Уапсен косовски држајванин кој неовластено ја снимал и правел скици од касарната Илинден

Уапсен косовски држајванин кој неовластено ја снимал и правел скици од касарната Илинден

Прес 24 | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден" и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација...

Уапсен косовар кој снимал околу касарната Илинден

Уапсен косовар кој снимал околу касарната Илинден

Вечер | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден" и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација...

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Слободен печат | пред 4 месеци

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат...

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Локално | пред 4 месеци

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат...

Косовец приведен кај касарната Илинден правел скици и цртежи

Косовец приведен кај касарната Илинден, правел скици и цртежи

ТВ Нова | пред 4 месеци

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение...

Уапсен косовар кој снимал околу касарната Илинден

Уапсен косовар кој снимал околу касарната Илинден

Весник | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден" и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација...

Приведен Косовец затекнат во касарна Илинден

Приведен Косовец затекнат во касарна „Илинден“

Фокус | пред 4 месеци

58-годишен државјанин на Косово со иницијали Х.Р. бил вчера во 10.00 часот приведен во Полициска станица Карпош, откако претходно бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“. Приведувањето е по основ...

Косовец неовластено влегол во касарна Илинден и правел скици

Косовец неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

A1on | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

Уапсен косовски државјанин за неовластен влез и правење скици од касарната Илинден

Уапсен косовски државјанин за неовластен влез и правење скици од касарната Илинден

Телма | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

Приведен Косовец кој неовластено влегол во кругот на касарната Илинден

Приведен Косовец кој неовластено влегол во кругот на касарната „Илинден“

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

Косовец затекнат во касарната Илинден  ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Актуелно24 | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

Косовец затекнат во касарната Илинден  ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Макфакс | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

Уапсен косовски шпион во касарната Илинден   Ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“? - Ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Точка | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

Затекнат во кругот на касарната Илинден приведен Косовец

Затекнат во кругот на касарната Илинден, приведен Косовец

МКД | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во кругот на касарната „Илинден" во Скопје по што бил приведен во полициската станица. Вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено...

Уапсен косовски шпион во касарната Илинден

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“?

Флеш | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден“ и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација...

Уапсен косовски шпион во касарната Илинден

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“?

Нетпрес | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден“ и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација...

Косовец затекнат во касарната Илинден  ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Кајгана | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

Косовец фатен во шпионажа на касарна Илинден

Косовец фатен во шпионажа на касарна Илинден

Фактор | пред 4 месеци

Државјанин на Косово е приведен од полицијата поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“....

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје?...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје? Косовецот Х.Р.(58) вчера бил приведен во Полициската станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување...

Косовец затекнат во касарната Илинден  ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Вечер | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

Косовец приведен кај касарната Илинден се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Косовец приведен кај касарната Илинден, се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Курир | пред 4 месеци

Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени...

Косовец приведен кај касарната Илинден

Косовец приведен кај касарната Илинден

Прес 24 | пред 4 месеци

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение...

Приведен шпион од Косово правел скици за касарната Илинден

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

MK News | пред 4 месеци

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени...

Уапсен косовски државјанин кој правел скици од касарната Илинден

Уапсен косовски државјанин кој правел скици од касарната „Илинден“

+Инфо | пред 4 месеци

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение...

По Британецот и Косовец фатен како шпионира во касарната Илинден

По Британецот и Косовец фатен како шпионира во касарната „Илинден“

Република | пред 4 месеци

Во полициската станица во Карпош, вчера околу 10 часот бил приведен 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради...

Косовец затекнат во касарната Илинден  ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Весник | пред 4 месеци

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение...

АРМ Косовецот приведен пред касарната Илинден најверојатно не знаел дека тоа е воен објект

АРМ: Косовецот приведен пред касарната Илинден најверојатно не знаел дека тоа е воен објект

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

„За конкретниот случај за спречување на влез на лице од Косово кое се случило во текот на вчерашниот ден околу 10.00 часот, Ве информираме дека истото е приметено пред влезот на касарната. Лицето најверојатно не...

Приведен шпион од Косово правел скици за касарната Илинден

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Сител | пред 4 месеци

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени...

Приведен Косовец неовластено влегол во касарна Илинден и правел скици

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

Приведен Косовец неовластено влегол во касарната Илинден и правел скици

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарната „Илинден“ и правел скици

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

Приведен Косовец неовластено влегол во касарната Илинден

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарната „Илинден“

Пост | пред 4 месеци

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот...

ПРАВЕЛ СКИЦИ И ЗАБЕЛЕЖУВАЛ ВОЕНИ ДЕЈСТВИЈА Косовар уапсен кај касарната Илинден во Скопје правел детални скици и забележувал борбени дејстивија

ПРАВЕЛ СКИЦИ И ЗАБЕЛЕЖУВАЛ ВОЕНИ ДЕЈСТВИЈА: Косовар уапсен кај касарната „Илинден“ во Скопје, правел детални скици и забележувал борбени дејстивија!

Infomax | пред 4 месеци

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение...

Приведен шпион од Косово правел скици за касарната Илинден

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Скопје24 | пред 4 месеци

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени...

Косовец тајно ја скицирал касарната Илинден

Косовец тајно ја скицирал касарната „Илинден“

Newsroom | пред 4 месеци

Косовски државјанин бил приведен во полициската станица во Карпош откако бил фатен како прави скици и цртежи во касарната „Илинден“. Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност