Царовска Работниците да пријават злоупотреби со минималната плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреби со минималната плата

Телма | пред 4 месеци

Работниците чии газди прават злоупотреби со исплатата на зголемената минимална плата, да се охрабрат и веднаш да ги пријават. Министерката Мила Царовска ги повика работниците да не молчат околу овие случаи....

Царовска апелира до работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска апелира до работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Скопје Инфо | пред 4 месеци

Над 90 проценти од работодавачите исплаќаат минимална плата, а малиот интерес за субвенционирање на истата најверојатно е резултат на можноста на компаниите тоа да го направат без помош на државата, истакна...

Царовскa Ќе стојам позади секој работник кој ќе пријави злоупотреба со минимална плата

Царовскa: Ќе стојам позади секој работник кој ќе пријави злоупотреба со минимална плата

Фактор | пред 4 месеци

Министерката за труд и социјална политика,  Мила Царовска денеска изјави дека има информации за злоупотреби на исплатата на минимална плата, односно за барања од работодавците до работниците да им вратат...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

A1on | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата најверојатно е резултат на можноста...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес...

Газдите кои бараат дел од платата назад ќе добијат високи казни

Газдите кои бараат дел од платата назад ќе добијат високи казни

ТВ 21 | пред 4 месеци

Над 90 отсто од случаите, работодавачите го почитувале законот и исплатиле минимална плата, но сепак има проблематични газди кои не се придржуваат на правилата, покажуваат податоците на УЈП. Министерката...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Нетпрес | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата  најверојатно е резултат на можноста...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата ќе стојам зад секој од нив

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата, ќе стојам зад секој од нив

Канал 5 | пред 4 месеци

Малиот интерес за субвенционирање на исплатата  најверојатно е резултат на можноста на компаниите тоа да го направат без помош на државата. Има информации за злоупотреби, односно за барања работниците...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Точка | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата најверојатно е резултат на можноста...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Вечер Прес | пред 4 месеци

Над 90 проценти од работодавачите исплаќаат минимална плата, а малиот интерес за субвенционирање на истата најверојатно е резултат на можноста на компаниите тоа да го направат без помош на државата, истакна...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Слободен печат | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата најверојатно е резултат на можноста...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата ќе стојам зад секој од нив

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата, ќе стојам зад секој од нив

Локално | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата најверојатно е резултат на можноста...

Царовска Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска: Работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Сител | пред 4 месеци

Според податоците на УЈП над 90 проценти од работниците кои имаат ниски примања ја добиле загарантираната минимална плата. Малиот интерес за субвенционирање на исплатата  најверојатно е резултат на можноста...

Царовска бара работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Царовска бара работниците да пријават злоупотреба на минимална плата

Нова ТВ | пред 4 месеци

Министерката за труд и социјална политика Мила царовска денеска изјави дека има информации за злоупотреби на исплатата на минимална плата, односно за барања од работодавците до работниците да им вратат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност