УХМР Снегот доаѓа пред крајот на неделата

УХМР: Снегот доаѓа пред крајот на неделата

Вести24 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

УХМР Снегот доаѓа пред крајот на неделата

УХМР: Снегот доаѓа пред крајот на неделата

Прес 24 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

A1on | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Актуелно24 | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Метео Облачно време со врнежи од дожд

Метео: Облачно време со врнежи од дожд

МТВ 1 | пред 4 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, на повеќе места обилни (над 40 литри на метар квадратен). Локално во јужните делови се очекува појава на пороен дожд со грмежи....

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Скопје24 | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Вечер | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Макфакс | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА  еве што велат за наредниве денови

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА – еве што велат за наредниве денови

Sky | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2. Најобилни врнежи ќе има во јужните и...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

MK News | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

До петок обилни врнежи од дожд за викендот пад на температурите

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

Денар | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Канал 5 | пред 4 месеци

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег. Веќе во сабота ќе има слаб локален дожд, а во недела опаѓање на...

Утре дожд од четврток снег

Утре дожд, од четврток снег

Курир | пред 4 месеци

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег. Веќе во сабота ќе има слаб локален дожд, а во недела опаѓање на...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Локално | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Алсат-М | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Утре дожд од четврток снег

Утре дожд, од четврток снег

Бркај работа | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

УХМР Од утре пороен дожд и снег на планините

УХМР: Од утре пороен дожд и снег на планините

МТВ 1 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

24 вести | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

До петок обилни врнежи од дожд за викендот пад на температурите

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

Денар | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

+Инфо | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Вечерва доаѓа циклон од Италија Носи многу дожд и снег во Македонија

Вечерва доаѓа циклон од Италија: Носи многу дожд и снег во Македонија

Прес 24 | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Вечер | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Алфа | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во Македонија од...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Весник | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Утре во Македонија обилни врнежи од дожд

Утре во Македонија,обилни врнежи од дожд

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок ќе има обилни врнежи од дожд.Најмногу се очекува да наврне во јужните и западните делови,каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Облачно со локален дожд

Облачно со локален дожд

Алфа | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи...

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Макфакс | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Синоптичарите најавуваат обилни врнежи  може да надминат 70 л м2

Синоптичарите најавуваат обилни врнежи – може да надминат 70 л/м2

Sky | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2. Најобилни врнежи ќе има во јужните и...

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

A1on | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Облачно време со локален дожд

Облачно време со локален дожд

24 вести | пред 4 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени...

Време Облачно со локален дожд

Време; Облачно со локален дожд

Алсат-М | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Точка | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Нова ТВ | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови...

Облачно со локален дожд

Облачно со локален дожд

Нетпрес | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Следува драматичен пресврт со времето  деновиве обилни врнежи од дожд а потоа неочекувано изненадување

Следува драматичен пресврт со времето – деновиве обилни врнежи од дожд, а потоа неочекувано изненадување

Sky | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

Весник | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР. Најобилни врнежи...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Весник | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Република | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

Сител | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови,...

Облачно со локален дожд

Денешен | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Облачно со локален дожд

Облачно со локален дожд

Лидер | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Денес променливо облачно со локални врнежи од дожд

Денес променливо облачно со локални врнежи од дожд

Денар | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Облачно со локален дожд

Канал 5 | пред 4 месеци

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот во источен и североисточен. Температурата ќе достигне...

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Вечер | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Времето денес облачно со локален дожд

Времето денес облачно со локален дожд

Слободен печат | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

И денеска магла и дожд од утре доаѓа снег

И денеска магла и дожд, од утре доаѓа снег

За Се | пред 4 месеци

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Претпладне по одделни котлини со магла и ниска облачност. Попладне променливо облачно со  повремени врнежи од дожд кои ќе се со локален карактер. Во  југоисточните делови ќе има услови да...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните...

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

+Инфо | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Облачно со локален дожд

Облачно со локален дожд

Курир | пред 4 месеци

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот во источен и североисточен. Температурата ќе достигне...

Нека не ве лаже сонцето  не чека пороен дожд

Нека не ве лаже сонцето - не чека пороен дожд

Прес 24 | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Според УХМР од утре дожд а од четврток снег

Според УХМР од утре дожд, а од четврток снег

Пулс 24 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Според УХРМ од утре дожд а од четврток снег

Според УХРМ од утре дожд, а од четврток снег

Пулс 24 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

ТВ 21 | пред 4 месеци

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен. Во јужните делови...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 4 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени...

Времето денеска променливо облачно со локален дожд

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Денеска облачно од утре обилни врнежи од дожд

Денеска облачно, од утре обилни врнежи од дожд

МКД | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и источните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер , а попладне ќе го...

Синоптичарите излегоа со прогноза  еве што најавуваат

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве што најавуваат

Sky | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Не излегувајте без чадор  денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд

Не излегувајте без чадор – денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд

Весник | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Не излегувајте без чадор  денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд

Не излегувајте без чадор – денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд

Република | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Весник | пред 4 месеци

Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, во источните и југоисточните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер,...

Утринава претежно облачно  Од утре невреме со пороен дожд и грмежи

Утринава претежно облачно - Од утре невреме со пороен дожд и грмежи

Сител | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

ТВ 21 | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

Скопје24 | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне...

Облачно со дожд во котлините слаба магла

Облачно со дожд, во котлините слаба магла

Пост | пред 4 месеци

Времето утринава е претежно облачно, а по котлините има појава на слаба магла и ниска облачност. Локално, особено во југоисточниот дел од државата има локален дожд, а некаде дува слаб југоисточне ветер....

Времето денеска облачно со локален дожд

Времето денеска облачно со локален дожд

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го...

Облачно со локален дожд

Облачно со локален дожд

Пулс 24 | пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Времето денеска променливо облачно со локален дожд

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд

Exclusive | пред 4 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

УХМР предупредува Подгответе се за снег

УХМР предупредува: Подгответе се за снег

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).Според информациите, во среда и четврток се очекува...

Времето денеска променливо облачно со локален дожд

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе го смени правецот...

Денеска облачно од утре обилни врнежи од дожд

Денеска облачно, од утре обилни врнежи од дожд

Newsroom | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а попладне ќе...

Ќе има обилни врнежи  ќе наврнат и до 60 литри

Ќе има обилни врнежи - ќе наврнат и до 60 литри

Фактор | пред 4 месеци

Македонија оваа недела ќе ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд. На некои места ќе наврнат и до 60 литри дожд на метар квадратен, а во јужните делови од земјата ќе има услови и за појава на пороен...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

MK News | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

УХМР најавува обилни врнежи од дожд

УХМР најавува обилни врнежи од дожд

Сител | пред 4 месеци

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија в среда и в четврток времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд кои на места се очекува да надминат 60 л/м 2, соопшти УХМР. Локално,...

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА  еве какво ќе биде времето од утре

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА – еве какво ќе биде времето од утре

Sky | пред 4 месеци

Утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, кој повеќе ќе биде застапен во западните делови од земјава. В среда и четврток времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд кои...

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Макфакс | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

Обилни врнежи од дожд в среда и четврток

Обилни врнежи од дожд в среда и четврток

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат в среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Во среда и четврток влажен бран со обилни вржени од дожд

Во среда и четврток влажен бран со обилни вржени од дожд

Денар | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

Обилни врнежи од дожд во среда и во четврток

Обилни врнежи од дожд во среда и во четврток

Точка | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

A1on | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

Први услови за снег во градовите низ Македонија

Први услови за снег во градовите низ Македонија

Нетпрес | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според информациите, во среда и четврток се очекува...

Доаѓа вистинска зима Први услови за снег во градовите низ Македонија

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Курир | пред 4 месеци

Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места ќе надминат 60 литри на метар кубен. УХМР предупредува на дождлива недела па врнежи се најавуваат...

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Вечер | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Канал 5 | пред 4 месеци

Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните температури ќе  бидат до 15 степени. УХРМ соопшти дека промената...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Алсат-М | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Слободен печат | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Утре поинтензивни врнежи од дожд

Утре,поинтензивни врнежи од дожд

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Утре во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд, кои ќе бидат позастапени во западните делови .Најавен е продор на ладна воздушна маса од север, која што ќе услови и пад на температурите.Утринските...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Алфа | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

+Инфо | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Доаѓа вистинска зима Први услови за снег во градовите низ Македонија

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Прес 24 | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места...

Еве какво ќе биде времето наредниве денови

Еве какво ќе биде времето наредниве денови

Sky | пред 4 месеци

Утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, кој повеќе ќе биде застапен во западните делови од земјава. В среда и четврток времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд кои...

Предупредување пред бура Обилни врнежи од дожд и снег

Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег

Exclusive | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Алфа | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Временска прогноза за оваа недела Каде ќе има дожд и снег

Временска прогноза за оваа недела:Каде ќе има дожд и снег?

Екран | пред 4 месеци

До крајот на денов ќе има услови за локален дожд и услови за ретки грмежи а ќе дува и умерен, на некои места засилен ветер од јужен правец. Утре (14.11.2017) од влијание на нов влажен бран ќе има повремени...

Времето денеска Променливо облачно и ветровито

Времето денеска: Променливо облачно и ветровито

Скопје Инфо | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Предупредување пред бура Обилни врнежи од дожд и снег

Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег

Вести24 | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Обилни врнежи од дожд во среда и четврток

Весник | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

УХМР предупредува Подгответе се за снег

УХМР предупредува: Подгответе се за снег

Весник | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).Според информациите, во среда и четврток се очекува...

УХМР предупредува Подгответе се за снег

УХМР предупредува: Подгответе се за снег

Република | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе големо количество влага над Македонија, предупредуваат во понеделникот од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).Според информациите, во среда и четврток се очекува...

УХМР најавува невреме со пороен дожд и грмежи

УХМР најавува невреме со пороен дожд и грмежи

Сител | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Флеш | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

В среда и четврток обилни врнежи од дожд

В среда и четврток обилни врнежи од дожд

Весник | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Точка | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Променливо облачно и ветровито време

Променливо облачно и ветровито време

24 вести | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Канал 5 | пред 4 месеци

Ќе продолжи да дува јужен ветер кој на повеќе места ќе биде засилен, особено вдолж Повардарието и источните делови. Дневните температури ќе бидат во интервал од 11 до 18 степени. Во Скопје променливо облачно,...

В среда и четврток обилни врнежи од дожд

В среда и четврток обилни врнежи од дожд

Република | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Обилни врнежи од дожд в среда и в четврток

Обилни врнежи од дожд в среда и в четврток

Sky | пред 4 месеци

Македонија се очекува да ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд во текот на оваа недела. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен, а во јужни делови ќе има услови и за појава на пороен...

До петок дожд

Денешен | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Предупредување пред бура Обилни врнежи од дожд и снег

Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег

Прес 24 | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Променливо облачно и ветровито

Нетпрес | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Курир | пред 4 месеци

Ќе продолжи да дува јужен ветер кој на повеќе места ќе биде засилен, особено вдолж Повардарието и источните делови. Дневните температури ќе бидат во интервал од 11 до 18 степени. Во Скопје променливо облачно....

ПРИСТИГНУВА СНЕГОТ УХМР најави дека до крајот на неделата можни се врнежи од снег во градовите

ПРИСТИГНУВА СНЕГОТ: УХМР најави дека до крајот на неделата можни се врнежи од снег во градовите

Infomax | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места...

Магливо утро и облачен ден

Магливо утро и облачен ден

За Се | пред 4 месеци

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад и претпладне и повеќе претпладне. Наутро понекаде во котлините ќе се задржи магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер поизразен...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

+Инфо | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Алсат-М | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Вонредна прогноза: Обилни дождови во среда и четврток

Пост | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Доаѓа вистинска зима Први услови за снег во градовите низ Македонија

Доаѓа вистинска зима: Први услови за снег во градовите низ Македонија

Скопје24 | пред 4 месеци

Циклон од јужна Италија ќе донесе голема количина на влага над Македонија, jавува УХМР. Според информациите, во среда и четврток се очекува облачно време и интензивни врнежи од дожд кои на некои места...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Лидер | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и...

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

Во среда и четврток обилни врнежи од дожд

ТВ 21 | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Предупредување пред бура Обилни врнежи од дожд и снег

Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег

MK News | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Ѕид на сообраќајниот срам Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите...

Денеска дожд и грмежи но набрзо очекувајте и снег

Денеска дожд и грмежи но набрзо очекувајте и снег

Прес 24 | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Вонредна прогноза Обилни дождови во среда и четврток

Вонредна прогноза: Обилни дождови во среда и четврток

Newsroom | пред 4 месеци

Влажен бран со обилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток. Наместа ќе наврнат и до 60 литри на метар квадратен. Локално, особено на југ, ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Максималните...

Подгответе се за пресврт  синоптичарите излегоа со прогноза за времето

Подгответе се за пресврт – синоптичарите излегоа со прогноза за времето

Sky | пред 4 месеци

Ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе има повремени врнежи кои ќе се со локален карактер, а во јужните а особено во југоисточните делови...

Предупредување пред бура Обилни врнежи од дожд и снег

Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег

Сител | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 4 месеци

Времето во Македонија   ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Close up of umbrella in the rain with copy space Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има...

Денеска облачно од среда обилни врнежи од дожд

Денеска облачно, од среда обилни врнежи од дожд

МКД | пред 4 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе се од локален карактер. Во југоисточните делови ќе има услови за поројни дождови со појава на грмежи. Ќе дува...

Времето денеска променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска: променливо облачно со повремен дожд

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови да бидат поројни и со појава на грмежи. Ќе продолжи...

Облачен понеделник во Македонија

Облачен понеделник во Македонија

Таратур | пред 4 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе се од локален карактер. Во југоисточните делови ќе има услови за поројни дождови со појава на грмежи. Ќе дува...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Сител | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни...

Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно и ветровито

Скопје24 | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Времето денеска Променливо облачно и ветровито

Времето денеска: Променливо облачно и ветровито

Exclusive | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Времето денес променливо облачно и ветровито

Времето денес променливо облачно и ветровито!

Пулс 24 | пред 4 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Newsroom | пред 4 месеци

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе се со локален карактер. Во јужните а особено во југоисточните делови ќе има услови да бидат поројни и со појава на грмежи. Ќе продолжи да дува јужен...

Еве какво ќе биде времето од утре

Еве какво ќе биде времето од утре

Sky | пред 4 месеци

Ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. И утре ќе има повремени врнежи кои ќе се со локален карактер, а во јужните а особено во југоисточните...

УХМР најави невреме

УХМР најави невреме

Весник | пред 4 месеци

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, наутро со услови за појава на магла во котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, кој ќе биде најизразен в долж Повардарието. Утринската температура...

УХМР најави невреме

УХМР најави невреме

Република | пред 4 месеци

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, наутро со услови за појава на магла во котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, кој ќе биде најизразен в долж Повардарието. Утринската температура...

Променливо облачно со слаб дожд

Променливо облачно со слаб дожд

Весник | пред 4 месеци

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а по котлините ќе има услови за појава на магла....

Променливо облачно со слаб дожд

Променливо облачно со слаб дожд

Република | пред 4 месеци

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а по котлините ќе има услови за појава на магла....

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Весник | пред 4 месеци

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Дневните температури ќе се движат во...

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Република | пред 4 месеци

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Дневните температури ќе се движат во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност