Шилегов мандатот го почна со делби и говор на омраза не пропушти да си препише проекти од Трајановски

Шилегов мандатот го почна со делби и говор на омраза, не пропушти да си препише проекти од Трајановски

Курир | пред 4 месеци

-Ние мораме да се погрижиме фашизмот никогаш повеќе да не завладее во нашиот град, истакна Шилегов, прогласувајќи го претходното владеење со градот Скопје за фашистичкиот период во кој се изградија нови...

Одбележан Денот на ослободувањето на Скопје

Одбележан Денот на ослободувањето на Скопје...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Одбележан Денот на ослободувањето на Скопје Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации градот го славеше своето ослободување. Голем број државни и градски делегации положија цвеќе во знак...

Шилегов ги врачи наградите 13 Ноември за 2017 година

Шилегов ги врачи наградите „13 Ноември“ за 2017 година

Позитив | пред 4 месеци

Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните...

ШИЛЕГОВ СО ГОВОР НА ОМРАЗА Политичките противници за него биле фашисти а проектите на Трајановски си ги препишува себеси

ШИЛЕГОВ СО ГОВОР НА ОМРАЗА: Политичките противници за него биле фашисти, а проектите на Трајановски си ги препишува себеси!

Infomax | пред 4 месеци

На својот прв говор градоначалникот Петре Шилегов почна со делби и своите политички противници ги нарече фашисти, а себе си се прогласи за антифашист. -Ние мораме да се погрижиме фашизмот никогаш повеќе...

Свечено врачени наградите 13 Ноември за 2017 година

Свечено врачени наградите „13 Ноември“ за 2017 година

Локално | пред 4 месеци

Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните...

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Макфакс | пред 4 месеци

Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, цвеќиња положи и делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје,...

Шилегов Проблемите со кои што Скопје се соочува се надминливи и решливи доколку сите се откажеме од дел од нашата удобност

Шилегов: Проблемите со кои што Скопје се соочува се надминливи и решливи доколку сите се откажеме од дел од нашата удобност

A1on | пред 4 месеци

Делегации од земјава и од странство денеска положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата на Република Македонија, во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје....

Шилегов Загадувањето е најголем но Скопје има предизвик и со урбанизмот и сообраќајот и зеленилото

Шилегов: Загадувањето е најголем, но Скопје има предизвик и со урбанизмот и сообраќајот и зеленилото

Слободен печат | пред 4 месеци

Скопје денес е град со многу предизвици. Загадувањето, е секако најголемиот, но има и многу други проблеми со инфраструктурата, сообраќајот, урбанизмот, зеленилото. Многу од овие проблеми се надминливи...

Се одбележа 13 ти ноември  денот на ослободувањето на Скопје

Се одбележа 13-ти ноември – денот на ослободувањето на Скопје

24 вести | пред 4 месеци

Денеска се одбележа 13-ти ноември – денот на кој пред 73 години беше ослободено Скопје.

Шилегов Градот што загуби илјадници свои жители не смее да заборави на антифашистичката историја

Шилегов: Градот што загуби илјадници свои жители не смее да заборави на антифашистичката историја

МКД | пред 4 месеци

Делегации од земјава и од странство денеска положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата на Република Македонија, во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје....

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје по повод 13 Ноември

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, по повод 13 Ноември

A1on | пред 4 месеци

Претставници на Владата денеска положија цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје на платото пред Владата на Република Македонија, а по повод одбележување на 13-ти ноември – денот на кој пред...

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје по повод 13 ти ноември

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, по повод 13-ти ноември

Слободен печат | пред 4 месеци

Претставници на Владата денеска положија цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје на платото пред Владата на Република Македонија, а по повод одбележување на 13-ти ноември – денот на кој пред...

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13 Ноември

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13. Ноември

Макфакс | пред 4 месеци

Партиска делегација на СДСМ, положи цвеќе на неколку локации по повод 13 ноемри, Денот на ослободување на Скопје. Делегацијата предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе...

Скопје го одбележа Денот на ослободувањето

Скопје го одбележа Денот на ослободувањето

МТВ 1 | пред 4 месеци

Во историјата на Скопје имало разни ослободувања, но ова ослободување македонскиот народ го извојувало со сопствени сили, со формирањето на повеќе скопски одреди и бригади во текот на војната. Во борбите...

Шилегов Проблемите со кои што Скопје се соочува се надминливи и решливи доколку сите се откажеме од дел од нашата удобност

Шилегов: Проблемите со кои што Скопје се соочува се надминливи и решливи доколку сите се откажеме од дел од нашата удобност

Локално | пред 4 месеци

Делегации од земјава и од странство денеска положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата на Република Македонија, во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје....

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје по повод 13 Ноември

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, по повод 13 Ноември

Локално | пред 4 месеци

Претставници на Владата денеска положија цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје на платото пред Владата на Република Македонија, а по повод одбележување на 13-ти ноември – денот на кој пред...

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Вечер | пред 4 месеци

Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, цвеќиња положи и делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје,...

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје по повод 13 ти ноември

Делегација од Владата положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, по повод 13-ти ноември

Фактор | пред 4 месеци

Претставници на Владата денеска положија цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје на платото пред Владата на Република Македонија, а по повод одбележување на 13-ти ноември – денот на кој пред...

Скопје го одбележува денот на ослободувањето 13 ноември

Скопје го одбележува денот на ослободувањето 13 ноември

Канал 5 | пред 4 месеци

Со положување на свежо цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Скопје, припадници на делегации од високиот државен врв, Сојузот на Борци, Армијата на Република Македонија, повеќе институции и граѓани...

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13 Ноември

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13 Ноември

Точка | пред 4 месеци

Партиска делегација на СДСМ положи цвеќе на неколку локации по повод 13 Ноември, Денот на ослободување на Скопје. Делегацијата предводена од Миле Зечевиќ, организациски секретар на СДСМ, положи цвеќе и...

Официјални делегации положија свежи цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел

Официјални делегации положија свежи цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел

A1on | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје, Викторија Аврамовска Мадиќ, ги предводеа делегациите коишто денеска...

Шилегов Одлучно и принципиелно кон решавање на проблемите од Скопје 2014

Шилегов: Одлучно и принципиелно кон решавање на проблемите од „Скопје 2014“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Шилегов: Одлучно и принципиелно кон решавање на проблемите од „Скопје 2014“ Ни претстои процес во кој мораме принципиелно, разумно и одлучно да пристапиме кон решавање на проблемите, меѓу другото и од...

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Макфакс | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева  и секретарот на Град Скопје, Викторија Аврамовска Мадиќ,  ги предводеа  делегациите  коишто денеска...

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13 Ноември

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13. Ноември

Вечер | пред 4 месеци

Партиска делегација на СДСМ, положи цвеќе на неколку локации по повод 13 ноемри, Денот на ослободување на Скопје. Делегацијата предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Актуелно24 | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници...

Шилегов Скопје не смее да ја заборави антифашистичката историја

Шилегов: Скопје не смее да ја заборави антифашистичката историја

Канал 5 | пред 4 месеци

Ова денеска го истакна скопскиот градоначалник Петре Шилегов на одбележувањето на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. Тој потенцира дека во решавањето на овие проблеми треба да се вклучат централната,...

Шилегов Одлучно и принципиелно кон решавање на проблемите од Скопје 2014

Шилегов: Одлучно и принципиелно кон решавање на проблемите од „Скопје 2014“

Прес 24 | пред 4 месеци

Ни претстои процес во кој мораме принципиелно, разумно и одлучно да пристапиме кон решавање на проблемите, меѓу другото и од т.н. проект „Скопје 2014“. Ова денеска го потенцира скопскиот градоначалник...

ВМРО ДПМНЕ го прашува Шилегов зошто не спомна со кого се бореа партизаните

ВМРО ДПМНЕ го прашува Шилегов зошто не спомна со кого се бореа партизаните?

Ако | пред 4 месеци

ВМРО-ДПМНЕ јавно го прашува Петре Шилегов со кого војуваа партизаните кога го ослободуваа Скопје? Од која војска беше фашистичкиот окупатор  со кој се бореа македонските херои – партизани и зошто ниту...

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Градот Скопје го одбележува 13 Ноември

Весник | пред 4 месеци

Во чест на 13 Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, цвеќиња положи и делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје,...

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Вечер | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева  и секретарот на Град Скопје, Викторија Аврамовска Мадиќ,  ги предводеа  делегациите  коишто денеска...

Шилегов Загадувањето е најголем но Скопје има предизвик и со урбанизмот и сообраќајот

Шилегов: Загадувањето е најголем, но Скопје има предизвик и со урбанизмот и сообраќајот

+Инфо | пред 4 месеци

Скопје денес е град со многу предизвици. Загадувањето, е секако најголемиот, но има и многу други проблеми со инфраструктурата, сообраќајот, урбанизмот, зеленилото. Многу од овие проблеми се надминливи...

Шилегов до Сојузот на борци Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Шилегов до Сојузот на борци: Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Макфакс | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната антифашистичка војна на Македонија, по повод 13 Ноември, Денот на...

Средба на Шилегов со борците од градскиот одбор на НОАВМ

Средба на Шилегов со борците од градскиот одбор на НОАВМ

A1on | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска /13.11.2017 година/ се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од...

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13 Ноември

Делегација од СДСМ положи цвеќе по повод 13. Ноември

Весник | пред 4 месеци

Партиска делегација на СДСМ, положи цвеќе на неколку локации по повод 13 ноемри, Денот на ослободување на Скопје. Делегацијата предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Денар | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници...

Шилегов се сретна со борците од Градскиот одбор на НОАВМ

Шилегов се сретна со борците од Градскиот одбор на НОАВМ

Слободен печат | пред 4 месеци

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов по повод 13 Ноември-Денот на ослободувањето на Скопје, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната антифашистичка...

Шилегов до Сојузот на борци Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Шилегов до Сојузот на борци: Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Точка | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната антифашистичка војна на Македонија, по повод 13 Ноември, Денот...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Макфакс | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 ноември денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ќе се сретне со претставници на...

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за денешната слобода

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за денешната слобода

Прес 24 | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Кајгана | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници...

Средба на Шилегов со борците од градскиот одбор на НОАВМ

Средба на Шилегов со борците од градскиот одбор на НОАВМ

Локално | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска /13.11.2017 година/ се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од...

Делегација на СДСМ оддаде почит по повод Денот на ослободување на Скопје

Делегација на СДСМ оддаде почит по повод Денот на ослободување на Скопје

Ако | пред 4 месеци

По повод денот на ослободувањето на Скопје, партиска делегација на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе и оддаде почит пред...

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за слободата што му ја подариле на градот

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за слободата што му ја подариле на градот

Фокус | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Градоначалникот Шилегов се сретна со борците од Градскиот одбор на НОАВМ

Градоначалникот Шилегов се сретна со борците од Градскиот одбор на НОАВМ

Вечер Прес | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за денешната слобода

Шилегов им се заблагодари на борците од НОБ за денешната слобода

+Инфо | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Точка | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници...

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Положени цвеќиња на партизанските гробишта во Бутел

Весник | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева  и секретарот на Град Скопје, Викторија Аврамовска Мадиќ,  ги предводеа  делегациите  коишто денеска...

Шилегов Мораме да се погрижиме фашизмот никогаш повеќе да не завладее во нашиот град

Шилегов: Мораме да се погрижиме фашизмот никогаш повеќе да не завладее во нашиот град

Пост | пред 4 месеци

„Скопје денес е град со многу предизвици. Загадувањето, е секако најголемиот, но има и многу други проблеми со инфраструктурата, сообраќајот, урбанизмот, зеленилото. Многу од овие проблеми се надминливи...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје Инфо | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје . По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Вечер | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 ноември денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ќе се сретне со претставници на...

Шилегов Скопје не смее да ја заборави антифашистичката историја

Шилегов: Скопје не смее да ја заборави антифашистичката историја

ТВ 21 | пред 4 месеци

Скопје денес е град со многу предизвици. Загадувањето, е секако најголемиот, но има и многу други проблеми со инфраструктурата, сообраќајот, урбанизмот, зеленилото. Многу од овие проблеми се надминливи...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

МТВ 1 | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска се одбележува 13-ти ноември, Денот на ослободувањето на Скопје. Градоначалникот Шилегов ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор на...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Вести24 | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Шилегов Скопје не треба да ја заборави својата антифашистичка историја и лекциите од минатото

Шилегов: Скопје не треба да ја заборави својата антифашистичка историја и лекциите од минатото

Newsroom | пред 4 месеци

„Скопје денес е град со многу предизвици. Загадувањето, е секако најголемиот, но има и многу други проблеми со инфраструктурата, сообраќајот, урбанизмот, зеленилото. Многу од овие проблеми се надминливи...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

A1on | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Канал 5 | пред 4 месеци

По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната антифашистичка војна на Македонија. Потоа, делегација на Собранието...

Скопје го одбележува денот на ослободувањето

Скопје го одбележува денот на ослободувањето

24 вести | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. Делегација на Собранието на Република Македонија и на Град Скопје ќе положи...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Телма | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Слободен печат | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

13 Ноември  Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

13 Ноември - Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

МКД | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го слави ослободувањето од фашистичкиот окупатор

Скопје го слави ослободувањето од фашистичкиот окупатор

Фактор | пред 4 месеци

Во чест на 13 ноември, денот на ослободување на градот Скопје, ќе се одржат повеќе настани за одбележување на овој значаен историски настан. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Весник | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска се одбележува 13-ти ноември, Денот на ослободувањето на Скопје. Градоначалникот Шилегов ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор на...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

+Инфо | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Република | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска се одбележува 13-ти ноември, Денот на ослободувањето на Скопје. Градоначалникот Шилегов ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор на...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Прес 24 | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Весник | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 ноември денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ќе се сретне со претставници на...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Sky | пред 4 месеци

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници...

Шилегов до Сојузот на борци Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Шилегов до Сојузот на борци: Благодарам што ни ги подаривте младоста и слободата

Sky | пред 4 месеци

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната антифашистичка војна на Македонија, по повод 13 Ноември, Денот...

Шилегов на средба со борците од НОАВМ

Шилегов на средба со борците од НОАВМ

Пост | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Локално | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Шилегов на средба со борците од НОАВМ

Шилегов на средба со борците од НОАВМ

Newsroom | пред 4 месеци

Во чест на 13. Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска се сретна со претставници на Градскиот одбор на Сојузот на борци од Народноослободителната...

Скопје го одбележува 13 Ноември  Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува 13 Ноември – Денот на ослободувањето

Нова ТВ | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Пост | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје24 | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

ТВ 21 | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Популарно | пред 4 месеци

Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов ќе се сретне со претставници...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност