Иран и Ирак, досега загинаа најмалку 348 лица, а повредени се повеќе од 5.660 лица. Една иранска агенција за помош...

Над 214 загинати во земјотрес на ирачко иранската граница

Над 214 загинати во земјотрес на ирачко-иранската граница

24 вести | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а неколку илјади се повредени во силниот земјотрес со јачина од 7.2 степени според Рихтеровата скала што синоќа го погоди реонот во близина на границата меѓу Ирак и Иран. Потресот...

Над 200 загинати во земјотрес во Иран и во Ирак

Над 200 загинати во земјотрес во Иран и во Ирак

Канал 5 | пред 4 месеци

Најголем дел од жртвите, дури 130,  се регистрирани во западната иранска провинција Кеманшах. Ирачките власти засега соопштуваат за шест жртви на нивна територија.. Бројот на загинати се очекува да расте,...

Најмалку 65 загинати при земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 65 загинати при земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница

24 вести | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а неколку илјади се повредени во силниот земјотрес со јачина од 7.2 степени според Рихтеровата скала што синоќа го погоди реонот во близина на границата меѓу Ирак и Иран. Потресот...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Вечер Прес | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Силен земјотрес во Ирак и Иран со повеќе од 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран со повеќе од 200 мртви

Локално | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа,а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

+Инфо | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Прес 24 | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Вечер | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа,а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Над 160 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 160 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

Алсат-М | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон на границата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Над 160 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 160 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

Прес 24 | пред 4 месеци

По првиот потрес од 7,2 степена имало 12 последователни потреси со интензитет од 3,6 до 4,7. Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот...

Над 160 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 160 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

+Инфо | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон на границата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Земјотрес во Иран над 160 жртви досега

Земјотрес во Иран, над 160 жртви досега

Весник | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон нараницата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Земјотрес во Иран над 160 жртви досега

Земјотрес во Иран, над 160 жртви досега

Република | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон нараницата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Sky | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Sky | пред 4 месеци

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Бројот на жртви постојано расте. Земјотресот...

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Над 300 лица загинаа во земјотресот што ги погоди Ирак и Иран

Весник | пред 4 месеци

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Бројот на жртви постојано расте. Земјотресот...

Над 140 загинати во земјотерс на границата меѓу Ирак и Иран

Над 140 загинати во земјотерс на границата меѓу Ирак и Иран

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Силниот земјотрес во близина на ирачко иранската граница однесе над 140 човечки животи. Во земјотресот со сила од 7,3 степени биле повредени околу 1000 луѓе. Потресот се почувствувал од Турција до Кувајт....

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 328 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Најмалку 328 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 141 загинати при земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 141 загинати при земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница

Локално | пред 4 месеци

Најмалку 141 лица загинаа, а околу 1000 се повредени при силен земјотрес од над седум степени според Рихтеровата скала, што синоќа го погоди реонот во северниот дел на ирачко-иранската граница. Според...

Бројот на загинатите расте во минута Најмалку 328 мртви во земјотресот во Иран

Бројот на загинатите расте во минута: Најмалку 328 мртви во земјотресот во Иран

Newsroom | пред 4 месеци

Најмалку 328 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Над 160 жртви во земјотресот на иранско ирачката граница

Над 160 жртви во земјотресот на иранско-ирачката граница

Сител | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон на границата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Над 200 загинати и 2 800 повредени во земјотресот во Иран

Над 200 загинати и 2.800 повредени во земјотресот во Иран

Нова ТВ | пред 4 месеци

Во земјотресот со јачина од 7,3 степени што го потресе северниот пограничен регион меѓу Иран и Ирак, досега загинаа најмалку 214 лица, а повредени се повеќе од 2,800 лица. Една иранска агенција за помош...

Силен земјотрес во Ирак и Иран над 200 мртви

Силен земјотрес во Ирак и Иран, над 200 мртви

Весник | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа,а повеќе од 2.800 се повредени во силен земјотрес што погоди област на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах. Според податоците на иранската Национална организација...

Најмалку 65 загинати при земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 65 загинати при земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница

Сител | пред 4 месеци

Најмалку 65 лица загинаа, а околу 350 се повредени при силен земјотрес од над седум степени според Рихтеровата скала, што синоќа го погоди реонот во северниот дел на ирачко-иранската граница. Според иранските...

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

ТВ 21 | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Пост | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 214 загинати при земјотресот во Ирак и Иран

Најмалку 214 загинати при земјотресот во Ирак и Иран

Пулс 24 | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Најмалку 214 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Потресни снимки од земјотресот на ирачко иранската граница Најмалку 214 загинати

Потресни снимки од земјотресот на ирачко-иранската граница: Најмалку 214 загинати

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Над 200 загинати при земјотресот во реонот на ирачко иранската граница

Над 200 загинати при земјотресот во реонот на ирачко-иранската граница

Пост | пред 4 месеци

Најмалку 214 лица загинаа, а околу 2.800 се повредени во катастрофалниот земјотрес кој синоќа го погоди реонот на иранско-ирачката граница, во иранската провинција Керманшах, објави државната иранска телевизија....

Земјотрес во Иран над 160 жртви досега

Земјотрес во Иран, над 160 жртви досега

Newsroom | пред 4 месеци

Кризниот штаб во иранското Министерство за внатрешни работи соопшти дека има над 160 загинати во земјотресот што ноќеска погоди реон нараницата на Иран со Ирак. Според нив, повредени се 1.686 луѓе. Најтешко...

Најмалку 81 жртва во силниот земјотрес во Иран

Најмалку 81 жртва во силниот земјотрес во Иран

Нетпрес | пред 4 месеци

Најмалку 81 човек го загубил животот и уште околу илјада се повредени во земјотресот со магнитуда од 7,4 степени по рихтер кој во неделата ја погоди пограничната област меѓу Иран и Ирак, пренесува ноќта...

Разорен земјотрес од 7 3 степени вечерва во на граница меѓу Иран и Ирак

Разорен земјотрес од 7,3 степени вечерва во на граница меѓу Иран и Ирак

Прес 24 | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак...

Силен земјотрес на ирачко иранската граница

Силен земјотрес на ирачко-иранската граница

Алсат-М | пред 4 месеци

Најмалку шест лица загинаа во Иран, а неколку дестици други се повредени, при силен земјотрес што вечерва го погоди реонот во северниот дел на ирачко-иранската граница. Според Американскиот геофизички...

Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7 3 степени  хаос на улиците

Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7.3 степени – хаос на улиците

Вести24 | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак...

Силен земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Силен земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Силен земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница Силен земјотрес вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во автономниот регион Ирачки Курдистан, во близина на границата меѓу Ирак и Иран. Според...

Земјотрес со јачина од 7 3 степени регистриран на границата помеѓу Иран и Ирак

Земјотрес со јачина од 7,3 степени регистриран на границата помеѓу Иран и Ирак

A1on | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак...

Страшен земјотрес вечерва од 7 3 степени

Страшен земјотрес вечерва од 7.3 степени

Курир | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак...

Паника и хаос на улиците Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7 3 степени

Паника и хаос на улиците: Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7.3 степени

Весник | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак и...

Паника и хаос на улиците Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7 3 степени

Паника и хаос на улиците: Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7.3 степени

Република | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак и...

Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7 3 степени  хаос на улиците

Видео од вечерашниот страшен земјотрес од 7.3 степени - хаос на улиците

Сител | пред 4 месеци

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, според Американскиот геофизички институт, вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во Ирачки Курдистан, во близина на границата помеѓу Ирак...

Шестмина загинати при земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Шестмина загинати при земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница

Пост | пред 4 месеци

Најмалку шест лица загинаа во Иран, а неколку дестици други се повредени, при силен земјотрес што вечерва го погоди реонот во северниот дел на ирачко-иранската граница. Според Американскиот геофизички...

Силен земјотрес во реонот на ирачко иранската граница

Силен земјотрес во реонот на ирачко-иранската граница

Сител | пред 4 месеци

Силен земјотрес вечерва го погоди реонот на градот Халабџа во автономниот регион Ирачки Курдистан, во близина на границата меѓу Ирак и Иран. Според Американскиот геофизички институт, земјотресот бил со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност