Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

A1on | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата...

И Израел сака да излезе од УНЕСКО

И Израел сака да излезе од УНЕСКО

Макфакс | пред 5 месеци

Израелскиот амбасадор во УНЕСКО, Кармел Шама-Хакоен, денеска рече дека и Израел, како САД, би требало да се повлече од УНЕСКО, со оценка дека оваа организација дејствува против неговата земја. „Во последните...

САД ќе го напуштат УНЕСКО

САД ќе го напуштат УНЕСКО

Актуелно24 | пред 5 месеци

Вашингтон одлучи да го напушти УНЕСКО поради резолуцијата на оваа организација која американската администрација ја смета за анти-израелска. Претставници од американската администрација, кои сакале да...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО...

Нова Македонија | пред 5 месеци

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. - Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни...

И Израел го напушта УНЕСКО

И Израел го напушта УНЕСКО

Канал 5 | пред 5 месеци

Одлуката на САД , Нетанјаху ја нарекол храбра и морална и оти му дал инструкции на Министерството за надворешни работи за напуштање на УНЕСКО. Одлуката на САД да се повлече од Агенцијата на Обединетите...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

+Инфо | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. - Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата...

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

Курир | пред 5 месеци

– Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да се повлече од членството во УНЕСКО, по чекорот што го презеде САД, соопшти Кабинетот на...

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Алфа | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт...

И Израел сака да излезе од УНЕСКО

И Израел сака да излезе од УНЕСКО

Точка | пред 5 месеци

Израелскиот амбасадор во УНЕСКО, Кармел Шама-Хакоен, денеска рече дека и Израел, како САД, би требало да се повлече од УНЕСКО, со оценка дека оваа организација дејствува против неговата земја. „Во последните...

САД излегуваат од УНЕСКО

САД излегуваат од УНЕСКО

Кајгана | пред 5 месеци

Вашингтон одлучи да го напушти УНЕСКО поради резолуцијата на оваа организација која американската администрација ја смета за анти-израелска. Претставници од американската администрација, кои сакале да...

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

Алфа | пред 5 месеци

Израелскиот амбасадор во УНЕСКО Кармел Шама Хакоен денеска изјави дека и Израел би требало да се повлече од УНЕСКО. Израелскиот амбасадор во УНЕСКО Кармел Шама Хакоен денеска изјави дека и Израел би требало...

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

Прес 24 | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да...

САД ќе го напуштат УНЕСКО

САД ќе го напуштат УНЕСКО

Точка | пред 5 месеци

Вашингтон одлучи да го напушти УНЕСКО поради резолуцијата на оваа организација која американската администрација ја смета за анти-израелска. Претставници од американската администрација, кои сакале да...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Алсат-М | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата...

САД ќе го напуштат УНЕСКО

САД ќе го напуштат УНЕСКО

Макфакс | пред 5 месеци

Вашингтон одлучи да го напушти УНЕСКО поради резолуцијата на оваа организација која американската администрација ја смета за анти-израелска. Претставници од американската администрација, кои сакале да...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

+Инфо | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Ова го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО...

Нова Македонија | пред 5 месеци

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката....

И Израел се повлекува од УНЕСКО

И Израел се повлекува од УНЕСКО

Република | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

A1on | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

DW | пред 5 месеци

Соединетите американски држави се повлекоа од полноправо членство во УНЕСКО наведувајќи ја потребата за реформи во организацијата и „анти-израелската пристрасност“ како причина за одлуката Американски...

САД се повлекуваат од Унеско

САД се повлекуваат од Унеско

24 вести | пред 5 месеци

САД го известија официјално Унеско дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат Унеско од 31 декември. Според дипломатски извори, со тој потег САД ќе ја отежнат...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Денешен | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

По САД и Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, и Израел се повлекува од УНЕСКО

Нова ТВ | пред 5 месеци

Израел вели дека ќе се придружи на САД во одлуката да го напушти УНЕСКО – пренесува „ BBC “. Израелскиот премиер Бенјамин Нетјанаху ја нарече одлуката на САД „храбра и морална“. САД го известија официјално...

САД се повлекува од УНЕСКО

САД се повлекува од УНЕСКО

Канал 5 | пред 5 месеци

Официјалните претставници на УНЕСКО изразија жалење поради оваа одлука. Како што се наведува во соопштението на Стејт департментот, за одлуката на САД известена е и генералната директорка на УНЕСКО, Ирина...

САД излегуваат од УНЕСКО поради антиизраелска пристрасност

САД излегуваат од УНЕСКО поради „антиизраелска пристрасност“

Р.С. Европа | пред 5 месеци

САД се повлекуваат од Агенцијата за култура и образование на ОН, УНЕСКО од 31 декември годинава, соопшти денеска американскиот Стејт департмент. „Оваа одлука не беше донесена лесно и ја одразува загриженоста...

САД СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД УНЕСКО ОБВИНУВАЈЌИ ЈА ЗА АНТИИЗРАЕЛСКИ ОДНОС

САД СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД УНЕСКО ОБВИНУВАЈЌИ ЈА ЗА АНТИИЗРАЕЛСКИ ОДНОС

Сакам Да Кажам | пред 5 месеци

САД ќе се повлече од УНЕСКО, обвинувајќи ја оваа светска културна организација за антиизраелски однос. Одлуката ќе стапи на сила на 31 декември. Како што објави Стејт департмент, официјалното членство...

По САД и Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, и Израел се повлекува од УНЕСКО!

Скопје24 | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата...

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

A1on | пред 5 месеци

САД планираат да го напуштат УНЕСКО, со што ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на која и прават проблем регионалните ривалства и недостатокот на финансирање,...

Бомба од Вашингтон  САД се повлeкува од УНЕСКО

Бомба од Вашингтон – САД се повлeкува од УНЕСКО

Скопје24 | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави (САД) донесоа одлука за повлекување од Организацијата на Обединетите нации за образование, наука и култура (УНЕСКО), јавува Anadolu Agency (AA). Американскиот Стејт департмент...

Бомба од Вашингтон  САД се повлече од УНЕСКО

Бомба од Вашингтон – САД се повлече од УНЕСКО

Скопје24 | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави (САД) донесоа одлука за повлекување од Организацијата на Обединетите нации за образование, наука и култура (УНЕСКО), јавува Anadolu Agency (AA). Американскиот Стејт департмент...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Курир | пред 5 месеци

Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од 31 декември. Според дипломатски извори, со тој потег САД ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО...

Нова Македонија | пред 5 месеци

САД се повлекуваат од УНЕСКО САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми,...

САД излегуваат од УНЕСКО

САД излегуваат од УНЕСКО

Точка | пред 5 месеци

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент. Вашингтон го објаснил овој чекор со заостанатата обврски...

САД излегуваат од УНЕСКО

САД излегуваат од УНЕСКО

МКД | пред 5 месеци

Американскиот Стејт департмент потврди дека земјата официјално се повлекува од УНЕСКО, културното тело на ОН, во чие основање помогна во 1945 година. Овој потег ќе стапи во сила на 31 декември, објави...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Алсат-М | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

САД ќе се повлечат од УНЕСКО

САД ќе се повлечат од УНЕСКО

+Инфо | пред 5 месеци

САД планираат да го напуштат УНЕСКО, со што ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на која и прават проблем регионалните ривалства и недостатокот на финансирање,...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Алфа | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат...

САД ќе го напуштат УНЕСКО

САД ќе го напуштат УНЕСКО

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Вашингтон одлучи да го напушти УНЕСКО поради резолуцијата на оваа организација која американската администрација ја смета за анти-израелска. Претставници...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Република | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

САД го напуштаат УНЕСКО

САД го напуштаат УНЕСКО

Република | пред 5 месеци

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент. Вашингтон го објаснил овој чекор со заостанатата обврски...

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

Пулс 24 | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да...

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

Локално | пред 5 месеци

– САД планираат да го напуштат УНЕСКО, со што ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на која и прават проблем регионалните ривалства и недостатокот на финансирање,...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

ТВ 21 | пред 5 месеци

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата...

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

САД имаат намера да се повлечат од УНЕСКО

Алсат-М | пред 5 месеци

САД планираат да го напуштат УНЕСКО, со што ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на која и прават проблем регионалните ривалства и недостатокот на финансирање,...

По САД и Израел пред напуштање на УНЕСКО

По САД, и Израел пред напуштање на УНЕСКО

Newsroom | пред 5 месеци

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху вечерва му даде инструкции на Министерството за надворешни работи да подготви повлекување на Израел од УНЕСКО. Тоа го соопшти Владата набрзо по најавата на САД дека...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Сител | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Нова ТВ | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Ова го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Вечер | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката. Таа ја рефлектираше загриженоста на САД поради се поголемите...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Ако | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави ќе се повлечат од УНЕСКО, бидејќи Вашингтон оваа културна , образовна и научна светска организација ја смета за противизраелска, соопшти Стејт Департментот. Во соопштението...

Од 31 декември САД официјално го напуштаат УНЕСКО

Од 31 декември САД официјално го напуштаат УНЕСКО

Пост | пред 5 месеци

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. -Не беше лесно да се донесе одлуката. Таа ја рефлектираше загриженоста на САД поради се поголемите...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

еМАГАЗИН | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од...

САД се повлекоа од УНЕСКО

САД се повлекоа од УНЕСКО

Newsroom | пред 5 месеци

САД се повлекоа од УНЕСКО, а одлуката ќе стапи во сила на 31 декември, објави во четврток Стејт департментот. „Одлуката не беше лесно донесена“, се вели во соопштението на Стејт департментот, појаснувајќи...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

Вечер | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат...

САД веќе не се дел од УНЕСКО

САД веќе не се дел од УНЕСКО

Пост | пред 5 месеци

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова. Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од 31 декември. /MIA

Ќе си заминат ли САД од УНЕСКО

Ќе си заминат ли САД од УНЕСКО?

Пост | пред 5 месеци

САД планираат да го напуштат УНЕСКО, со што ќе ја отежнат уште повеќе ситуацијата на организацијата на ОН за култура и образование, на која и прават проблем регионалните ривалства и недостатокот на финансирање,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност