Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

Макфакс | пред 4 месеци

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32. По големата победа на гости кај ППД Загреб, тренерот...

Против Вардар не можат Загреб и Барселона а не Динамо Панчево

Против Вардар не можат Загреб и Барселона, а не Динамо Панчево

Top Sport | пред 4 месеци

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32. По големата победа на гости кај ППД Загреб, тренерот...

Вардар рутински го победи Динамо Панчево но прими 32 гола

Вардар рутински го победи Динамо Панчево, но прими 32 гола

МКД | пред 4 месеци

Во натпревар „без одбрани“ Вардар со убедливи 42:32 го победи Динамо Панчево и ја забележа седмата победа во СЕХА лигата. Во седмиот натпревар од СЕХА лигата Вардар ја забележа и седмата победа, овој пат...

Вардар рутински до нова победа во СЕХА

Вардар рутински до нова победа во СЕХА

Спортски | пред 4 месеци

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32. По големата победа на гости кај Загреб, тренерот Раул Гонзалес...

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

Вечер | пред 4 месеци

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32. По големата победа на гости кај ППД Загреб, тренерот...

Вардар одработи само полесен тренинг против Динамо Панчево

Вардар одработи само полесен тренинг против Динамо Панчево

Вечер Прес | пред 4 месеци

Македонскиот ракометен шампион Вардар го искористи дуелот од СЕХА против Динамо Панчево (42:32) за полесен тренинг во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите со Рајн Некар Левен, кој е вистинскиот предизвик...

Вардар  тренираше  со Динамо Панчево во СЕХА

Вардар ,,тренираше,, со Динамо Панчево во СЕХА

Флеш | пред 4 месеци

Актуелниот првак во СЕХА-лигата одигра мирен меч во кој прими многу голови од Динамо Панчево, но успеа да го направи она коешто беше најважно. Вардар ги освои трите бода со победата од 42:32, а тоа беше...

Вардар како на тренинг Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

Вардар како на тренинг: Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

Дерби | пред 4 месеци

Вардар влезе како апсолутен фаворит на денешниот дуел со Динамо Панчево во СЕХА лигата, а таквиот епитет го оправда без поголеми проблеми во натпревар кој повеќе личеше на обичен тренинг отколку како бил...

Вардар со комбинирам тим му даде 42 гола на Динамо

Вардар со комбинирам тим му даде 42 гола на Динамо

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, Вардар продолжува со убедливите настапи во ова натпреварување каде повторно е главен фаворит за трофејот. “Црвено-црните” остварија уште една убедлива победа, сега...

Вардар му дозволи на Динамо да игра едно полувреме па го прегази

Вардар му дозволи на Динамо да игра едно полувреме, па го прегази

Спорт 1 | пред 4 месеци

Европскиот и шампионот во СЕХА, екипата на Вардар, ја продолжи победничката серија во регионалната лига, откако вечерва го совлада Динамо од Србија со убедливи 42-32. Црвено-црните го задржаа стоотстотниот...

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

Екипа | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар го искористија денешниот дуел од СЕХА против Динамо Панчево (42-32) за полесен тренинг во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите со Некар Левен, кој е вистинскиот предизвик за...

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

Весник | пред 4 месеци

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32. По големата победа на гости кај ППД Загреб, тренерот...

Вардар броеше до 42 за нова победа во СЕХА Газпром лигата

Вардар броеше до 42 за нова победа во СЕХА Газпром лигата

Спорт365 | пред 4 месеци

Вардар ја оствари и 13 победа по ред во СЕХА Газпром лигата, славејќи со конечен резултат 42:32 (20:17) против „фенерџијата“ Динамо Панчево од Србија и поставувајќи нов клупски рекорд. Црвено-црните” остануваат...

Шампионот како на посилен тренинг Вардарци штедеа сили но освоија нови бодови

Шампионот како на посилен тренинг: Вардарци штедеа сили, но освоија нови бодови

24 Ракомет | пред 4 месеци

Актуелниот првак во СЕХА-лигата одигра мирен меч во кој прими многу голови од Динамо Панчево, но успеа да го направи она коешто беше најважно. Вардар ги освои трите бода со победата од 42:32, а тоа беше...

Вардар без милост за Динамо за нова рутинска победа во СЕХА лигата

Вардар без милост за Динамо за нова рутинска победа во СЕХА лигата

Гол | пред 4 месеци

Актуелниот шампион во СЕХА лигата, Вардар продолжи со доминацијата на стартот од новата сезона и го победи Динамо Панчево со 42-32 (20-17) во Скопје за седма победа од исто толку натпревари. Раул Гонзалез...

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо 42 32

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо (42-32)

Sportmedia | пред 4 месеци

Без Арпад Штербик, Лука Циндриќ, Вуко Борозан и Илија Абутовиќ во составот, но и без помошта на Стојанче Стоилов и Тимур Дибиров на теренот, Вардар го мина Динамо Панчево со 42-32 (20-17). Без Арпад Штербик,...

Moжат малку да здивнат Раул им даде ден одмор на четворица ракометари на Вардар

Moжат малку да здивнат: Раул им даде ден одмор на четворица ракометари на Вардар

24 Ракомет | пред 4 месеци

На средбата против Динамо од Панчево во составот на Вардар недостигаат четворица ракометари кои се постојано во тимот на средбите од Лигата на шампионите. Со оглед на тоа што на овој меч место во тимот...

Нов меч за шампионот на СЕХА Вардар игра против Динамо а мисли на Рајн Некар

Нов меч за шампионот на СЕХА: Вардар игра против Динамо, а мисли на Рајн Некар

24 Ракомет | пред 4 месеци

После пауза од нешто повеќе од три недели, Вардар има нов меч во СЕХА-лигата, а ривал е екипата на Динамо од Панчево која гостува на теренот на актуелниот освојувач на ова натпреварување. Вардар е во победнички...

Гонзалес Присутен е заморот но Вардар е фаворит и мора секогаш да оди на победа

Гонзалес: Присутен е заморот, но Вардар е фаворит и мора секогаш да оди на победа

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Без разлика за каков и да станува збор натпревар, РК Вардар е европски шампион и секогаш оди на победа на секој меч, па така ќе биде и на следниот. По одличното гостување кај Плинарите, РК Вардар нема...

Гонзалес: Вардар оди на победа

Денешен | пред 4 месеци

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево. Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес на денешната прес-конференција истакна...

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

Макфакс | пред 4 месеци

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево. Дуелот со една од најслабите екипи во СЕХА конкуренцијата доаѓа по...

РК Вардар Мечот со Динамо подготвка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготвка за Рајн Некар

Top Sport | пред 4 месеци

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево. Дуелот со една од најслабите екипи во СЕХА конкуренцијата доаѓа по...

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

Денар | пред 4 месеци

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево. Дуелот со една од најслабите екипи во СЕХА конкуренцијата доаѓа по...

Раул Гонзалез На секој натпревар одиме на победа

Раул Гонзалез: На секој натпревар одиме на победа

МКД | пред 4 месеци

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез вели дека неговите ракометари се уморни од збиениот распоред, но верува дека ќе запишат победа и против Динамо Панчево. По триумфот во Загреб во натпревар од Лигата на...

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

Вечер | пред 4 месеци

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево. Дуелот со една од најслабите екипи во СЕХА конкуренцијата доаѓа по...

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Курир | пред 4 месеци

– Малку сме уморни, и немавме време многу за подготовки за овој натпревар. Ние сме фаворити, играме во Скопје. Очекувам да играме интензивно, и треба да победуваме на сите мечеви. Не знаеме како ќе бидат...

Гонзалез Вардар на сите натпревари оди на победа

Гонзалез: Вардар на сите натпревари оди на победа

Вечер Прес | пред 4 месеци

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево. Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалез на денешната прес-конференција истакна...

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

Сител | пред 4 месеци

Вардаровите ракометари немаат многу време за одбор бидејќи ги очекува нов меч. Во регионалната СЕХА лига, Вардар е домаќин на аутсајдерот Динамо Панчево,кој за разлика од вардар кој има 13поебеди и едно...

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

+Инфо | пред 4 месеци

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево. Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес на денешната прес-конференција истакна...

Штербик во Топ 5 одбрани на колото

Штербик во Топ 5 одбрани на колото!

Спортски | пред 4 месеци

Арпад Штербик имаше блескава партија против Загреб во победата на Вардар, па очекувано една од неговите одбрани се најде меѓу најдобрите 5 на колото. Хрватскиот првак немаше никакви шанси против одбраната...

Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Точка | пред 4 месеци

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик. Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни...

Признание од ЕХФ за неверојатниот Арпад Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Признание од ЕХФ за неверојатниот Арпад: Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Дерби | пред 4 месеци

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик. Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни...

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Канал 5 | пред 4 месеци

Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 одбрани. Две од нив беа во ист напад на хрватскиот првак и не останаа незабележани од ЕХФ....

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

Весник | пред 4 месеци

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево. Дуелот со една од најслабите екипи во СЕХА конкуренцијата доаѓа по...

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Курир | пред 4 месеци

Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 одбрани. Две од нив беа во ист напад на хрватскиот првак и не останаа незабележани од ЕХФ....

Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Дерби | пред 4 месеци

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик. Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни...

Гонзалез Уморни сме од дуелот со Загреб но ќе одиме на победа против Динамо Панчево

Гонзалез: Уморни сме од дуелот со Загреб, но ќе одиме на победа против Динамо Панчево

Гол | пред 4 месеци

Македонскиот шампион Вардар е единствената екипа со максимален ефект по првите шест натпревари во регионалната СЕХА лига. Избраниците на Раул Гонзалез победија на сите мечeви оваа сезона, а утре на домашен...

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

+Инфо | пред 4 месеци

Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно се најде во изборот на ЕХФ ТВ меѓу најдобрите пет одбрани во 7. коло од Лигата на шампионите. Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик...

Штербик со трета најдобра одбрана на колото

Штербик со трета најдобра одбрана на колото

МКД | пред 4 месеци

Арпад Штербик повторно е во изборот за најдобрите пет одбрани на колото, вардаровиот голман ја има третата најдобра интервенција. Штербик беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето...

Штербик во Топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

Штербик во Топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Голманот на Вардар повторно се најде во изборот за најдобрите пет одбрани на колото во Лигата на шампионите. Штербик ја има третата најдобра интервенција. „Арпад Велики“ беше еден од најдобрите поединци...

Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ

Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ…

Екипа | пред 4 месеци

Арпад Штербик, како по обичај, беше клучната фигура во победата на Вардар на гостувањето против ППД Загреб во 7. коло од Лигата на шампионите. Вардаровиот голман мечот го заврши со 17 одбрани, од кои онаа...

Двојната одбрана на Штербик меѓу најдобрите пет на колото во ЛШ

Двојната одбрана на Штербик меѓу најдобрите пет на колото во ЛШ!

Спорт365 | пред 4 месеци

Македонскиот и европски шампион навикна во секое коло од Лигата на шампионите да има некој свој ракометар во еден од изборите на Европската ракометна федерација, а тоа продолжува и сега по 7. коло во кое...

Вардар по триумфот над ППД Загреб го пречекува Динамо Панчево во СЕХА

Вардар по триумфот над ППД Загреб го пречекува Динамо Панчево во СЕХА

Слободна Македонија | пред 4 месеци

После победата над ППД Загреб во ракометната Лига на шампиони, ракометарите на Вардар немаат многу време за одмор. По враќањето од Загреб, ги чека нов предизвик, сега во СЕХА регионалната ракометна конкуренцијата....

Раул Вардар бара победа на секој меч па и на овој

Раул: Вардар бара победа на секој меч, па и на овој!

Sportmedia | пред 4 месеци

После победата над Загреб во Лигата на шампионите, Ракометарите на Вардар и немаат баш многу време за релаксација. Затоа што по враќањето од Загреб, ги чека нов предизвик, сега во СЕХА конкуренцијата,...

Раул Ние сме Вардар и треба да победуваме на сите мечеви

Раул: Ние сме Вардар и треба да победуваме на сите мечеви

24 Ракомет | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар по победата над Загреб во Лигата на шампионите, нема да имаат многу време за одмор. По враќањето во Скопје избраниците на Раул Гонзалес ги чека нов меч, овојпат од СЕХА Лигата. Противник...

Двата одбранети зицери на Арпад Штербик најдоа место во ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ

Двата одбранети зицери на Арпад Штербик најдоа место во ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ

Гол | пред 4 месеци

Европскиот првак Вардар ја прекина лошата серија на гостувањата во Загреб во рамки од Лигата на шампионите и го победи ППД Загреб (23-29) за шеста сезонска победа и потврда на првото место во групата А....

Штербик брани Вардар победува ЕХФ наградува

Штербик брани, Вардар победува, ЕХФ „наградува“

24 Ракомет | пред 4 месеци

Веќе не е новост во секое коло од ЛШ да има некој вардаров ракометар во еден од изборите, а тоа продолжува и сега по 7 коло во кое европскиот шампион како гостин го победи Загреб со 29:23. Хрватскиот првак...

Двојната одбрана на Штербик во изборот на ЕХФ за оваа коло

Двојната одбрана на Штербик во изборот на ЕХФ за оваа коло

Слободна Македонија | пред 4 месеци

По пауза од едно коло, Арпад Штербик повторно се најде меѓу најдобрите во изборот на ЕХФТВ. Голманот на Вардар ја има третата најдобра одбрана за седмото коло во Лигата на шампионите. Арпад Штербик во...

Двојната одбрана на Штербик е трета најдобра во ЛШ

Двојната одбрана на Штербик е трета најдобра во ЛШ

Sportmedia | пред 4 месеци

По пауза од едно коло, Арпад Штербик повторно се најде меѓу најдобрите во изборот на ЕХФТВ. Главниот столб во одбрата на Вардар ја има третата најдобра одбрана за седмото коло во Лигата на шампионите....

ЛШ Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

ЛШ: Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

Сител | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема...

Арпад Штербик  Колку постар толку подобар

Арпад Штербик – Колку постар, толку подобар

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно блесна тогаш кога е најпотребно, па беше најдобриот индивидуалец во редовите на европскиот првак на гостувањето кај ППД Загреб. ЕХФ ТВ му посвети посебно внимание...

Карачиќ Тоа ни беше целта да одиграме како европски шампиони

Карачиќ: Тоа ни беше целта, да одиграме како европски шампиони!

Се за спорт | пред 4 месеци

Игор Карачиќ, ракометарот кој ги брани боите на Вардар е задоволен од победата и прикажаната игра против ППД Загреб во Лигата на шампионите. Вели дека „црвено-црните“ покажале карактер и заслужено дошле...

Карачиќ Влеговме и излеговме од терен како европски прваци

Карачиќ: Влеговме и излеговме од терен како европски прваци

Гол | пред 4 месеци

Игор Карачиќ, ракометарот кој ги брани боите на Вардар е задоволен од победата и прикажаната игра против ППД Загреб во Лигата на шампионите. Вели дека „црвено-црните“ покажале карактер и заслужено дошле...

Продолжува вардаровата победничка серија Падна и Загреб во ЛШ

Продолжува вардаровата победничка серија: Падна и Загреб во ЛШ

Спорт М | пред 4 месеци

Европскиот првак Вардар конечно успеа да триумфира во Загреб на дуелите против ППД Загреб, победувајќи со 29-23 (15-10) во меч од 7. коло на групната фаза од лигата на шампионите. Ова е прв триумф на теренот...

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

Актуелно24 | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема...

ЛШ Двојната одбрана на Штербик против ППД Загреб

ЛШ: Двојната одбрана на Штербик против ППД Загреб

Спорт365 | пред 4 месеци

Вардар синоќа го победи ППД Загреб на гостувањетo Хрватска (23:29) и стигна до својата шеста победа, со која остана на првото место во најсилната група А во Лигата на шампионите. Повторно маестрален на...

Карачиќ Целта беше да влеземе и да излеземе од теренот како европски шампиони

Карачиќ: Целта беше да влеземе и да излеземе од теренот како европски шампиони

Sportmedia | пред 4 месеци

Вардар во Загреб демонстрираше европска сила. За разлика од минатата сезона, избраниците на Раул Гонзалез не им дозволија на „плинарите“ да им застанат на патот во остварување на целта - одбрана на шампионската...

Раул Гонзалез Арпад Штербик и одбраната нè однесоа до победа над Загреб

Раул Гонзалез: Арпад Штербик и одбраната нè однесоа до победа над Загреб

24 Ракомет | пред 4 месеци

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез има причина да биде задоволен од сработеното на дуелот против Загреб. Момците се изборија за победа и продолжија максимално така што Вардар и понатаму е прв на табелата...

Вардар шампионски и во Загреб

Вардар шампионски и во Загреб

Флеш | пред 4 месеци

Шампионот на Европа, Вардар покажа уште една маестрална партија, избраниците на Раул Гонзалес славеа на гостувањето кај ППД Загреб со убедливи 23-29. „Црвено-црните“ по традиција се мачат на гостувањата...

Гонзалес Направивме се за да не ја повториме грешката од лани

Гонзалес: Направивме се за да не ја повториме грешката од лани

Дерби | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар со добра и квалитетна игра обезбедија нова победа во Лигата на шампионите и тоа на гостински терен против стариот добар ривал ППД Загреб со 29-23. „Црвено-црните“ функционираа перфектно...

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

Top Sport | пред 4 месеци

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема...

Вардар без проблеми тече и низ Загреб

Вардар без проблеми тече и низ Загреб

Спорт Клуб | пред 4 месеци

Вардар конечно успеа да триумфира во Загреб на дуелите против ППД Загреб, победувајќи со 29-23 (15-10) во меч од 7. коло на групната фаза од лигата на шампионите. Ова беше прв триумф на теренот на хрватскиот...

Карачиќ Целта беше да влеземе и да излеземе како европски шампиони

Карачиќ: Целта беше да влеземе и да излеземе како европски шампиони

Екипа | пред 4 месеци

Вардар по трет пат сезонава покажа надмоќност против ППД Загреб, еднаш во регионалната СЕХА лига и два пати во дуелите од Лигата на шампионите. За прв пат во ЛШ вечерва вардарци излегоа победнички од загрепска...

Вардар покажа дека е класа над Загреб убедлива победа на Црвено црните во Хрватска

Вардар покажа дека е класа над Загреб, убедлива победа на „Црвено-црните“ во Хрватска

МКД | пред 4 месеци

Шампионот на Европа, Вардар покажа уште една маестрална партија, избраниците на Раул Гонзалес славеа на гостувањето кај ППД Загреб со убедливи 23-29 „Црвено-црните“ по традиција се мачат на гостувањата...

Раул Завршивме голема работа Арпад и одбраната беа фантастични

Раул: Завршивме голема работа, Арпад и одбраната беа фантастични

Гол | пред 4 месеци

По многу фрустрации во домот на ППД Загреб, европскиот првак Вардар конечно успеа да го најде рецептот и да победи со стил против првакот на Хрватска. Финалните 23-29 покажуваат дека скопјани доминираа...

Штербик фантастичен Вардар го покори и Загреб

Штербик фантастичен, Вардар го покори и Загреб

Екипа | пред 4 месеци

Арпад Штербик  го предводеше Вардар во уште една голема победа, овој пат против ППД Загреб на досеега неосвоениот терен во загрепска „Арена“ со  23-29. За Вардарци ова е шеста победа во седум одиграни...

Двојна одбрана на Штербик Кралот на голот на Вардар ги излуде загрепчани

Двојна одбрана на Штербик: Кралот на голот на Вардар ги излуде загрепчани

24 Ракомет | пред 4 месеци

Голманот на Вардар, Арпад Штербик ги излуде своите противници од Загреб. Тој имаше 13 одбрани во првото и уште седум во второто полувреме. Две од одбраните во првиот дел беа врзани, а можете да видите...

Гонзалез Штербик блескаше заедно со него и одбраната

Гонзалез: Штербик блескаше, заедно со него и одбраната

Sportmedia | пред 4 месеци

Вардар го запиша шесттиот триумф во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај ППД Загреб славеше со 29:23. Вардар го запиша шесттиот триумф во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај ППД...

Конечно скршен европскиот малер во Загреб Вардар го потопи ППД

Конечно скршен европскиот малер во Загреб, Вардар го потопи ППД

Гол | пред 4 месеци

Македонскиот ракометен првак Вардар, конечно го скрши европскиот малер во Загреб и по три порази во низа во Лигата на шампионите успеа да слави победа над хрватскиот шампион, ППД (23-29). Момците на Раул Гонзалез...

Нов шампионски танц на црвено црните  Вардар триумфално и убедливо во Арената во Загреб

Нов шампионски танц на „црвено-црните“: Вардар триумфално и убедливо во Арената во Загреб

24 Ракомет | пред 4 месеци

Вардар дојде до шестата победа сезонава и конечно доминираше во Арената во Загреб. Беше одработен одличен меч во кој во сите 60 минути Вардар беше тимот што доминира, па победата од 29:23 е повеќе од заслужена....

ТЕРОРОТ ПРОДОЛЖУВА Вардар лета на керозин  а нè на плин

ТЕРОРОТ ПРОДОЛЖУВА: Вардар лета на „керозин“, а нè на плин

Sportmedia | пред 4 месеци

Вардар и натаму е најдобриот тим во Лигата на шампионите. Вечерва ниту традицијата не му помогна на ППД Загреб, европскиот првак е во налет, во „Арена“ славеше со 29:23 за прв триумф на овој терен во елитното...

Ѓаволско добро игра на Вардарци Штербик како кинески ѕид

Ѓаволско добро игра на Вардарци: Штербик како „кинески ѕид“

Sportmedia | пред 4 месеци

Европскиот шампион, Вардар без дилеми по првото полувреме е класа за ППД Загреб. Раул Гонзалез и неговите избраници благодарение на Арпад Штербик по првите 30. минути има водство од 10-15. Европскиот шампион,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност