Захарова Обвинувањата на Меј се неодговорни и неосновани

Захарова: Обвинувањата на Меј се неодговорни и неосновани

A1on | пред 4 месеци

Обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани, смета портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова. Таа наведува...

Захарова контра Меј Лондон покажува фундаментално неразбирање на процесите

Захарова контра Меј: Лондон покажува фундаментално неразбирање на процесите

Фактор | пред 4 месеци

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова вели дека обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани. Таа...

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

+Инфо | пред 4 месеци

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Според портпаролката на...

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Алфа | пред 4 месеци

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Руското Министерство за...

Меј Русија нема да успее во сеењето раздор на Западот

Меј: Русија нема да успее во сеењето раздор на Западот

Алфа | пред 4 месеци

Руските напори за сееење раздор на Западот нема да успеат, и тие веќе ги поттикнуваат западните сојузници да работат заедно за да се спротивстават на мешањето на Москва. Нејзината изјава е спротивна на...

Меј Русија нема да успее во сеењето раздор на Западот

Меј: Русија нема да успее во сеењето раздор на Западот

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Руските напори за сееење раздор на Западот нема да успеат, и тие веќе ги поттикнуваат западните сојузници да работат заедно за да се спротивстават на мешањето на Москва, рече британската премиерка Тереза...

Тереза Меј вети дека ќе ја штити Европа од Русија

Тереза Меј вети дека ќе ја штити Европа од Русија

МКД | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека нејзината влада ќе ѝ остане посветена на заштитата на Европа по брегзитот, обвинувајќи ја Русија за воена агресија и мешање во изборите. Премиерката кажа дека...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Локално | пред 4 месеци

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

A1on | пред 4 месеци

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност...

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Сител | пред 4 месеци

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Според портпаролката на...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Весник | пред 4 месеци

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Република | пред 4 месеци

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност...

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Макфакс | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија, обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување на сајбер шпионажа, пренесе БиБиСи. Обраќајќи им се на водечките...

Тереза Меј Заедно ќе се бориме против руските активности

Тереза Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности!

Вечер Прес | пред 4 месеци

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави во Лондон британската премиерка Тереза Меј. – Ќе ги преземеме...

Меј Заедно ќе се бориме против руските активности

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

24 вести | пред 4 месеци

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во лондон британската премиерка Тереза Меј. Таа...

Меј Заедно ќе се бориме против руските активности

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

Алфа | пред 4 месеци

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј. Велика...

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Точка | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување сајбер-шпионажа, пренесе Би-би-си. Обраќајќи им се на водечките...

Британската премиерката вети дека ќе ја штити Европа од руските закани

Британската премиерката вети дека ќе ја штити Европа од „руските закани“

Нетпрес | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј изјави во понеделникот вечерта дека Лондон сака продуктивни односи со Москва којашто „треба да игра според правилата“, како и дека нејзината влада ќе остане истрајна во...

Меј Русија замешана и во британските избори

Меј: Русија замешана и во британските избори

365 | пред 4 месеци

19 Споделувања Share Tweet Британската премиерка Тереза Меј тврди дека Москва е замешана и во изборите во Велика Британија и дека вршеле сајбер-шпионажа. Таа изјавила дека Путин постојано се обидува разорно...

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Вечер | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија, обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување на сајбер шпионажа, пренесе БиБиСи. Обраќајќи им се на водечките...

Меј Велика Британија и сојузниците заедно ќе се борат против активностите на Русија

Меј: Велика Британија и сојузниците заедно ќе се борат против активностите на Русија

МТВ 1 | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека Велика Британија и нејзините сојузници, заедно ќе се борат против активностите на Русија, кои според неа, претставуваат закана за меѓународниот поредок. Меј...

Меј Заедно ќе се бориме против руските активности

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

A1on | пред 4 месеци

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј. – Ќе...

Тереза Меј обвинува за руско влијание врз изборите

Тереза Меј обвинува за руско влијание врз изборите

Слободен печат | пред 4 месеци

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј ја обвини Москва дека се мешала во британските парламентарни избори, што се одржаа на почетокот на јуни, оваа година и дека вршела кибер-шпионажа, пренесува...

Меј ја обвини Москва за мешање во британските избори

Меј ја обвини Москва за мешање во британските избори

Локално | пред 4 месеци

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј ја обвини Москва дека се мешала во британските парламентарни избори, што се одржаа на почетокот на јуни, оваа година и дека вршела кибер-шпионажа, пренесува...

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Весник | пред 4 месеци

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија, обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување на сајбер шпионажа, пренесе БиБиСи. Обраќајќи им се на водечките...

Меј Заедно ќе се бориме против руските активности

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

Локално | пред 4 месеци

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј. – Ќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност