Соколи со победа во Аеродром

Соколи со победа во Аеродром!

Макфакс | пред 5 месеци

Карпош Соколи успеа да го совлада шампионот МЗТ Скопје со 85:83 во заостанатиот натпревар од првото коло во Првата лига за да покажат дека и оваа година ќе бидат најсериозен противник на шампионот во борбата...

Карпош Соколи поуспешен во дербито од првакот МЗТ Скопје Аеродром

Карпош Соколи поуспешен во дербито од првакот МЗТ Скопје Аеродром

A1on | пред 5 месеци

Кошаркарите на Карпош Соколи постигнаа победа вечерва во дербито на 1.коло од Првата лига откако на гостински терен го совладаа првакот МЗТ Скопје со 85:83 (22:16; 25:17; 23:26 и 15:24). Колективната игра...

Шампионот на колена  соколите до победа кај МЗТ Скопје

Шампионот на колена, „соколите“ до победа кај МЗТ Скопје

Спорт Клуб | пред 5 месеци

Составот на Карпош Соколи во последниот натпревар од 1. коло во новата сезона во Првата лига стигна до минимална, но слатка победа кај актуелниот шампион МЗТ Скопје со резултат од 83-85. „Соколите“ со...

МЗТ се сопна уште на стартот Трајковски не можеше сам против Карпош Соколи

МЗТ се „сопна“ уште на стартот: Трајковски не можеше сам против Карпош Соколи!

Спорт365 | пред 5 месеци

Се одигра дербито вечерва во СЦ „Јане Сандански“ од првото коло во Македонската кошаркарска најквалитетна лига. МЗТ Скопје Аеродром и Карпош Соколи со меѓусебен дуел го затворија првото коло од тековната...

Не може Трајковски толку кошеви да даде колку што МЗТ е кадарен да прими ФОТОГАЛЕРИЈА

Не може Трајковски толку кошеви да даде, колку што МЗТ е кадарен да прими (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред 5 месеци

Шампионот не стартуваше според очекувањата во македонскиот шампионат. МЗТ Скопје Аеродром загуби (83-85) во „Јане Сандански“ од стариот познаник Карпош Соколи, тимот со кој и минатата сезона се надмудруваше...

Првата сезонска битка му припадна на вицешампионот  Соколите го освоија Јане Сандански

Првата сезонска битка му припадна на вицешампионот: „Соколите“ го освоија „Јане Сандански“

Дерби | пред 5 месеци

Кошаркарите на Карпош Соколи го победија МЗТ Скопје со 85-83 во дерби натпреварот од првото коло во најсилниот македонски шампионат. „Соколите“ го освоија „Јане Сандански“ благодарение на добрата игра...

Соколите го надлетаа Аеродром втор пораз во низа на МЗТ на домашен терен

Соколите го надлетаа Аеродром, втор пораз во низа на МЗТ на домашен терен

Екипа | пред 5 месеци

Екипата на Карпош соколи ги обезбеди првите бодови во домашното првенство со триумфот над МЗТ Скопје со резултат од 85-83 . Во салата „Јане Сандански“, избраниците на Борче Даскаловски го направија најголемото...

МЗТ Скопје  Карпош Соколи за затворање на 1 коло

МЗТ Скопје - Карпош Соколи за затворање на 1. коло

Алфа | пред 5 месеци

Денеска се игра последниот натпревар од првата рунда во кошаркарскиот шампионат на Македонија Со дуелот на минатогодишните освојувачи на трофеите во домашните натпреварувања МЗТ Скопје и Карпош Соколи...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Спорт М | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

Ако по утрото денот се познава лошо му се пишува на МЗТ Скопје

Ако по утрото денот се познава, лошо му се пишува на МЗТ Скопје

Вечер | пред 5 месеци

Ако по утрото денот се познава, лошо му се пишува на актуелниот кошаркарски шампион на Македонија, екипата на МЗТ Скопје. По поразот од Задар од пред неколку дена, „металците" со пораз ја старуваа и одбраната...

МЗТ против соколите од Карпош  реприза на ланското финале

МЗТ против „соколите“ од Карпош – реприза на ланското финале

Екипа | пред 5 месеци

Првото коло од кошаркарската лига на Македонија ќе биде заокружено со пресметката меѓу МЗТ Скопје и Карпош соколи (18 часот, СЦ „Јане Сандански“), ривалите кои пред неколку месеци играа мајсторка за титулата...

СУПЕР КУПОТ за соколите

СУПЕР КУПОТ за „соколите"

Sportmedia | пред 5 месеци

Карпош Соколи имаше предност и од 17. поени, но до последен момент стравуваше за победата. Трајковски не ги казни сите нивни грешки, па на крајот, заслужен триумф на гостите од Карпош, (85:83). Карпош...

Првата рунда за Карпош Соколи но борбата тукушто почна

Првата рунда за Карпош Соколи, но борбата тукушто почна

Basketball | пред 5 месеци

Карпош Соколи е победник во првото големо дерби од новата сезона во македонското првенство. Во реприза на финалето од последниот плеј-оф и меч кој некои го нарекоа “неформален Супер куп”, вицешампионот...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

24 вести | пред 5 месеци

Mакедонскиот кошаркарски шампион MЗТ Скопје Аеродром го пречекува Карпош Соколи вечерва од 18 часот во Јане Сандански во дербито на стартот на домашното кошаркарско првенство. Овој натпревар практично...

МЗТ и Соколи почнуваат нова епизода во битката за титулата

МЗТ и Соколи почнуваат нова епизода во битката за титулата

Basketball | пред 5 месеци

Двете најквалитетни екипи во нашата прва лига, барем во моментов, ќе го затворат првото коло во новото македонско првенство, со дуелот што е реприза на финалето минатата сезона . Домаќинот, МЗТ Скопје...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

A1on | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

+Инфо | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Канал 5 | пред 5 месеци

Дуелот ќе се игра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со почеток од 18 часот. Овој натпревар беше одложен поради настапот на МЗТ во АБА лигата во понеделникот против Задар. Претходно...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Курир | пред 5 месеци

Дуелот ќе се игра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со почеток од 18 часот. Овој натпревар беше одложен поради настапот на МЗТ во АБА лигата во понеделникот против Задар. Претходно...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Идивиди | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

Домашното првенство во втор план за МЗТ Скопје

Вечер | пред 5 месеци

Кошаркарскиот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, денеска од 18 часот ќе го стартува походот кон одбрана на титулата „Металците" за противник во првото коло кое ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански" ќе го...

МЗТ Скопје и Карпош Соколо го заокружуваат 1 коло

МЗТ Скопје и Карпош Соколо го заокружуваат 1.коло

Сител | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

ТВ 21 | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

МЗТ Скопје домаќин на Карпош Соколи во дербито на првото коло

Скопје24 | пред 5 месеци

Со натпреварот меѓу актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром и вицепрвакот Карпош Соколи вечер ќе биде комплетирано првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат. Дуелот ќе се игра во големата сала во...

Прва лига Гостивар непријатно го изненади Фени Индустри

Прва лига: Гостивар непријатно го изненади Фени Индустри!

Спорт365 | пред 5 месеци

Во претпоследниот натпревар од првото коло за натпреварувачката сезона 2017/2018 во Првата лига во машката конкуренција, екипата на Гостивар славеше на гостински терен, среде Кавадарци, против Фени Индустри....

Младите Робев и Зекири херои на Гостивар во Кавадарци

Младите Робев и Зекири, херои на Гостивар во Кавадарци

Екипа | пред 5 месеци

Гостивар во драматичен натпревар успеа да слави среде Кавадарци над Фени индустри со резултат, со што новиот прволигаш го зеде скалпот на ланскиот финалист од Купот на Македонија (92-96). Најзаслужни за...

Гостивар слави среде Кавадарци за изненадувачки триумф по кам бекот во елитата

Гостивар слави среде Кавадарци за изненадувачки триумф по кам-бекот во елитата

Гол | пред 5 месеци

Новиот прволигаш Гостивар со неочекувана победа среде Кавадарци ја почна новата натпреварувачка сезона во елитата. Екипата, чиј тренер е Марјан Србиновски, во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци го победи...

Гостивар нема почит за прволигашите падна бедемот во Кавадарци

Гостивар нема почит за прволигашите, падна бедемот во Кавадарци

Basketball | пред 5 месеци

Гостиварци „изненадија“ на стартот на прволигашката авантура. Фени Индустри потклекна во тврдината „Јасмин“, во првиот натпревар на гостите во премиерната македонска конкуренција (92:96). Гостивар водеше...

Гостивар победи на гостување во Кавадарци

Гостивар победи на гостување во Кавадарци

Newsroom | пред 5 месеци

Новиот прволигаш во кошаркарската лига, екипата на Гостивар со триумф на гости против Фени Индустри во Кавадарци ја почна новата сезона. Гостиварчани го совладаа домаќинот со 96:92. Колективната игра на...

Гостивар не делува како дебитант  од прва го освои  Јасмин

Гостивар не делува како дебитант, „ од прва" го освои „"Јасмин"

Sportmedia | пред 5 месеци

Гостиварци имаа подобро отворање на дуелот во Кавадарци... Фени Индустри се врати, но крајот беше резервиран за гостите кои прославија голема победа (96:92)... Дебитантот подобар од „староседелецот“ во...

Фени Индустри домаќин на Гостивар

Фени Индустри домаќин на Гостивар

Алфа | пред 5 месеци

Денеска се игра еден натпревар од првото коло во кошаркарското првенство на Македонија. Првата рунда од домашниот шампионат се развлече во скоро една недела, а денеска се игра претпоследниот натпревар....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност