Американската амбасада во Белград  Тешко е да се поверува дека за палење на амбасадата никој не доби казна затвор

Американската амбасада во Белград: Тешко е да се поверува дека за палење на амбасадата никој не доби казна затвор

A1on | пред 4 месеци

Американската амбасада во Белград изрази чудење по судската одлука за палењето на амбасдата во 2008 година да не биде доделена ниту една затворска казна. Тие соопштија дека го почитуваат владеењето на...

Условни казни за нападот врз американската амбасада во Белград

Условни казни за нападот врз американската амбасада во Белград

A1on | пред 4 месеци

Условно се осудени четвроца обвинети за палење на американската абасада на 21 февруари 2008 година, по митингот „Косово е Србија“ во Белград. Вишиот суд во Белград денеска донесе условни казни за четврорицата...

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

Макфакс | пред 4 месеци

Американската амбасада во Белград е зачудена што во судскиот процес за палење на амбасадата во 2008 година никој од обвинетите не е осуден на затворска казна. „Тешко е да се сфати дека беа потребни 9 години...

Амбасада на САД  Тешко е  да се сфати пресудата за палењето на зградата во Белград

Амбасада на САД: Тешко е да се сфати пресудата за палењето на зградата во Белград

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Американската амбасада во Белград денеска оцени дека тешко е да се сфати што не се казнети со затвор обвинетите за опожарувањето на нејзината зграда во 2008 година, откако белградскиот Виш суд им изрече...

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград...

Нова Македонија | пред 4 месеци

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008...

Условни казни за нападот врза американската амбасада во Белград  САД незадоволни

Условни казни за нападот врза американската амбасада во Белград, САД незадоволни

+Инфо | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008 година, додека тројца други се ослободени од обвинението поради...

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Макфакс | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград ги осуди на условни казни затвор од пет до шест месеци четворицата обвинети за палење на американската амбасада во Белград во 2008 година, после митингот „Косово е Србија“, додека...

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

Вечер | пред 4 месеци

Американската амбасада во Белград е зачудена што во судскиот процес за палење на амбасадата во 2008 година никој од обвинетите не е осуден на затворска казна. „Тешко е да се сфати дека беа потребни 9 години...

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград

Локално | пред 4 месеци

– Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008 година, додека тројца други се ослободени од обвинението поради...

Условни казни за нападот врза американската амбасада во Белград

Условни казни за нападот врза американската амбасада во Белград

+Инфо | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008 година, додека тројца други се ослободени од обвинението поради...

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Вечер | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград ги осуди на условни казни затвор од пет до шест месеци четворицата обвинети за палење на американската амбасада во Белград во 2008 година, после митингот „Косово е Србија“, додека...

Условна казна за палење на Американската амбасада во Белград во 2008 ма

Условна казна за палење на Американската амбасада во Белград во 2008-ма

Алсат-М | пред 4 месеци

На обвинетите за палење на американската амбасадата во Белград во 2008 година, што следуваше по прогласувањето на независноста на Косово, денеска судот им изрече условни казни. Останатите тројца обвинети...

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

САД се разочарани од пресудата за потпалувачите на амбасадата во Белград

Весник | пред 4 месеци

Американската амбасада во Белград е зачудена што во судскиот процес за палење на амбасадата во 2008 година никој од обвинетите не е осуден на затворска казна. „Тешко е да се сфати дека беа потребни 9 години...

Условни казни за палењето на Американската амбасада во Белград

Условни казни за палењето на Американската амбасада во Белград

Р.С. Европа | пред 4 месеци

Четворица обвинети за палењето на Американската амбасада во Белград во 2008 година денеска беа осудени на условни затворски казни, а другите тројца обвинети беа ослободени од одговорност. Вишиот суд во...

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Условни казни за потпалувачите на американската амбасада во Белград

Весник | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград ги осуди на условни казни затвор од пет до шест месеци четворицата обвинети за палење на американската амбасада во Белград во 2008 година, после митингот „Косово е Србија“, додека...

Американците зачудени  Напаѓачите на Амбасадата на САД во Белград минаа само со условни казни

Американците зачудени: Напаѓачите на Амбасадата на САД во Белград минаа само со условни казни

Newsroom | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008 година, додека тројца други се ослободени од обвинението поради...

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград

Изречени условни казни за нападот врз Амбасадата на САД во Белград

Пост | пред 4 месеци

Вишиот суд во Белград денеска им изрече условни казни на четворица обвинети за опожарувањето на американската Амбасада во Србија во 2008 година, додека тројца други се ослободени од обвинението поради...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност