Кочан се изјасни за невин Авировиќ ќе докажел невиност Ватиќ не бил голем играч

Кочан се изјасни за невин, Авировиќ ќе докажел невиност, Ватиќ не бил голем играч

Телма | пред 4 месеци

Не сме виновни, се изјаснија Сеад Кочан, Василие Авирович и Сафет Ватиќ, обвинети во предметот на СЈО, „Труст“. И преставниците на нивните фирми, Трансмет, Силекс Неметали и Вато велат дека не учествувале...

Обвинетиот Сеад Кочан се изјасни невин за случајот Труст

Обвинетиот Сеад Кочан се изјасни невин за случајот „Труст“

24 вести | пред 4 месеци

Мотивот не бил чесно да се добие тендер и да се ископа јаглен и јаловина во Суводол, туку со фалсификувана документација бизнисменот Сеад Кочан, и останатите двајца обвинети да се „ископаат“ 17 милиони...

Сеад Кочан се изјасни дека е невин

Сеад Кочан се изјасни дека е невин

ТВ 21 | пред 4 месеци

Убедувањето дека криминалот е активност што се исплати е она што ги поврзува обвинетите во случајот Труст, кои со фалсификувани документи добиле тендер од АД ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола....

Судијката на Кочан закажа осум рочишта одбраната реагира со ова темпо клиентите не можат да не платат

Судијката на Кочан закажа осум рочишта, одбраната реагира, со ова темпо клиентите не можат да не платат

МКД | пред 4 месеци

Судењето за „Труст" ќе продолжи на 21 ноември со доказна постапка, а до тогаша одбраната ќе треба да направи увид во доказите кои денес специјалниот обвинител Артан Ајро им ги донесе во судницаи ги предаде...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

A1on | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење,...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Макфакс | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење,...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Канал 5 | пред 4 месеци

Вина не чувствуваат ниту второ и трето обвинетите Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ. Претставниците на “Трансмет”, “Силекс Неметали” и “Вато”, фирми кои СЈО ги товари дека со невистинити документи добиле...

Кочан се изјасни за невин  за СЈО клучна е лажната документација

Кочан се изјасни за невин – за СЈО клучна е лажната документација

Позитив | пред 4 месеци

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје. Кочан, Василие...

 Обновено Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

(Обновено) Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Сеад Кочан се изјасни за невин за „Труст“ Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“, денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Точка | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење,...

Сеад Кочан се изјасни за невин судењето продолжува на 21 ви ноември

Сеад Кочан се изјасни за невин, судењето продолжува на 21-ви ноември

МТВ 1 | пред 4 месеци

Бизнисменот Сеад Кочан и неговите двајца соработници не се чувствуваат виновни за тврдењето дека формирале конзоруциум, а потоа со лажни документи добиле тендер на ЕЛЕМ. Нивните бранители велат - немало...

Кочан не се чувстува виновен за Труст  СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Кочан не се чувстува виновен за „Труст“, СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Бриф | пред 4 месеци

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје. Кочан, Василие...

АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН ОБВИНЕНИЕТО ЗА ТРУСТ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

АКО СЕ УТВРДИ ДЕКА МУ ПРОГЛЕДАЛ НИЗ ПРСТИ НА КОЧАН, ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТРУСТ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРИ И НА ГРУЕВСКИ

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат дека други лица од поранешната власт им овозможиле или...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Вечер | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење,...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

+Инфо | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Слободен печат | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

Кочан се изјасни за невин во случајот Труст  за СЈО најважна е фалсификуваната документација

Кочан се изјасни за невин во случајот „Труст“, за СЈО најважна е фалсификуваната документација

Точка | пред 4 месеци

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ на судското рочиште во понеделникот во скопскиот Кривичент суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство...

Почна главната расправа за Труст Кочан не чуствува вина за милионскиот тендер

Почна главната расправа за Труст, Кочан не чуствува вина за милионскиот тендер

Фактор | пред 4 месеци

Првиот обвинет во случајот со милионскиот тендер од Елем не се чуствува виновен, Имено, Сеат Кочан,  денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги...

Ако се утврди дека му прогледал низ прсти на Кочан обвинението за Труст ќе се прошири и на Груевски

Ако се утврди дека му прогледал низ прсти на Кочан, обвинението за „Труст“ ќе се прошири и на Груевски

Локално | пред 4 месеци

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат дека други лица од поранешната власт им овозможиле или...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

A1on | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои...

 Труст продолжува на 21 ноември

„Труст“ продолжува на 21 ноември

Алсат-М | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

Сеад Кочан  Невин сум  СЈО  фалсификат документите се клучен доказ

Сеад Кочан – „Невин сум!“, СЈО – фалсификат документите се клучен доказ

Таратур | пред 4 месеци

По 3 часа расправа заврши првото рочиште за случајот Труст на СЈО, во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“...

Обраќање на специјалниот обвинител Криминално здружение за незаконито стекнување профит

Обраќање на специјалниот обвинител: Криминално здружение за незаконито стекнување профит

МКД | пред 4 месеци

Мотивот на обвинетите не беше чесно да се добие тендер на АД ЕЛЕМ и да се ископа потребното количество на јаглен и јаловина, туку со невистинита, фалсификувана документација да се ископоаат 17 милиони...

Бубевски за обвинетите во Труст  Свесно влегле во криминал и сега ќе мораат да ги вратат тие 17 милиони евра

Бубевски за обвинетите во „Труст“: Свесно влегле во криминал и сега ќе мораат да ги вратат тие 17 милиони евра

Фокус | пред 4 месеци

Специјалниот јавен обвинител, Гаврил Бубевски, кој го застапува обвинението во предметот „Труст“, по денешната главна расправа изјави дека обвинителството има двајца сведоци кои гo потврдуваат она што...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

Макфакс | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првоосомниченито во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд.  Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

Кочан се изјасни за невин во случајот Труст

Кочан се изјасни за невин во случајот „Труст“

Нетпрес | пред 4 месеци

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ на судското рочиште во понеделникот во скопскиот Кривичент суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство...

Сеад Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеад Кочан се изјасни за невин за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“ Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“, денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното...

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“ Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“, денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното...

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Канал 5 | пред 4 месеци

Обвинителот Гаврил Бубевски, пак, во воведното излагање рече дека обвинетите Сеат Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, како и фирмите „Трансмет“, „Силекс неметали“ и „Вато“, под превезот на успешен...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

Кајгана | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд.  Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

Кочан се изјасни за невин во Труст

Кочан се изјасни за невин во „Труст“

Фокус | пред 4 месеци

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје, а по однос...

Воведниот говор на СЈО во Труст  Пред лицето на правдата денеска стои криминално здружение обединето заради незаконски профит

Воведниот говор на СЈО во „Труст“: Пред лицето на правдата денеска стои криминално здружение обединето заради незаконски профит

Фокус | пред 4 месеци

Специјалното јавно обвинителство го објави воведниот говор во предметот „Труст“ чија главна расправа почна денеска во Кривичниот суд, откако судијката Лидија Трајковска, го одби барањето на одбраната да...

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Локално | пред 4 месеци

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот...

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Бизнисменот Сеад Кочан, обвинет за злоупотреба на тендер за ископ на јаглен и јаловина тежок 17 милиони евра јавни пари, на главното судење кое штотуку почна изјави пред Судот: „Не се чувствувам виновен.”...

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

+Инфо | пред 4 месеци

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Канал 5 | пред 4 месеци

Одбраната, претходно се пожали дека не им се дадени сите докази на увид, поради што и беше одложено рочиштето на 7 ноември. На судењето е присутен и Сеад Кочан, првообвинет во случајот „Труст“. Обвинети...

Сеад Кочан не чувствува вина за криминалот во Труст

Сеад Кочан не чувствува вина за криминалот во „Труст"

МКД | пред 4 месеци

Не се чувствувам виновен, рече пред судот обвинетиот Сеад Кочан запрашан за вина за обвинението кое му се става на товар. Обвинителот Гаврил Бубевски во воведен говор пред судот рече дека законитото постапување...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“ Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија...

Кочан се изјасни за невин за Труст

Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Алсат-М | пред 4 месеци

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот...

На Кочан ќе му се суди за Труст

На Кочан ќе му се суди за „Труст“

Слободен печат | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска одби да го одложи судењето на Сеад Кочан за случајот „Труст“, како што побара неговата одбрана. Обвинетиот Кочан изјавил дека не се чувствува виновен по обвиненијата од страна...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

Вечер | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд.  Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

Локално | пред 4 месеци

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување...

Сеад Кочан не се чувствува виновен за Труст

Сеад Кочан не се чувствува виновен за „Труст“

24 вести | пред 4 месеци

Бизнисменот Сеад Кочан се изјасни дека не се чувства воневен за делата за којшто се товари во случајот „Труст“. На судењето два часа се аргументираше дали треба да почне или да се одложи рочиштето. Специјалното...

СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Обвинителот од СЈО Артан Ајро спремен со цедиња со докази од истрагата против Сеад Кочан, кои што за денешното рочиште ги донел во најлонско ќесе, спречи обид за развлекување на почетокот на овој судски...

Случај Труст  Почна главната расправа СЈО ѝ ги достави доказите на одбраната

Случај „Труст“: Почна главната расправа, СЈО ѝ ги достави доказите на одбраната

МТВ 1 | пред 4 месеци

Во Кривичниот суд рочиште за случајот „Труст“ во кој се обвинети бизнисменот Сеад Кочан и уште две лица. Се товарат за фалсификување документација за добивање тендер од ЕЛЕМ во 2011-та година. Специјалниот...

Судијката во случајот Труст пресече  не дозволи одложување

Судијката во случајот „Труст“ пресече - не дозволи одложување

МКД | пред 4 месеци

По речиси два часа дебата во судница помеѓу СЈО и одбраната, судијката Лидија Трајковска пресече, судењето ќе стартува и нема ново одложување. Не се прифатија предлозите на одбраната за одложување на рочиштето...

Судијката ги одби адвокатите на Сеад Кочан кои бараа да се одложи рочиштето за Труст

Судијката ги одби адвокатите на Сеад Кочан кои бараа да се одложи рочиштето за „Труст“’

Фокус | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска го одби барањето на одбраната во предметот „Труст“ да се одложи денешното рочиште во случајот на Специјалното јавно обвинителство каде меѓу обвинетите е бизнисменот, Сеад Кочан,...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

+Инфо | пред 4 месеци

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд ѝ ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Канал 5 | пред 4 месеци

На судењето е присутен и првообвинетиот Кочан. Неговите адвокати и денеска се пожалија дека не им се дадени сите докази на увид, поради што и беше одложено претходното рочиште на 7 ноември. Одбраната бара...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

Весник | пред 4 месеци

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, на претходното и на денешното судење,...

Одбраната на Кочан пак ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан пак ги бара на увид доказите за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни...

Почна главната расправа за Труст

Почна главната расправа за „Труст“

Алсат-М | пред 4 месеци

Почна главната расправа за случајот Труст во Кривичниот суд. Иако одбраната 2 часа изнесуваше забелешки дека не и биле доставени сите докази и немале време ниту на увид на доставеното, сепак судијката...

Почна судењето за случајот  Труст

Почна судењето за случајот ,,Труст,,

Флеш | пред 4 месеци

Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судница доказите на одбраната на обвинетите за случајот „Труст”, за, како што рече да им ги скрати маките и времето. Станува збор за докази...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни...

 За да им ги скрати маките  СЈО му ги донесе доказите на Кочан во судница

„За да им ги скрати маките“, СЈО му ги донесе доказите на Кочан во судница

МКД | пред 4 месеци

Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судница доказите на одбраната на обвинетите за случајот „Труст", за, како што рече да им ги скрати маките и времето. Станува збор за докази...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

Слободен печат | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Кочан се изјасни како невин судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Кочан се изјасни како невин, судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Newsroom | пред 4 месеци

Првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот, Сеат Кочан, на денешното судско рочиште се изјасни како невин за делото за кое го товари Специјалното јавно обвинителство. „Труст“ е предмет со кој СЈО...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Телма | пред 4 месеци

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан. Одбраната на Кочан повторно вели дека не им се дадени...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

+Инфо | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Сеад Кочан се изјасни за невин за СЈО клучна е лажната документација

Сеад Кочан се изјасни за невин, за СЈО клучна е лажната документација

Нова ТВ | пред 4 месеци

Фото мкд.мк По 3 часа расправа заврши првото рочиште за случајот Труст на СЈО, во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Ново рочиште за случајот Труст

Ново рочиште за случајот „Труст“

Таратур | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше...

Сеад Кочан дојде на судењето за Труст

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

МКД | пред 4 месеци

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова". Претходното...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

Весник | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд.  Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

КОЧАН НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА Ќе почне ли конечно рочиштето за милионскиот тендер од ЕЛЕМ

КОЧАН НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА: Ќе почне ли конечно рочиштето за милионскиот тендер од ЕЛЕМ ?

Фактор | пред 4 месеци

Случајот „Труст“ кој специјалните јавни обвинители го покренаа за тендерот што во 2011 година го распишала државната фирма „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) за ископување јаловина и јаглен од рудникот Суводол...

Сеад Кочан дојде на судењето за Труст

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

Локално | пред 4 месеци

На судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст” се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”. Претходното рочиште на 7 ноември...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Алсат-М | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

A1on | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Пост | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

Sky | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Точка | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Слободна Македонија | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

Ново судење за случајот Труст

Ново судење за случајот „Труст“

Нетпрес | пред 4 месеци

Ново судско рочиште треба да се одржи денеска во скопскиот Киривчен суд за случајот на СЈО „Труст“, во кое обвинет е сопственикот на фирмата „Трансмет“, Сеат Кочан. Претходното рочиште на 7 ноември беше...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

24 вести | пред 4 месеци

Во Кривичниот суд Скопје треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, Меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Макфакс | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ...

На Кочан ќе му се суди судијката одлучи да почне главната расправа

На Кочан ќе му се суди, судијката одлучи да почне главната расправа

Нова ТВ | пред 4 месеци

Фото мкд.мк Во Кривичниот суд започна главнта расправа за предметот „Труст“ на СЈО, во кој во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица,...

Нов обид за почеток на судењето за случајот Труст

Нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“

МТВ 1 | пред 4 месеци

Во Кривичниот суд нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“ во кој обвинет е бизнисменот Сеад Кочан. Предходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната побара време за да направи увид во доказите...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Кајгана | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан. Претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Канал 5 | пред 4 месеци

Претходното судско рочиште на 7 ноември беше одложено, бидејќи адвокатите на одбраната ја немале добиено листата со докази што ги предлага Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот на Специјалното...

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

Фокус | пред 4 месеци

Денеска во Кривичниот суд  треба да се одржи  за рочиште за предметот „Труст“, во кој првосомничен е бизнисменот Сеад Кочан. Освен него, во случајот осомничени се уште две физички и три правни лица, меѓу...

Ново рочиште за случајот Труст

Ново рочиште за случајот „Труст“

МКД | пред 4 месеци

Денеска треба да се одржи ново судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст". Во овој случај првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова"....

Судско рочиште за Труст денес во Кривичен

Судско рочиште за „Труст“ денес во Кривичен

Слободен печат | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Сеад Кочан седнува на обвинителна клупа

Сеад Кочан седнува на обвинителна клупа

+Инфо | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство....

Кочан се изјасни за невин за Труст

Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Пост | пред 4 месеци

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот...

Кочан се изјасни за невин за Труст

Кочан се изјасни за невин за „Труст“

ТВ 21 | пред 4 месеци

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство. Обвинителот...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Локално | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд, пренесува А1Он. Според обвинителот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО),...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Вечер | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше...

Доказите за Труст предадени почна главната расправа

Доказите за „Труст“ предадени, почна главната расправа

Пост | пред 4 месеци

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

ТВ 21 | пред 4 месеци

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд и ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Infomax | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Нов обид да му се суди на Сеад Кочан

Нов обид да му се суди на Сеад Кочан

Нова ТВ | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

ТВ 21 | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Весник | пред 4 месеци

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше...

 Труст денескка во судница

„Труст“ денескка во судница

Пост | пред 4 месеци

Денеска треба да се одржи ново судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст”. Во овој случај првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”....

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

ТВ 21 | пред 4 месеци

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“,...

Во Кривичен судско рочиште за Труст

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на...

Ново рочиште за случајот на СЈО  Труст

Ново рочиште за случајот на СЈО, „Труст“

еМАГАЗИН | пред 4 месеци

Денеска во скопскиот Кривичен суд треба да се одржи ново рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни...

Утре нов обид за старт на судењето за Труст против бизнисменот Сеад Кочан

Утре нов обид за старт на судењето за „Труст“ против бизнисменот Сеад Кочан

МКД | пред 4 месеци

Основниот суд Скопје 1 утре ќе направи нов обид за да го почне судењето за случајот „Труст“ во кој обвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“ Сеад Кочан. Судот минатото рочиште го одложи бидејќи одбраната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност