Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Алфа | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот...

Анализа  Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Анализа: Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

A1on | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот институт за технологија КТХ, во соработка со Државниот економски факултет, покажа...

Нема веќе кеш само картици  Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Нема веќе кеш,само картици: Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

ТВ Нова | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот институт за технологија КТХ, во соработка со Државниот економски факултет, покажа...

OВАА ДРЖАВА ОДРЕДИ ДАТУМ  Тие се први кои укинуваат кеш

OВАА ДРЖАВА ОДРЕДИ ДАТУМ: Тие се први кои укинуваат кеш

Фактор | пред 5 месеци

Една европска земја ќе биде прва во светот која ќе исфрли кеш од употреба. На 24 март 2023 година Шведска ќе биде општество без готовина. За пет години се очекува дека и продавниците нема да прифаќаат...

Во оваа држава веќе нема да се плаќа со пари  само со картички

Во оваа држава веќе нема да се плаќа со пари, само со картички

Република | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот институт за технологија КТХ, во соработка со Државниот економски факултет, покажа...

Анализа  Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Анализа: Шведска ќе биде првата држава во светот која ќе ја укине готовината

Вечер | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот институт за технологија КТХ, во соработка со Државниот економски факултет, покажа...

Шведска ќе биде првата држава во светот што ќе укине готовината

Шведска ќе биде првата држава во светот што ќе укине готовината

Пост | пред 5 месеци

Шведска е прва држава во светот по тоа што сè повеќе ја исфрла готовината од употреба. Студијата направена од Државниот институт за технологија КТХ, во соработка со Државниот економски факултет, покажа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност