Соба за тага    хитот на Тоше Проевски ја напишал затвореник обвинет за убиство на љубовникот на неговата сопруга

„Соба за тага“ – хитот на Тоше Проевски ја напишал затвореник обвинет за убиство на љубовникот на неговата сопруга?

Прес 24 | пред 5 месеци

Еден од најголемите хитови на нашиот Тоше Проевски е музичката нумера насловена „Соба за тага“. До сега, оваа музичка нумера не ја следеше никаква историја зад нејзиното смислување, но во последно време...

 Соба за тага  ја напишал затвореник обвинет за убиство на љубовникот на својата сопруга

„Соба за тага“ ја напишал затвореник обвинет за убиство на љубовникот на својата сопруга?

Република | пред 5 месеци

Еден од најголемите хитови на нашиот Тоше Проевски е музичката нумера насловена „Соба за тага“. До сега, оваа музичка нумера не ја следеше никаква историја зад нејзиното смислување, но во последно време...

Еден од најпознатите хитови на Тоше Проевски крие голема тајна за човек кој убил и пател поради љубов

Еден од најпознатите хитови на Тоше Проевски крие голема тајна за човек кој убил и пател поради љубов!

Сваштарник | пред 5 месеци

Еден од најпознатите хитови на Тоше Проевски крие голема тајна за човек кој убил и пател поради љубов! Тоше Проевски трагично загина на 16 Октомври 2007 година. Позади Тоше останаа бројни песни, а многу...

Еден од хитовите на Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Еден од хитовите на Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Скопје24 | пред 5 месеци

Легендарниот Тоше Проески трагично настрада на 16 октомври 2007 година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад Тоше останаа бројни песни, а многу од нив станаа...

Еден од најголемите хитови на Тоше е напишан во затвор  Песната е по вистинска случка

Еден од најголемите хитови на Тоше е напишан во затвор: Песната е по вистинска случка

За Се | пред 5 месеци

За неколку дена навршуваат 10 години од трагичната смрт на најголемата македонска музичка ѕвезда, Тоше Проески. Еден од најголемите хитови, иако сите песни на Тоше се многу слушани и денеска, „Соба за...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност