Ураганот Офелија ќе ни ја подигне температурата

Ураганот Офелија ќе ни ја подигне температурата

+Инфо | пред 5 месеци

Офелија е десетти последователен ураган што оваа година се формирал над Атлантикот, откако тропската бура денес се засили и премина во ураган од прва категорија. Овој ураган уште повеќе ќе ги зголеми температурите...

Ураганот Офелија и  се заканува на Европа

Ураганот Офелија и' се заканува на Европа

Точка | пред 5 месеци

Офелија е десетти по ред ураган кој оваа сезона се формираше над Атлантикот. Офелија, која отпрвин беше тропска бура, денеска се засили во ураган од прва категорија, јавија британските медиуми. Метеоролозите...

Ураганот Офелија ќе ни ја подигне температурата

Ураганот Офелија ќе ни ја подигне температурата

+Инфо | пред 5 месеци

Офелија е десетти последователен ураган што оваа година се формирал над Атлантикот, откако тропската бура денес се засили и премина во ураган од прва категорија. Овој ураган уште повеќе ќе ги зголеми температурите...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа

Точка | пред 5 месеци

Офелија е десетти по ред ураган кој оваа сезона се формираше над Атлантикот. Офелија, која отпрвин беше тропска бура, денеска се засили во ураган од прва категорија, јавија британските медиуми. Метеоролозите...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа

Макфакс | пред 5 месеци

Офелија е десетти по ред ураган кој оваа сезона се формираше над Атлантикот. Офелија, која отпрвин беше тропска бура, денеска се засили во ураган од прва категорија, јавија британските медиуми. Метеоролозите...

ТРОПСКАТА ОЛУЈА ОФЕЛИЈА ПРЕМИНА ВО УРАГАН  Таа ќе  удри  во Европа

ТРОПСКАТА ОЛУЈА ОФЕЛИЈА ПРЕМИНА ВО УРАГАН: Таа ќе „удри“ во Европа

Фактор | пред 5 месеци

Тропската олуја Офелија премина во ураган и се движи кон Велика Британија, пренесува Мирор. Сега е на 1.220 км од Азорските острови, а ветерот се движи со брзина од 120  км на час. Научниците кажаа дека...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа  Во понеделник трга кон Велика Британија

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа: Во понеделник трга кон Велика Британија

МКД | пред 5 месеци

Офелија стана десетти ураган по ред кој оваа сезона се формираше над Атлантикот, откако тропската бура во четвртокот зајакна во ураган од прва категорија, пренесуваат британските метеоролошки служби. Со...

УРАГАНОТ ОФЕЛИЈА СЕ ДВИЖИ КОН ЕВРОПА   СЕ ЗАКАНУВА СО СИЛНИ ВЕТРИШТА

УРАГАНОТ ОФЕЛИЈА СЕ ДВИЖИ КОН ЕВРОПА – СЕ ЗАКАНУВА СО СИЛНИ ВЕТРИШТА!

Exclusive | пред 5 месеци

Ураганот Офелија се формирал над Атлантикот и се движи кон Европа. Ова е десетта по ред бура над Атлантикот оваа година која достигнала сила на ураган. Се очекува Офелија на почетокот на идната недела...

Ураганот Офелија се движи кон Европа   се заканува со силни ветришта

Ураганот Офелија се движи кон Европа – се заканува со силни ветришта!

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Ураганот Офелија се формирал над Атлантикот и се движи кон Европа. Ова е десетта по ред бура над Атлантикот оваа година која достигнала сила на ураган....

Ураганот Офелија и се заканува на Европа со силни ветришта

Ураганот Офелија и се заканува на Европа со силни ветришта!

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Ураганот Офелија се формирал над Атлантикот и се движи кон Европа. Ова е десетта по ред бура над Атлантикот оваа година која достигнала сила на ураган....

Ураганот  Офелија  и се заканува на Европа

Ураганот „Офелија“ и се заканува на Европа

Newsroom | пред 5 месеци

„Офелија“ стана десеттиот ураган по ред кој оваа сезона се формираше над Атлантикот, откако тропската бура во четврток се засили во ураган од прва категорија, јавуваат британските метеоролошки служби....

Нова бура бесенее во Атлантскиот Океан  Кој остров може да биде погоден

Нова бура бесенее во Атлантскиот Океан: Кој остров може да биде погоден?

Фактор | пред 5 месеци

Нова бура се здобива со сила во Атлантскиот Океан. "Офелија" веќе стана ураган со ветрови од 120 км / ч, објави Националниот урагански центар. Ураганот моментално е околу 1200 километри југозападно од...

Бурата Офелија премина во ураган

Бурата Офелија премина во ураган

Макфакс | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија премина во ураган откако синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија премина во ураган

Бурата Офелија премина во ураган

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Тропската бура Орфелија премина во ураган кога синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

A1on | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија премина во ураган

Бурата Офелија премина во ураган

Точка | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија премина во ураган откако синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

Курир | пред 5 месеци

Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри југозападно од Азурските Острови. Стихија постави рекорд на најмногу последователни бури, што...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

Идивиди | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

+Инфо | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

ТВ Нова | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

Сител | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Бурата Офелија прерасна во ураган

Вечер | пред 5 месеци

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност