Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Локално | пред 5 месеци

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2-0 во сетови (6:3 и...

Федерер и Надал без проблеми во четвртфинале во Шангај

Федерер и Надал без проблеми во четвртфинале во Шангај

Спортски | пред 5 месеци

Роџер Федерер лесно го совлада Украинецот Александер Долгополов за пласман во четврт-финалето на Мастерсот во Шангај првпат од 2014 година. Швајцарецот славеше со 6:4 и 6:2 во меч кој траеше точно еден...

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

A1on | пред 5 месеци

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2-0 во сетови (6:3 и...

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Макфакс | пред 5 месеци

Роџер Федерер лесно го совлада Украинецот Александер Долгополов за пласман во четврт-финалето на Мастерсот во Шангај првпат од 2014 година. Швајцарецот лани го прескокна турнирот, а во 2015 година загуби...

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Курир | пред 5 месеци

Надал со 2-0 во сетови (6:3 и 6:1 во гемови) го победи Фабио Фоњини, а Федерер против квалификантот Александр Долгополов одигра два гема повеќе и постигна победа од 2-0 во сетови (6:4 и 6:2). Од осминафиналните...

Мастерс во Шангај Надал и Федерер се прошетаа до четврт финале

Мастерс во Шангај: Надал и Федерер се прошетаа до четврт-финале

Нова ТВ | пред 5 месеци

Фото: atpworldtour.com Рафаел Надал и Роџер Федерер имаа по, речиси, еден час работа во Шангај за пласман во четврт-финале на претпоследниот Мастерс 1000 во сезоната пред завршниот во Лондон од 12 до 19...

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Точка | пред 5 месеци

Роџер Федерер лесно го совлада Украинецот Александер Долгополов за пласман во четврт-финалето на Мастерсот во Шангај првпат од 2014 година. Швајцарецот лани го прескокна турнирот, а во 2015 година загуби...

Познати четврт финалистите на Мастерсот во Шангај

Познати четврт-финалистите на Мастерсот во Шангај

Newsroom | пред 5 месеци

Рафаел Надал и Роџер Федерер се пласираа во четврт-финалето на Мастерсот во Шангај, откако Шпанецот го совлада Фабио Фоњини со 6:3, 6:1, додека Федерер беше подобар од Александар Долгополов од Украина,...

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Спорт М | пред 5 месеци

Аргентинскиот тенисер Хуан-Мартин Дел Потро претпладнево по голема борба го победи Германецот Александер Зверев во осминафиналето на турнирот од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, Кина. Иако Зверев кој...

Надал и Федерер фуриозно ги преслушаа Фоњини и Долгополов

Надал и Федерер фуриозно ги преслушаа Фоњини и Долгополов

Дерби | пред 5 месеци

Рафаел Надал и Рожер Федерер повторно беа вметнати да играат еден по друг во централната програма на Мастерсот во Шангај, а како и вчера, на двајцата најдобрите тенисери во овој момент потребни им беа...

Мастерс  Шангај Без проблеми за Надал и Федерер

Мастерс - Шангај: Без проблеми за Надал и Федерер

Сител | пред 5 месеци

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2-0 во сетови (6:3 и...

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Република | пред 5 месеци

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај Рафаел Надал (носител број 1) и Рожер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2-0 во сетови (6:3 и...

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

A1on | пред 5 месеци

Аргентинскиот тенисер Хуан-Мартин Дел Потро претпладнево по голема борба го победи Германецот Александер Зверев во осминафиналето на турнирот од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, Кина. Иако Зверев кој...

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Спорт М | пред 5 месеци

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0. Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со...

Федерер открива Зошто играме подолго Се е многу полесно и растат наградните фондови

Федерер открива: Зошто играме подолго? Се е многу полесно и растат наградните фондови

Спортски | пред 5 месеци

Рожер Федерер даде интересен одговор на прашањето зошто денес тенисерите играат подолго отколку нивните претходници. Швајцарецот има 36 години и понатаму е еден од најдобрите тенисер во светот, сеуште...

Федерер откртива Зошто играме подолго Се е многу полесно и растат наградните фондови

Федерер откртива: Зошто играме подолго? Се е многу полесно и растат наградните фондови

Спортски | пред 5 месеци

Рожер Федерер даде интересен одговор на прашањето зошто денес тенисерите играат подолго отколку нивните претходници. Швајцарецот има 36 години и понатаму е еден од најдобрите тенисер во светот, сеуште...

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Надал и Федерер без проблеми во осминафиналето на Мастерсот во Шангај

Екран | пред 5 месеци

Двајцата прворангирани тенисери на Мастерсот во Шангај, Рафаел Надал (носител број 1) и Роџер Федерер (носител број 2) без поголеми проблеми се пласираа во четвртфиналето. Надал со 2:0 во сетови (6:3 и...

Дел Потро со пресврт до победа против Зверев и пласман во четвртфиналето во Шангај

Дел Потро со пресврт до победа против Зверев и пласман во четвртфиналето во Шангај

МКД | пред 5 месеци

Дел Потро го победи третиот носител Зверев и избори пласман меѓу осумте најдобри на мастерс турнирот во Шангај, Димитров лесно го помина Квери. Дел Потро одигра одличен меч против Александар Зверев. Аргентинецот...

Федерер Зошто играме подолго Растат наградните фондови

Федерер: Зошто играме подолго? Растат наградните фондови

Макфакс | пред 5 месеци

Роџер Федерер понудил интересен одговор на праѓањето зошто во денешно време тенисерите имаат подолги кариери од нивните претходници. Швајцарецот и во својата 36 година од животот и понатаму е еден од најдобрите...

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Курир | пред 5 месеци

Иако Зверев кој беше трет носител важеше за голем фаворит и го доби првиот сет со 6:3, сепак и тоа не му беше доволно за конечен триумф. Дел Потро беше поуспешен во тај-брејкот од вториот сет, а во решавачкиот...

Федекс го збриша Долгополов за четвртфинале во Шанггај

Федекс го збриша Долгополов за четвртфинале во Шанггај

Гол | пред 5 месеци

По лесната победа на Рафаел Надал против Фабио Фоњини, на сличен начин и вториот носител на Мастерсот во Шангај, Роџер Федерер обезбеди пласман во чевртфиналето. Швајцарецот не се ни испоти и го збриша...

Федерер Зошто играме подолго од претходниците Наградните фондови растат

Федерер: Зошто играме подолго од претходниците? Наградните фондови растат

Денар | пред 5 месеци

Роџер Федерер понудил интересен одговор на прашањето зошто во денешно време тенисерите имаат подолги кариери од нивните претходници. Швајцарецот и во својата 36 година од животот и понатаму е еден од најдобрите...

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

Дел Потро со пресврт до триумф над Зверев

+Инфо | пред 5 месеци

Аргентинскиот тенисер Хуан-Мартин Дел Потро претпладнево по голема борба го победи Германецот Александер Зверев во осминафиналето на турнирот од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, Кина. Иако Зверев кој...

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Надал и Федерер со експресни победи во Шангај

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Роџер Федерер лесно го совлада Украинецот Александер Долгополов за пласман во четврт-финалето на Мастерсот во Шангај првпат од 2014 година. Швајцарецот...

Федерер Зошто играме подолго Растат наградните фондови

Федерер: Зошто играме подолго? Растат наградните фондови

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Роџер Федерер понудил интересен одговор на прашањето зошто во денешно време тенисерите имаат подолги кариери од своите претходници. Швајцарецот и во својата...

Федерер Зошто играме подолго Растат наградните фондови

Федерер: Зошто играме подолго? Растат наградните фондови

Точка | пред 5 месеци

Роџер Федерер понудил интересен одговор на праѓањето зошто во денешно време тенисерите имаат подолги кариери од нивните претходници. Швајцарецот и во својата 36 година од животот и понатаму е еден од најдобрите...

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

A1on | пред 5 месеци

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0. Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со...

Надал со тениска лекција за Фоњини обезбеди четвртфинале во Шангај

Надал со тениска лекција за Фоњини обезбеди четвртфинале во Шангај

Гол | пред 5 месеци

Најдобриот тенисер на планетата, Рафаел Надал, продолжува со одличните настапи на кинеско тло, откако на Мастерсот во Шангај без многу труд успеа да се пласира во четвртфиналето. Популарниот Рафа неочекувано...

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

+Инфо | пред 5 месеци

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0. Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со...

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Курир | пред 5 месеци

Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со убедливи 6:3, а вториот на тај-брејк со 7:6. Противник на Димитров кој е шести носител на турнирот, во четвртфиналната фаза ќе биде подобриот од мечот Рафаел –...

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Димитров прв четвртфиналист на Мастерсот во Шангај

Идивиди | пред 5 месеци

Бугаринот Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на тенискиот турнир од серијата Мастерс 1.000 во Шангај, откако утрово го совлада Сем Квери од САД со 2:0. Првиот сет бугарскиот тенисер го доби со...

Надал ја продолжи серијата победи и во Шангај

Надал ја продолжи серијата победи и во Шангај

Спорт М | пред 5 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај,...

Тежок старт на Федерер во Шангај

Тежок старт на Федерер во Шангај

Макфакс | пред 5 месеци

Роџер Федерер го совлада упорниот Аргентинец Диего Шварцман со 7:6(4)/6:4 за да го мине второто коло и да му се приклучи на светскиот број 1, Рафаел Надал, кој за само 55 минути го совлада со 6:2/6:1 Американецот...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

+Инфо | пред 5 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0, по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај,...

Тежок старт на Федерер во Шангај

Тежок старт на Федерер во Шангај

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Роџер Федерер го совлада упорниот Аргентинец Диего Шварцман со 7:6(4)/6:4 за да го мине второто коло и да му се приклучи на светскиот број 1, Рафаел Надал,...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Локално | пред 5 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал денеска со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај,...

Федерер тешко до третото коло во Шангај

Федерер тешко до третото коло во Шангај

Спортски | пред 5 месеци

Роџер Федерер потешко од пчекувањата го совлада Аргентинецот Диего Шварцман со 7:6 и 6:4 и се пласираше во третото коло. Шварцман направи брејк во шестиот гем од првиот сет за неочекувано водство против...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

A1on | пред 5 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај,...

Надал и Федерер сигурно до третата рунда во Шангај

Надал и Федерер сигурно до третата рунда во Шангај

Дерби | пред 5 месеци

Рафаел Надал и Рожер Федерер секако се главни фаворити за освојување на нова Мастерс титула на турнирот во Шангај, а ако се суди според стартот, во подобра форма во овој момент е шпанскиот тенисер кој...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Канал 5 | пред 5 месеци

Следен противник на Шпанецот ќе биде италијанскиот тенисер Фабио Фоњини. Досега се формирани уште четири осминафинални пара: Гигор Димитров - Сем Квери, Јан-Ленард Штруф – Алберт Рамос, Хуан Дел Потро...

Надал растура низ Азија победнички тргна и Федерер

Надал растура низ Азија, победнички тргна и Федерер

Екипа | пред 5 месеци

Рафаел Надал продолжи со импресивните настапи на турнирите низ Азија, откако по освоениот пехар во Пекинг шпанскиот тенисер денеска со победа го стартуваше и својот настап во Шангај. Првиот светски рекет...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Курир | пред 5 месеци

Следен противник на Шпанецот ќе биде италијанскиот тенисер Фабио Фоњини. Досега се формирани уште четири осминафинални пара: Гигор Димитров – Сем Квери, Јан-Ленард Штруф – Алберт Рамос, Хуан Дел Потро...

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

Надал експресно до осминафиналето во Шангај

ТВ 21 | пред 5 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал попладнево со убедливи 2-0 , по сетови 6:2 и 6:2 го победи Џаред Доналдсон (САД) за само 54 минути игра и обезбеди место во осминафиналната фаза на Мастерсот во Шангај,...

Федерер Не го очекував ова од Надал мислев дека ќе ја прецрта Азија

Федерер: Не го очекував ова од Надал, мислев дека ќе ја прецрта Азија

Дерби | пред 5 месеци

Рафаел Надал со брилијантното издание во финалето во Пекинг стигна до својата шеста титула во 2017 година, учинок кој одново наиде на коментар од страна на неговиот голем ривал и истовремено добар пријател,...

Надал не го дава врвот историски ранкинг на младата ѕвезда Зверев

Надал не го дава врвот, историски ранкинг на младата ѕвезда, Зверев

Гол | пред 5 месеци

Најдобриот шпански тенисер во историјата, Рафал Надал, суверено владее со АТП ранг-листата, откако на денешниот најнов ранкинг ја зголеми предноста пред својот најголем ривал, Роџер Федерер. Рафа по вчерашниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност