Блокотехна се врати со победа од Бугарија

Блокотехна се врати со победа од Бугарија

Top Sport | пред 4 месеци

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен...

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Макфакс | пред 4 месеци

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен...

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата Екипата на Блокотехна ја оствари четвртата победа во регионалната кошаркарска Балканската лига (БИБЛ). Во натпревар од 5. коло кошаркарите на Блокотехна забележаа...

Блокотехна победнички во Пловдив против Академик Бултекс

Блокотехна победнички во Пловдив против Академик Бултекс

Спорт Клуб | пред 4 месеци

По поразот од Работнички во „Градски парк“ од пред некој ден во домашното првенство, КК Блокотехна денеска со победа на гостувањето кај Академир Бултекс, се ревитализираше и им се врати на победите. Со...

Блокотехна се враќа со победа од гостувањето во Пловдив

Блокотехна се враќа со победа од гостувањето во Пловдив

Дерби | пред 4 месеци

Македонскиот тим Блокотехна ја оствари и четвртата победа во кошаркарската БИБЛ лига, а денеска славеше на гостувањето кај Академик Бултекс во Пловдив со резултат 86:82. Домаќините имаа предност на полувреме...

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Вечер | пред 4 месеци

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен...

Блокотехна не губи двапати по ред

Блокотехна не губи двапати по ред

Македонски Спорт | пред 4 месеци

Со победата од 86:82 на гостувањето кај Академик Бултекс, Блокотехна го зазеде првото место на табелата во БИБЛ со биланс 4-1, и не дозволи за првпат сезонава да врзе мини-серија од два порази по ред....

Гевгеличани доминантни во Бугарија  Четири од пет за Блокотехна во БИБЛ лигата

Гевгеличани доминантни во Бугарија: Четири од пет за Блокотехна во БИБЛ-лигата!

Спорт 1 | пред 4 месеци

Кошаркарите на Блокотехна дојдоа до четвртата победа во петиот меч во дебитантскиот настап во Балканската лига (БИБЛ), откако вечерва, по голема борба и драма во финишот, како гости го совладаа силниот...

Блокотехна го положи  академскиот испит  во Бугарија

Блокотехна го положи „академскиот испит“ во Бугарија

Екипа | пред 4 месеци

Блокотехна покажа карактер и експресно се врати по разочарувачкиот пораз од Работнички, вечерва триумфирајќи во тешкиот дуел на гостински терен против бугарски Академик со 82-86. Избраниците на Марјан...

Важни бодови од Бугарија  Блокотехна подобра во балканското дерби од Академик

Важни бодови од Бугарија: Блокотехна подобра во балканското дерби од Академик!

Спорт365 | пред 4 месеци

Денеска во својот петти натпревар од Балканската (БИБЛ) лигата четврти триумф за македонскиот кошаркарски клуб оваа сезона. На гостински терен екипата на Блокотехна од Гевгелија триумфираше во дербито...

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Весник | пред 4 месеци

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен...

Блокотехна го освои Пловдив за прво место во БИБЛ лигата

Блокотехна го освои Пловдив за прво место во БИБЛ лигата

Basketball | пред 4 месеци

Двејн Бенџамин убедливо најдобар поединец на натпреварот По некомплетното петто коло, македонскиот претставник Блокотехна е на чело на табелата во БИБЛ лигата. Тоа се случи по триумфот против досегашниот...

Блокотехна се издигна на крајот и се врати од Бугарија со нова БИБЛ победа

Блокотехна се издигна на крајот и се врати од Бугарија со нова БИБЛ-победа

Гол | пред 4 месеци

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, Блокотехна го запиша вториот пораз оваа сезона, откако денес со пораз си замина од гостувањето во Бугарија кај Академик Пловдив (82-86). Кошаркарите на Марјан Илиевски...

МАКАР И  ВО СТАНИ ПАДНИ  СТИЛ  Блокотехна помина низ Пловдив

МАКАР И „ВО СТАНИ-ПАДНИ" СТИЛ: Блокотехна помина низ Пловдив

Sportmedia | пред 4 месеци

Гевгеличани брзо заборавија на поразот од Работнички. Се рехабилитираа со многу важен триумф во БИБЛ лигата, на гости кај Академик Бултекс (86:82)... Не може дома, но затоа пак може во Лигата на Балканот....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност