Гитара на Боб Дилан продадена на аукција за 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена на аукција за 400.000 долари...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Гитара на Боб Дилан продадена на аукција за 400.000 долари Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 1970-тите години е продадена за 396.000 долари, соопшти...

А не е најскапа  Гитарата од Нобеловецот продадена за вртоглави 396 000 долари

А не е најскапа: Гитарата од Нобеловецот продадена за вртоглави 396.000 долари

Таратур | пред 4 месеци

Гитара на која во ’70-те години од минатиот век свиреше поп-рок иконата и од лани лауреат на Нобеловата награда за литература, Боб Дилан, беше продадена за 396 илјади долари на аукција. Акустичната гитара...

Гитара на Боб Дилан продадена за 396  500 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за 396. 500 долари

Newsroom | пред 4 месеци

Гитарата на американскиот музичар Боб Дилан, со која свирел на најзначајните концерти во 70-тите години на минатиот век, купена е за сума од 396. 500 долари од страна на анонимен купувач, а во рамки на...

Гитара на Боб Дилан продадена речиси 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена речиси 400.000 долари

Актуелно24 | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан свирел на најзначајните концерти во текот на 70-тите години од минатиот век е продадена на аукција за речиси 400.000 долари. Аукциската куќа „Херитаж“ од...

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400.000 долари

Макфакс | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан свирел на најзначајни концерти во текот на 1970-тите години од минатиот век е продадена на аукција за речиси 400.000 долара. Аукциската куќа „Херитаж“ од...

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400.000 долари

Вечер | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан свирел на најзначајни концерти во текот на 1970-тите години од минатиот век е продадена на аукција за речиси 400.000 долара. Аукциската куќа „Херитаж“ од...

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400.000 долари

Весник | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан свирел на најзначајни концерти во текот на 1970-тите години од минатиот век е продадена на аукција за речиси 400.000 долара. Аукциската куќа „Херитаж“ од...

Гитара на Боб Дилан продадена за 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за 400.000 долари

24 вести | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 70-те години на минатиот век, е продадена за 396.000 долари, соопшти аукциската куќа „Херитеџ" од Далас. Дилан, со...

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400 илјади долари

Гитара на Боб Дилан продадена за речиси 400 илјади долари

A1on | пред 4 месеци

Гитара на легендарниот Боб Дилан со која што тој свирел во седумдесетите години од минатиот век беше продадена за 396 илјади долари на аукција. Акустичната гитара „Мартин Д-28“ која што била изработена...

СКРОМНО  Гитара на Боб Дилан продадена за  само  400 000 долари

СКРОМНО: Гитара на Боб Дилан продадена за “само” 400.000 долари

Вечер Прес | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 70-те години на минатиот век, е продадена за 396.000 долари, соопшти аукциската куќа „Херитеџ” од Далас. Дилан, со...

Гитара на Боб Дилан продадена за 400 000 долари

Гитара на Боб Дилан продадена за 400.000 долари

Слободен печат | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан свирел на најзначајните концерти во 1970-тите години од минатиот век е продадена на аукција за речиси 400.000 долари. Аукциската куќа „Херитаж“ од Далас...

Гитарата на Боб Дилан продадена за вртоглава сума на пари

Гитарата на Боб Дилан продадена за вртоглава сума на пари

Курир | пред 4 месеци

Дилан, со својата акустична гитара „Мартин Д-28″ од 1963 година, меѓу другото, свиреше и на концертот на Џорџ Харисон во Њујорк, во 1971, кој се одржа за помош на Бангладеш, а во рамки на турнејата „Rolling...

Гитарата на Боб Дилан продадена за вртоглава сума на пари

Гитарата на Боб Дилан продадена за вртоглава сума на пари

Скопје24 | пред 4 месеци

Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 70-те години на минатиот век, е продадена за 396.000 долари, соопшти аукциската куќа „Херитеџ” од Далас. Дилан, со...

Гитарата на Дилан се продаде за околу 400 000 долари

Гитарата на Дилан се продаде за околу 400.000 долари

Пост | пред 4 месеци

Гитарата на Боб Дилан на значајни концерти во 1970-тите години се продаде на аукција за речиси 400.000 долари. Аукциите на наследство во Далас велат дека купувачот кој бара да остане анонимен платил 396.500...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност