8 000 гости на свадбата на ќерката на индонезискиот претседател

8.000 гости на свадбата на ќерката на индонезискиот претседател

Слободен печат | пред 4 месеци

Кахијанг Ају, ќерката на претседателот на Индонезија, Јоко Видодо, се омажи на раскошна церемонија, на која биле поканети дури 8.000 гости. Ају има 26 години и е ќерка единица на индонезискиот претседател....

На свадбата на ќерката на индонезискиот претседател имаше 8 000 гости

На свадбата на ќерката на индонезискиот претседател имаше 8.000 гости

Локално | пред 4 месеци

Кахијанг Ају, е 26-годшната ќерка единица на претседателот на Индонезија, Јоко Видодо. Нејзината раскошна венчавка броеше 8.000 лица, меѓу кои и бројни политичари, но без звучни меѓународни имиња, пишува...

Раскошна венчавка на ќерка на претседателот и бизнисмен  Повикани беа 8 000 луѓе  парадата ја гледаше целата земја на телевизија

Раскошна венчавка на ќерка на претседателот и бизнисмен: Повикани беа 8.000 луѓе, парадата ја гледаше целата земја на телевизија

Курир | пред 4 месеци

Венчавката и парадата се одржани во средата во родното место на претседателот во градот Суракарт, познат и како Соло во централна Јава. На парадат учесниците носеле етнички костими од сите делови на оваа...

8 000 гости на свадбата на ќерката на индонезискиот претседател

8.000 гости на свадбата на ќерката на индонезискиот претседател

+Инфо | пред 4 месеци

Кахијанг Ају, ќерка на претседателот на Индонезија, Јоко Видодо, се омажи на раскошна церемонија, на која биле поканети дури 8.000 гости. Ају има 26 години и е ќерка единица на индонезискиот претседател....

Цел свет ја гледаше венчавката  Се омажи ќерката на бизнисменот и претседател

Цел свет ја гледаше венчавката: Се омажи ќерката на бизнисменот и претседател

Прес 24 | пред 4 месеци

Кахијанг Ају, е 26 годшната ќерка единица на претседателот на Индонезија, Јоко Видодо. Нејзината раскошна венчавка броеше 8.000 лица, меѓу кои и бројни политичари, но без звучни меѓународни имиња, пишува...

Раскошна венчавка на ќерката на претседателот  8 000 гости  а церемонијата ја гледала целата државата

Раскошна венчавка на ќерката на претседателот: 8.000 гости, а церемонијата ја гледала целата државата

Кумановски муабети | пред 4 месеци

loading... Кахијанг Ају (26) е единствената ќерка на претседателот на Индонезија Јоко Видодо. Нејзината раскошна венчавка одржана е во рамките со јаванските обичаи, а целата нација ја следела церемонијата...

Раскошна венчавка на ќерка на претседателот и бизнисмен

Раскошна венчавка на ќерка на претседателот и бизнисмен

Пулс 24 | пред 4 месеци

Кахијанг Ају, е 26 годшната ќерка единица на претседателот на Индонезија, Јоко Видодо. Нејзината раскошна венчавка беше во склад со јаванлоте обичаји, а целата нација церемонија ја следеше по пат на малите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност