Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

За забава | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната квалификациска рунда...

Македонија до 19 години го декласира Лихтенштајн

Македонија до 19 години го декласира Лихтенштајн

Слободен печат | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 19 години со убедлива победа од 6:0 против Лихтенштајн и максимални девет бодови ги заврши натпреварите од групата за пласман во Елитната УЕФА фаза за ЕП. Младите фудбалери...

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

A1on | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн на гостински терен. Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Макфакс | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Репрезентацијата до 19 години го торпедира Лихтенштајн

Репрезентацијата до 19 години го торпедира Лихтенштајн

Денар | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Top Sport | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

Алсат-М | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, попладнево го победи Лихтенштајн на гостински терен...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Точка | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Репрезентацијата на Македонија до 19 години го растури Лихтенштајн

Репрезентацијата на Македонија до 19 години го растури Лихтенштајн

Супер спорт | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 19 години славеше убедлива победа со 6:0 против соодветната селекција на Лихтенштајн. Со оваа победа нашите надежи завршија први во групата со максимални девет бодови, нешто...

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 19 ГОДИНИ ГО ДЕКЛАСИРАШЕ ЛИХТЕНШТАЈН СО 6 0

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 19 ГОДИНИ ГО ДЕКЛАСИРАШЕ ЛИХТЕНШТАЈН СО 6-0

Телма | пред 4 месеци

Во сосема  поинакво  светло од селекцијата до 21 година во тековните Евро-квалификации,се прикажува  националниот фудбалски тим на Македонија   до 19 години.Во 3.коло од квалификацискиот турнир што се...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Вечер | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Триумфален финиш на златните деца

Триумфален финиш на „златните“ деца

Македонски Спорт | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 19 години без милост го прегази и Лихтенштајн Се знаеше и пред ова последно коло дека Македонија до 19 години ќе оди во елитната рунда со двете победи над Белгија и над Швајцарија,...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Спорт М | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Македонија во голем стил го потврди пласманот во елитата Лихтенштајн лесен залак за надежите

Македонија во голем стил го потврди пласманот во елитата, Лихтенштајн лесен залак за надежите

МКД | пред 4 месеци

Македонските надежи до 19 години со победа од 6-0 над Лихтенштајн го завршија претквалификациониот турнир кој се играше во Скопје, максимален учинок на нашите момчиња кои ветуваат убава иднина. Со три...

Младите македонски фудбалери убедливи со 6 0 против Лихтенштајн

Младите македонски фудбалери убедливи со 6:0 против Лихтенштајн

Курир | пред 4 месеци

Димитар Митровски постигна хет-трик, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Дарко Чурлинов, Бојан Колевски и Бојан Миовски. Ова беше последниот натпревар за „црвено-жолтите“ во квалификациската група...

 Турбо Македонија  Убедлива победа за потврда на првото место хет трик на Митровски

„Турбо Македонија“: Убедлива победа за потврда на првото место, хет-трик на Митровски

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа ги заврши претквалификациите кои се играа во Скопје, откако денеска во последното коло го совладаа Лихтенштајн со убедливи 6:0. Избраниците...

У19 Македонија го прегази Лихтенштајн избраниците на Станојковиќ броеа до шест

У19: Македонија го прегази Лихтенштајн, избраниците на Станојковиќ броеа до шест!

24 фудбал | пред 4 месеци

Првата фаза од квалификациите нашите надежи ја завршија со максимален број победи. Македонскиот фудбал има иднина, ако ја земеме во предвид селекцијата до 19 години, која предводена од клупата од Вујадин...

Ново блескаво издание Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

Ново блескаво издание: Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

Дерби | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија до 19 година со нова блескава партија го потврди пласманот во Елитната фаза квалификации на УЕФА за пласман на Европско првенство. По триумфите над Швајцарија (2-1) и Белгија...

Македонијо не се грижи за фудбалот тука се момците до 19 години

Македонијо не се грижи за фудбалот, тука се момците до 19 години

Спорт 1 | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години за прв пат ќе игра во елитните квалификации за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година. Селекцијата предводена од селекторот Вујадин...

Нов натпревар нова победа  Лихтенштајн испратен со ШЕСТКА

Нов натпревар, нова победа – Лихтенштајн испратен со „ШЕСТКА“!

Спортски | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 19 години денес забележа нова победа. По двете победи против Швајцарија и Белгија, Македонија денес го одигра натпреварот во кој беше апсолустен фаворит против селекцијата...

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6 0

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6-0

Екипа | пред 4 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во голем стил го потврди пласманот во елитните квалификации за пласман на ЕП, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со 6-0 во третиот меч...

У 19 Надежите на Станојковиќ го мелат Лихтенштајн

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

Екипа | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, во последниот натпревар од квалификациите убедливо води...

Додека постарите таленти губат помладите таленти газат

Додека постарите таленти губат, помладите таленти газат

Спорт 1 | пред 4 месеци

Македонските фудбалски репрезентации до 21 година и до 19 години играат натпревари во ист термин од 13 часот, но со различен успех. По само 45 минути фудбалерите до 21 година губат на на „Филип Втори“...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Весник | пред 4 месеци

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во...

Фудбал У 19 Македонските јунори го торпедира Лихтенштајн со 6 0

Фудбал У-19: Македонските јунори го „торпедира“ Лихтенштајн со 6:0

Сител | пред 4 месеци

Јуниорската репрезентација на Македонија (фудбалери до 19 години) ја оствари и третата победа во квалификациите за ЕП. Избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ попладнево ја совладаа соодветната репрезентација...

У19 Македонија ја наполни мрежата на Лихтенштајн за прво место во групата 5

У19: Македонија ја наполни мрежата на Лихтенштајн за прво место во групата 5!

Спорт365 | пред 4 месеци

Македонската репрезентација до 19. години ја заврши првата фаза од квалификациите за ЕП на турнирот во Скопје со три максимални победи. Денеска составот предводен од селекторот Вујадин Станојковиќ на Тренинг...

Македонија У19 везеше и против Лихтенштајн и со убедлив триумф заминува за елитните квалификации

Македонија У19 „везеше“ и против Лихтенштајн и со убедлив триумф заминува за елитните квалификации

Гол | пред 4 месеци

Македонскиот фудбал дефинитивно доби свои нови херои, кои уште еднаш ни докажаа дека оваа земја има светла фудбалска иднина. Иако без првата ѕвезда, Ељиф Елмас (кој беше отстапен во составот на Милевски),...

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

Пост | пред 4 месеци

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, попладнево го победи Лихтенштајн на гостински терен...

Убедлив триумф на фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години за пасман во елитните квалификации за ЕП

Убедлив триумф на фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години за пасман во елитните квалификации за ЕП

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во голем стил го потврди пласманот во елитните квалификации за пласман на ЕП, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со 6-0 во третиот меч...

У19 Македонија брка и трета победа познат денешниот состав против Лихтенштајн

У19: Македонија брка и трета победа, познат денешниот состав против Лихтенштајн!

Спорт365 | пред 4 месеци

Откако претходно избраниците на селекторот Станојковиќ обезбедија пласман во елитната фаза за пласман на ЕП после победите над Швајцарија (2:1) и Белгија (2:1)… Денеска македонската репрезентација до 19....

Македонија танцува како по ноти Чурлинов Колевски и Митровски го прегазија Лихтенштајн

Македонија танцува како по ноти, Чурлинов, Колевски и Митровски го прегазија Лихтенштајн!

Гол | пред 4 месеци

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години обезбеди пласман во елитните квалификации за ЕП, но и тоа не е пречка за фудбалерите на Станојковиќ за само едно полувреме да го прегазат Лихтенштајн...

Надежите и без Елмас да победат за максимален ефект во квалификациите

Надежите и без Елмас да победат за максимален ефект во квалификациите

Спорт 1 | пред 4 месеци

Елитната фаза е обезбедена, па растеретено и без својата прва ѕвезда Елиф Елмас, македонските фудбалски надежи до 19 години денеска (13 часот) на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ќе го одиграат последниот...

Да се стави победнички печат за влез во елитата

Да се стави победнички печат за влез во елитата

Sportmedia | пред 4 месеци

Репрезентативците на возраст до 19 години ја завршија работата за пат во Елитната рунда, ги победија двете фаворизирани селекции, Швајцарија и Белгија, а денеска со триумф против аутсајдерот Лихтенштајн...

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018 Mакедонската репрезентација за фудбалери до 19 години ја совлада и Белгија со 2-1 (стрелци Елмас 24, Атанасов 87 од пенал за Македонија, а Фулон 10 за Белгија),...

Младите на доминантен начин тргна кон ЕП 2018

Младите на доминантен начин тргна кон ЕП 2018...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Младите на доминантен начин тргна кон ЕП 2018 Mакедонската репрезентација за фудбалери до 19 години ја совлада и Белгија со 2-1 (стрелци Елмас 24, Атанасов 87 од пенал за Македонија, а Фулон 10 за Белгија),...

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Алфа | пред 4 месеци

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство. По победата над Белгија и обезбедениот настап во елитната рунда од циклусот,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност