Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Одбојкарите на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

A1on | пред 5 месеци

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците од квалификациите за Европското првенство 2019 година. Нашата селекција се наоѓа во групата Ф, а по одредувањето на групите ЦЕВ (Европската...

Македонските одбојкари ги добија противниците за ЕП во 2019 година

Македонските одбојкари ги добија противниците за ЕП во 2019 година

Актуелно24 | пред 5 месеци

Mакедонската одбојкарска репрезентација ќе се бори со Украина, Унгарија и Швајцарија за место на Европското првенство во 2019 година, кое ќе се одржи во Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Покрај...

Незгодна група и познат носител за македонските одбојкари

Незгодна група и познат носител за македонските одбојкари

24 вести | пред 5 месеци

Oдбојкарската репрезентација на Mакедонија ја доби следната мисија, пласман на Eвропското првенство во 2019 година. За да го направи тоа, потребно е да победи или да оствари поволен пласман во квалификациската...

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

SkopjeID | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Луксембург ги дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во 2019 година на кое домаќини ќе бидат четири земји Франција, Холандија, Словенија...

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите ќе се судрат со должникот Украина во квалификациите за ЕП 2019

Дерби | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Луксембург ги дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во 2019 година на кое домаќини ќе бидат четири земји Франција, Холандија, Словенија...

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Алсат-М | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. „Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија....

Одбојкарите ќе бркаат ЕП против Украина Унгарија и Швајцарија

Одбојкарите ќе бркаат ЕП против Украина, Унгарија и Швајцарија

Макфакс | пред 5 месеци

Mакедонската одбојкарска репрезентација ќе се бори со Украина, Унгарија и Швајцарија за место на Европското првенство во 2019 година, кое ќе се одржи во Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Покрај...

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Спорт М | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. „Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија....

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Алфа | пред 5 месеци

Нашата машка одбојкарска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство што ќе се одржи во Словенија, Белгија, Холандија и Франција во 2019 година. За прв пат на континенталните...

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

A1on | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. „Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија....

 Спартанците во група со Украина Унгарија и Швајцарија

„Спартанците“ во група со Украина, Унгарија и Швајцарија

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Ждрепка за квалификациите за Европското првенство 2019 година Македонската одбојкарска репрезентација е во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за Европското првенство 2019 година....

Одбојкарите во група со Украина Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

ТВ Нова | пред 5 месеци

презентација ќе игра против Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година. Нашите одбојкари по ждребката се сместени...

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Курир | пред 5 месеци

„Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија. На еврошампионатот ќе учествуваат 24 селекции. Половина од нив веќе се познати, а уште 12 ќе обезбедат учество преку квалификациите....

Македонските одбојкари во групата со Украина Унгарија и Швајцарија на ЕП

Македонските одбојкари во групата со Украина, Унгарија и Швајцарија на ЕП

+Инфо | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. „Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија....

Противниците на македонските одбојкари во квалификациите за ЕП 2019

Противниците на македонските одбојкари во квалификациите за ЕП 2019

Спорт365 | пред 5 месеци

Македонската машка одбојкарска сениорска репрезентација ќе биде во групата Ф заедно со Унгарија, Швајцарија и Украина за следните квалификации за ЦЕВ Европско Првенство 2019 год. Извлечени се вкупно седум...

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите ги добија противниците во квалификациите за ЕП 2019

МКД | пред 5 месеци

Денеска беше извршена ждрепката за Квалификациите за Европското првенство 2019 во одбојка кое ќе се оддржи во четири земји, Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Македонија се најде во групата Ф каде...

Одбојкарите против Унгарија Украина и Швајцарија ќе бркаат пласман на ЕП

Одбојкарите против Унгарија, Украина и Швајцарија ќе бркаат пласман на ЕП

Спортски | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денес ги доби противниците за Европското првенство 2019 година кое ќе се одржи во четири земји Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Ждрепката за квалификациите...

Одбојкарите против Унгарија Украина и Швајцарија ќе бркаат пласман на ЕП

Одбојкарите против Унгарија, Украина и Швајцарија ќе бркаат пласман на ЕП

Таратур | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денес ги доби противниците за Европското првенство 2019 година кое ќе се одржи во четири земји Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Ждрепката за квалификациите...

Спартанците ги дознаа противниците за квалификациите за Европското првенство

Спартанците ги дознаа противниците за квалификациите за Европското првенство

Спорт Клуб | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска на ждрепката ги дозна противниците за престојните квалификации за Европското првенство. Европското првенство во 2019. година ќе се одржи во четири земји...

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Република | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. „Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија....

Одбојкарите во група со Украина Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Екипа | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против должникот Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година. Нашите...

Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

Сител | пред 5 месеци

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите од квалификациската група Ф за пласман на ЕП 2019. Противници на Македонија се: Украина, Унгарија и Швајцарија. Распоред на натпреварите:...

Македонија во група со Украина Швајцарија и Унгарија

Македонија во група со Украина, Швајцарија и Унгарија

Сител | пред 5 месеци

Одбојкарската селекција на Македонија ги доби ривалите од групата Ф во квалификациите за ЕП 2019 година. Нашата селекција ќе има можност повторно да игра против Укарина, која во годинашново издание беше...

Должникот Украина најголем ривал на нашите одбојкари во квалификациите за ЕП 2019

Должникот Украина, најголем ривал на нашите одбојкари во квалификациите за ЕП 2019!

Гол | пред 5 месеци

Нашата најдобра одбојкарска репрезентација денес ги доби своите противници за квалификациите за следното Европско првенство кое ќе се одржи во 2019 година. Македонија за пласман на европскиот собир кој...

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

Вечер | пред 5 месеци

Ждрепката што се одржа денеска во Луксембург посака Македонија да се најде во групата Ф, заедно со репрезентациите на Унгарија, Украина и Швајцарија Македонската одбојкарска репрезентација ги дозна противниците...

Одбојкарите во група со Украина Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Македонската машка одбојкарска репрезентација ќе игра против Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година. Нашите одбојкари...

Шанса за одмазда Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

Шанса за одмазда, Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

Sportmedia | пред 5 месеци

Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците за квалификациите за пласман на следното Европско првенство 2019 година. Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците во квалификациите...

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Спорт М | пред 5 месеци

Со деветте натпревари одиграни синоќа ширум Европа завршија натпреварите од континенталните квалификации за Мундијалот што следната година ќе се игра во Русија. Португалија и Франција се последните две...

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

A1on | пред 5 месеци

Со деветте натпревари одиграни синоќа ширум Европа завршија натпреварите од континенталните квалификации за Мундијалот што следната година ќе се игра во Русија. Португалија и Франција се последните две...

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Курир | пред 5 месеци

Португалија и Франција се последните две европски селекции што како првопласирани во своите групи изборија учество на СП. Португалците во директен дуел за пласман ја победија Швајцарија со 2:0, додека...

Португалците ги прескокнаа Швајцарците

Португалците ги „прескокнаа“ Швајцарците

Кајгана | пред 5 месеци

Кристијано Роналдо не постигна гол, меѓутоа Португалија се квалификуваше за Светското првенство во Русија во 2018 година, откако во директен дуел со Швајцарија стигнаа до 2:0 победа и до првото место во...

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Заврши групната фаза од европските квалификации за СП во Русија

Вистина | пред 5 месеци

Со деветте натпревари одиграни синоќа ширум Европа завршија натпреварите од континенталните квалификации за Мундијалот што следната година ќе се игра во Русија. Португалија и Франција се последните две...

Роналдо го фати последниот воз

Роналдо го фати последниот воз

Вечер | пред 5 месеци

Иако до последното квалификациско коло селекцијата на Швајцарија имаше совршен учинок, девет победи од девет натпревари, избрниците на Владимир Петковиќ ќе мораат да одиграат два бараж натпревари, додека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност