Димитров Пресвртот во Република Македонија е најдобрата приказна од регионот за 2017 година

Димитров: Пресвртот во Република Македонија е најдобрата приказна од регионот за 2017 година

Слободен печат | пред 4 месеци

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка за надворешна политика...

Османи Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Позитив | пред 4 месеци

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар...

Османи и Димитров на средба со Могерини

Османи и Димитров на средба со Могерини

24 вести | пред 4 месеци

Состаноци со политичките партии и разговори со граѓанскиот сектор се на агендата на евокомесарот Јоханес Хан кој најави дека идната недела доаѓа во Скопје, според дипломатски извори на Телевизија 24 веќе...

Жешка пролет за Македонија најавија Хан и Могерини

Жешка пролет за Македонија најавија Хан и Могерини

Локално | пред 4 месеци

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка за надворешна политика...

Османи Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Макфакс | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен...

Османи 2018 да биде година на исчекор

Османи: 2018 да биде година на исчекор

Канал 5 | пред 4 месеци

2018 да биде година на исчекор во Евроинтеграциите –  очекуваат министерот Димитров и вицепремиерот за Евроинтеграции Османи.. Оваа порака тие ја соопштиле и на средбите со Европските челници во Брисел....

Османи Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Османи: Имплементацијата на Планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики...

Османи Планот 3 6 9 ќе донесе датум за преговори со ЕУ

Османи: Планот 3-6-9 ќе донесе датум за преговори со ЕУ

ТВ Нова | пред 4 месеци

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен на македонскиот...

Османи Имплентацијата на планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплентацијата на планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ

Локално | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен...

Втор ден од работната посета на Брисел на Димитров и Османи

Втор ден од работната посета на Брисел на Димитров и Османи

A1on | пред 4 месеци

Во рамки на посетата на Брисел министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи остварија средба со еврокомесарот Јоханес Хан...

Османи Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Точка | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Макфакс | пред 4 месеци

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средби за време на вториот ден од неговиот престој...

Османи Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Вечер | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен...

Димитров го убедуваше Џонсон зошто Македонија треба да биде членка на НАТО

Димитров го убедуваше Џонсон зошто Македонија треба да биде членка на НАТО

МКД | пред 4 месеци

Во рамки на посетата на Брисел заедно со вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за надворешни работи Никола Димитров имаше и неколку билатерални средби на кои биле испратени охрабрувачки...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Нетпрес | пред 4 месеци

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини....

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Точка | пред 4 месеци

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средби за време на вториот ден од неговиот престој...

На средбата Димитров Османи Могерини испратени охрабрувачки пораки за нашите европски перспективи

На средбата Димитров-Османи-Могерини испратени охрабрувачки пораки за нашите европски перспективи

Фактор | пред 4 месеци

Во рамки на посетата на Брисел министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи остварија средба со еврокомесарот Јоханес Хан...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Вечер | пред 4 месеци

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средби за време на вториот ден од неговиот престој...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

24 вести | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

2018  година на вистински одлуки за Македонија

2018 - година на вистински одлуки за Македонија

+Инфо | пред 4 месеци

Во рамки на посетата на Брисел министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи остварија средба со еврокомесарот Јоханес Хан...

Османи Имплементацијата на Планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на Планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ

Сител | пред 4 месеци

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен на македонскиот...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Прес 24 | пред 4 месеци

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини....

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

Вечер | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Весник | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен...

Османи Македонија не смее да го пропушти моментумот на европски оптимизам

Османи: Македонија не смее да го пропушти моментумот на европски оптимизам

МКД | пред 4 месеци

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар...

Османи и Димитров на средба со Могерини

Османи и Димитров на средба со Могерини

Телма | пред 4 месеци

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Утринава тие се сретнаа со високата претставничка на унијата Федерика...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Макфакс | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока...

Османи Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

A1on | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката...

Димитров и Османи ја убедуваа Могерини дека Македонија е подготвена за преговори

Димитров и Османи ја убедуваа Могерини дека Македонија е подготвена за преговори

ТВ Нова | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Канал 5 | пред 4 месеци

На средбата Османи ја посочи успешната реализација на Планот 3-6-9, кој очекува, до крајот на неговата имплементација, во целост да ги одрази барања на Унијата за реформи во Македонија, што во соодветен...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Весник | пред 4 месеци

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средби за време на вториот ден од неговиот престој...

Хан идната недела доаѓа на разговори во Скопје

Хан идната недела доаѓа на разговори во Скопје

Вечер Прес | пред 4 месеци

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан по средбата со вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, и шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, во Брисел најави дека...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Точка | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Слободен печат | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров на средба со Могерини

Османи и Димитров на средба со Могерини

МТВ 1 | пред 4 месеци

Вицепремиерот Османи и министерот за надворешни работи Димитров, во Брисел на средба со потпретседателката на Европската комисија и висока претставничка за надворешна и безбедносна политика, Могерини....

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Вечер Прес | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Локално | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката...

Османи Имплементацијата на Планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на Планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ

Пост | пред 4 месеци

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики на престижниот тинк тенк Европски центар за политика, посветен на македонскиот...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Sky | пред 4 месеци

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средби за време на вториот ден од неговиот престој...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

+Инфо | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока...

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

Весник | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Вечер | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Сител | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот...

Димитров Земјите во регионот да се натпреваруваат во реформи и резултати

Димитров: Земјите во регионот да се натпреваруваат во реформи и резултати

Newsroom | пред 4 месеци

Ако веќе се натпреваруваат, земјите во регионот треба да се натпреваруваат во реформи и резултати. Позитивен натпревар за напредни општества со европска иднина. Во Стратегијата на претседателот на ЕК Јункер,...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Весник | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

ТВ 21 | пред 4 месеци

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен...

Османи Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Пост | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката...

Османи Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Османи: Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Точка | пред 4 месеци

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел имаа работна средба со еврокомесарот за...

Османи Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Османи: Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Макфакс | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот...

Османи Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Османи: Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Актуелно24 | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот...

Османи и Димитров на средба со Хан Македонија очекува позитивен извештај и чиста препорака од ЕК

Османи и Димитров на средба со Хан: Македонија очекува позитивен извештај и чиста препорака од ЕК

A1on | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан За Македонија  2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето...

Османи и Димитров на средба со Хан за европската агенда на Македонија

Османи и Димитров на средба со Хан за европската агенда на Македонија

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи на денешната средба во Брисел со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан истакнал дека 2018 година за Македонија претставува историска шанса кога...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Канал 5 | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Османи: Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Вечер | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот...

Османи до Хан 2018 година е историска шанса да го направиме клучниот чекор кон НАТО и ЕУ

Османи до Хан: 2018 година е историска шанса да го направиме клучниот чекор кон НАТО и ЕУ

+Инфо | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи во 2018 година очекува одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ

Османи во 2018 година очекува одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ

Локално | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска во Брисел имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан,...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Прес 24 | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

За Македонија во 2018 година сите коцки се наредени

За Македонија во 2018 година сите коцки се наредени

Вечер | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Димитров и Османи се сретнаа со Јоханес Хан во Брисел

Димитров и Османи се сретнаа со Јоханес Хан во Брисел

Фокус | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Слободен печат | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Алсат-М | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Османи: Во 2018 имаме историска шанса конечно да го затвориме прашањето за ЕУ и НАТО

Весник | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот...

За Македонија во 2018 година сите коцки се наредени

За Македонија во 2018 година сите коцки се наредени

Весник | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Сител | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Јоханес Хан

Османи и Димитров во Брисел на средба со Јоханес Хан

Нова ТВ | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска...

Османи и Димитров со Хан Историска шанса за Македонија е 2018 година

Османи и Димитров со Хан: Историска шанса за Македонија е 2018 година

Пост | пред 4 месеци

За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи очекува 2018 да биде клучна за членството во НАТО и ЕУ

Османи очекува 2018 да биде клучна за членството во НАТО и ЕУ

Newsroom | пред 4 месеци

За Македонија, 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен за...

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Османи и Димитров во Брисел се сретнаа со Хан

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... За Македонија 2018 година претставува историска шанса кога сите коцки се наредени за да го направиме клучниот исчекор и конечно да го затвориме прашањето за НАТО и ЕУ, истакна вицепремиерот...

Димитров и Османи на средба со Хан и шефовите на дипломатиите на ЕУ во Брисел  Одвоена средба со Коѕијас

Димитров и Османи на средба со Хан и шефовите на дипломатиите на ЕУ во Брисел - Одвоена средба со Коѕијас

Сител | пред 4 месеци

Embedded video for Димитров и Османи на средба со Хан и шефовите на дипломатиите на ЕУ во Брисел - Одвоена средба со Коѕијас Македонија е назад на европската патека, а Европската Унија го враќа политичкото...

Димитров  ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров - ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

ТВ Нова | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Канал 5 | пред 4 месеци

Постоењето на магичната фраза - политичка волја, реформската ориентираност и поддршката од нашите европски пријатели, потенцира министерот Димитров, се клучни за запечатување на европската иднина на Македонија....

Димитров во Брисел Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров во Брисел: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Макфакс | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна Министерот за надворешни работи, Никола Димитров од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Димитров и Османи на работен појадок со министри за надворешни работи на земјите членки на ЕУ

Димитров и Османи на работен појадок со министри за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ

A1on | пред 4 месеци

Во организација на министрите за надворешни работи на Бугарија и Шведска, денес министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Телма | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров и Османи на работен појадок со министри за надворешни работи на земјите членки на ЕУ во Брисел

Димитров и Османи на работен појадок со министри за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ во Брисел

Фактор | пред 4 месеци

Во организација на министрите за надворешни работи на Бугарија и Шведска, денес министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи...

Османи Владата по изборите агресивно се посвети на реформите

Османи: Владата по изборите агресивно се посвети на реформите

Позитив | пред 4 месеци

Имплементацијата на делот „3“ и динамиката за реализација на остатокот од клучните реформи од планот „3-6-9“ биле темите на кои реферирале вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министерот за...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Алсат-М | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Вечер Прес | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров во Брисел Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров во Брисел: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Точка | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Слободен печат | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Идивиди | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Локално | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

+Инфо | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Прес 24 | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна Министерот за надворешни работи, Никола Димитров од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Oсмани Владата е целосно посветена на реформите

Oсмани: Владата е целосно посветена на реформите

МТВ 1 | пред 4 месеци

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со шефот на дипломатијата Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со министрите за надворешни работи...

Османи и Димитров реферираат за реформите во Брисел

Османи и Димитров реферираат за реформите во Брисел

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Напредокот во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, неопходните реформи и решавањето на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот задолжен за европски...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Канал 5 | пред 4 месеци

Вицепремиерот Османи, како што соопштија од Секретаријатот за европски прашања, најнапред ги претстави резултатите и постигнувањата при имплементацијата на делот 3 од Планот 3-6-9 кој, како што посочи,...

Османи По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Макфакс | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Димитров во Брисел Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров во Брисел: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Вечер | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна Министерот за надворешни работи, Никола Димитров од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Вести24 | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Османи По завршувњето на изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По завршувњето на изборите Владата е целосно посветена на реформите

A1on | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар, Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на...

Османи Владата целосно е посветена на реформите

Османи: Владата целосно е посветена на реформите

+Инфо | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Османи По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Точка | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Сител | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

A1on | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Прес 24 | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Телма | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Канал 5 | пред 4 месеци

Во тек на посетата, информираат од СЕП и МНР, вицепремиерот Османи и министерот Димитров ќе имаат средба со високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини,...

Османи По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Локално | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Прес 24 | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Вечер | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина

Нова ТВ | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

24 вести | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Слободен печат | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

+Инфо | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Вечер Прес | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Димитров и Османи во дводневна посета во Брисел

Димитров и Османи во дводневна посета во Брисел

Нетпрес | пред 4 месеци

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи од понеделникот ќе престојуваат во дводневна работна посета во Брисел. Во текот на посетата, вицепремиерот...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

МТВ 1 | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Димитров во Брисел Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров во Брисел: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Весник | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна Министерот за надворешни работи, Никола Димитров од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Димитров во Брисел Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Димитров во Брисел: Успеавме да се вратиме на нашата европска патека

Sky | пред 4 месеци

„Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот“, истакна министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од Брисел, каде заедно со заменик-претседателот...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Сител | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Локално | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Пост | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Димитров ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

Димитров: ЕУ има одговорност да ја потврди европската иднина на Македонија

ТВ 21 | пред 4 месеци

Успеавме да се вратиме на нашата европска патека, а ЕУ успеа  да го возобнови политичкото внимание на Балканот. ЕУ има одговорност да ја потврди нашата европска иднина, а ние сме одговорни за судбината...

Османи По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По изборите Владата е целосно посветена на реформите

Весник | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

ТВ 21 | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Османи и Димитров во Брисел Затвораме политички прашања Македонија е посветена на реформи

Османи и Димитров во Брисел: Затвораме политички прашања, Македонија е посветена на реформи

Newsroom | пред 4 месеци

Напредокот на Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот задолжен...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Сител | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи По завршувањето на изборите Владата е целосно посветена на реформите

Османи: По завршувањето на изборите Владата е целосно посветена на реформите

Пост | пред 4 месеци

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар, Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, ја започнаа дводневната посета на Брисел со работен појадок со Министрите...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија во спроведувањето...

Османи По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Османи: По изборите Владата целосно е посветена на реформите

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Напредокот на Република Македонија во евроинтегративните процеси, спроведувањето на Планот 3-6-9, реформите во повеќе области, затворање на политичките прашања, беа дел од темите за кои реферираа вицепремиерот...

Министерот Димитров и вицепремиерот Османи на работен појадок во Брисел

Министерот Димитров и вицепремиерот Османи на работен појадок во Брисел

Пост | пред 4 месеци

Во организација на министрите за надворешни работи на Бугарија и Шведска, министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров престојуваат во дводневна работна посета на Брисел каде ќе реферираат за напредокот на Македонија...

Министерот Димитров и вицепремиерот Османи на работен појадок во Брисел

Министерот Димитров и вицепремиерот Османи на работен појадок во Брисел

Newsroom | пред 4 месеци

Во организација на министрите за надворешни работи на Бугарија и Шведска, министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност