По 30 години Црногорка депортирана од САД  мораше да се раздели од децата

По 30 години Црногорка депортирана од САД, мораше да се раздели од децата

Радар | пред 4 месеци

По 30 години живеење во САД, Захрија Пуровиќ (50) мораше да се збогува со своите три деца. Седна во авион и летна во Црна Гора. Така заврши сагата и борбата на една Црногорка која три децении работела...

Црногорка  мајка на две деца  депортирана од САД по 30 години живеење таму

Црногорка, мајка на две деца, депортирана од САД по 30 години живеење таму

A1on | пред 4 месеци

Педесетгодишна црногорка била депортирана по 30 години живот во САД поради различни изјави со нејзиниот сопруг за тоа каде се запознале, дадени пред 16 години. Захрија Пуровиќ изјавила дека со нејзиниот...

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија...

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Курир | пред 4 месеци

Во 2001 година, Пуровиќ и нејзиниот поранешен сопруг биле повикани да дадат изјави пред американската Служба за имиграција и натурализација (ИЦЕ), при што Пуровиќ рекла дека се запознале во САД, додека...

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

+Инфо | пред 4 месеци

Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години и таму израснала три...

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Пост | пред 4 месеци

Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години и таму израснала три...

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

ТВ 21 | пред 4 месеци

Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години и таму израснала три...

Црногорка депортирана од САД откако 30 години живеела илегално во Детроит

Црногорка депортирана од САД откако 30 години живеела илегално во Детроит

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години и таму израснала три...

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага

Вечер | пред 4 месеци

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува...

По 30 години Црногорка депортирана од САД поради една лага

По 30 години Црногорка депортирана од САД поради една лага

Весник | пред 4 месеци

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува...

По 30 години Црногорка депортирана од САД поради една лага

По 30 години Црногорка депортирана од САД поради една лага

Република | пред 4 месеци

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува...

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага

Весник | пред 4 месеци

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува...

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага  Во солзи се опростила од двата сина

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага: Во солзи се опростила од двата сина

Сител | пред 4 месеци

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност