Директор на училиште знаел дека учителот е во Италија наместо на работа и не презел ништо

Директор на училиште знаел дека учителот е во Италија наместо на работа и не презел ништо

МКД | пред 5 месеци

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против Т.Б. (36) од с.Чешиново, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на службена положба и овластување и фалсификување на...

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Макфакс | пред 5 месеци

Директорот на основното училиште во село Соколарци, Кочанско, заработи кривична пријава затоа што му овозможил на вработен во училиштето да отсуствува од работното место, односно часовите ги заведувал...

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Актуелно24 | пред 5 месеци

Директорот на основното училиште во село Соколарци, Кочанско, заработи кривична пријава затоа што му овозможил на вработен во училиштето да отсуствува од работното место, односно часовите ги заведувал...

Директор на улилиште во Соколарци осомничен за фалсификување деловни книги

Директор на улилиште во Соколарци осомничен за фалсификување деловни книги...

Нова Македонија | пред 5 месеци

Директор на улилиште во Соколарци осомничен за фалсификување деловни книги Националната канцеларија за криминалистички работи од Кочани поднесе пријава против 36-годишниот Т.Б. од Чешиново, директор на...

Поднесени осум кривични пријави

Поднесени осум кривични пријави

ТВ Нова | пред 5 месеци

СВР Куманово поднесе кривична пријава  против О.М.(39) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело „разбојништво”. Пријавениот на 27.09.2017 година околу 19,00 часот влегол...

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Точка | пред 5 месеци

Директорот на основното училиште во село Соколарци, Кочанско, заработи кривична пријава затоа што му овозможил на вработен во училиштето да отсуствува од работното место, односно часовите ги заведувал...

Кривична за директор на училиште кој прикривал наставник наместо на работа да може да се шета во Италија

Кривична за директор на училиште кој прикривал наставник наместо на работа да може да се шета во Италија

Фокус | пред 5 месеци

Министерството за внатрешни работи го товари 36-годишниот Т.Б. директор на основното училиште „Страшо Пинџур“ во селото Соколарци за „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување на...

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Директорот на основното училиште во село Соколарци, Кочанско, заработи кривична пријава затоа што му овозможил на вработен во училиштето да отсуствува...

Кривична пријава за директор што прикрил отсуство на наставник за Нова Година

Кривична пријава за директор што прикрил отсуство на наставник за Нова Година

Радио МОФ | пред 5 месеци

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против директорот и наставник од ООУ „Страшо Пинџур“. Директорот Т.Б. (36) во селото Соколарци се товари дека неоправдано му дозволил на наставникот Е.С....

Директор му допуштил на наставник неоправдано отсуство за да оди во Италија

Директор му допуштил на наставник неоправдано отсуство за да оди во Италија

Newsroom | пред 5 месеци

Полицијата од Кочани поднесе пријава против 36-годишниот Т.Б. од Чешиново, директор на основното училиште „Страшо Пинџур“ во село Соколарци, поради основано сомнение дека ја злоупотребил службената положба...

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Кривична пријава за директор што дозволил неоправдано отсуство на наставник

Скопје24 | пред 5 месеци

Директорот на основното училиште во село Соколарци, Кочанско, заработи кривична пријава затоа што му овозможил на вработен во училиштето да отсуствува од работното место, односно часовите ги заведувал...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност