Вардар  Барселона в сабота во 17 30

Вардар – Барселона, в сабота во 17:30!

За забава | пред 5 месеци

Вардар викендов ја пречекува Барселона во дербито од 5-то коло на Лигата на шампиони каде двата тима се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат. „За мене, Барселона е најголемиот...

Стоилов Се надевам за реванш против Барселона за поразот во Супер Глоуб

Стоилов: Се надевам за реванш против Барселона за поразот во Супер Глоуб

Спорт Клуб | пред 5 месеци

Вардар во рамки на 5. коло од Лигата на шампионите, во Скопје го пречекува тимот на Барселона. Тоа е составот кој сезонава му го нанесе единствениот пораз, оној во полуфиналето од Супер Глоуб. Затоа од...

Стоилов  Добро се носиме со титулата шампиони одиме на победа против Барса

Стоилов: „Добро се носиме со титулата шампиони, одиме на победа против Барса“

Спорт М | пред 5 месеци

Ова е трет меѓусебен натпревар на Вардар и Барселона годинава. На полуфиналето од Ф4 во Келн, победи Вардар, а во полуфиналето на Супер Глоуб подобра беше Барселона. Во сабота во 17,30 часот во СЦ „Јане...

Ракомет Вардар во сабота во Скопје ја пречекува Барселона

Ракомет, Вардар во сабота во Скопје ја пречекува Барселона

Алсат-М | пред 5 месеци

Актуелниот ракометен првак на Европа, Вардар во сабота во рамките на Лигата на шампионите ќе се соочи со гигантот Барселона и тоа во Скопје. Победникот ќе го освои првото место на табелата, а исто така...

Натпревар Вардар  Барселона вo сабота во СЦ Јане Сандански

Натпревар Вардар – Барселона вo сабота во СЦ „Јане Сандански“

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

Алфа | пред 5 месеци

Викендов трите наши претставници ќе настапат во ракометната Лига на шампиони. "Играме против Барселона, најголем противник во групната фаза. Тие имаат добри играчи со искуство, знаат како да играат вакви...

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

Спорт М | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.Tренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес и капитенот Стојанче Стоилов со...

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

A1on | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.Tренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес и капитенот Стојанче Стоилов со...

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

Република | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

Дерби | пред 5 месеци

Вардар оваа сабота на домашен терен ќе ја пречека големата Барселона во реприза на мега дуелите кои веќе ги одиграа оваа година во полуфиналето на фајнал фор турнирот и оној на Супер Глоуб, а натпреварот...

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Актуелно24 | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

Вардар в сабота и гостува на Барселона

Вардар в сабота и гостува на Барселона

Денар | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

Гонзалез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалез: Не очекува меч со најголемиот ривал

Курир | пред 5 месеци

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко. Се работи за две екипи еднакви по квалитет. За да победиме ќе треба да одиграме...

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Макфакс | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

ЛШ Вардар ја пречекува Барселона и најавува нова победа во шампионската лига

ЛШ: Вардар ја пречекува Барселона и најавува нова победа во шампионската лига

ТВ Нова | пред 5 месеци

Вардар кој е актуелен европски ракометен првак во сабота пред домашна публика во Скопје го пречекува поранешниот повеќекратен првак Барселона во меч од 5. коло на групната фаза од лигата на шампионите....

Стоилов Со помош на навивачите да ја победиме Барселона

Стоилов: Со помош на навивачите да ја победиме Барселона

МКД | пред 5 месеци

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов вели дека сите се подготвени за игра и се надева дека со помош на навивачите Европскиот шампион ќе слави уште една победа над силната Барселона. Во сабота со почеток...

Гонзалес Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалес: Не очекува меч со најголемиот ривал

+Инфо | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.Tренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес и капитенот Стојанче Стоилов со...

Стоилов Барса е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барса е една од најдобрите екипи во светот

Екипа | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар со нетрпение го очекуваат новиот предизвик во Лигата на шампионите, пречекувајќи го во Скопје најголемиот ривал за првото место во групата, тимот на Барселона (17.30 часот, СЦ „Јане...

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

Курир | пред 5 месеци

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко. Се работи за две екипи еднакви по квалитет. За да победиме ќе треба да одиграме...

Барселона во сабота му гостува на Вардар

Барселона во сабота му гостува на Вардар

Точка | пред 5 месеци

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат....

Вардар ја пречекува Барса Раул нема дилеми Тие се најголемиот противник

Вардар ја пречекува Барса, Раул нема дилеми: Тие се најголемиот противник!

Таратур | пред 5 месеци

Вардар викендов ја пречекува Барселона во дербито од 5-то коло на Лигата на шампиони. Двата тима се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат. „За мене, Барселона е најголемиот...

Вардар ја пречекува Барса Раул нема дилеми Тие се најголемиот противник

Вардар ја пречекува Барса, Раул нема дилеми: Тие се најголемиот противник!

Спортски | пред 5 месеци

Вардар викендов ја пречекува Барселона во дербито од 5-то коло на Лигата на шампиони. Двата тима се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат. „За мене, Барселона е најголемиот...

Раул Гонзалез Мора да одиграме најдобро за да ја победиме Барселона

Раул Гонзалез: Мора да одиграме најдобро за да ја победиме Барселона

МКД | пред 5 месеци

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез смета дека неговите ракометари треба да одиграат најдобро во сите линии за да ја победат силната Барселона која во сабота гостува во Скопје. По првите четири кола Вардар...

Полна сала на Вардар Барса Стоилов Сите желни за игра за ПОБЕДА

Полна сала на Вардар-Барса, Стоилов: Сите желни за игра, за ПОБЕДА!

Спорт365 | пред 5 месеци

Денеска се одржа прес-конференција пред натпреварот од 5.коло во групната фаза од ВЕЛУКС ЕХФ лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар (Македонија) и Барселона (Шпанија) на нашиот репрезентативен голман...

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

ТВ 21 | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.Tренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес и капитенот Стојанче Стоилов со...

Раул Не очекува тежок натпревар со Барселона

Раул: Не очекува тежок натпревар со Барселона

Сител | пред 5 месеци

Македонскиот и европски шампион Вардар во сабота пред своите навивачи ќе го има најсериозниот испит сезонава во Лигата на шампионите. Гостин е повеќекратниот европски првак Барселона. -  Барселона е најголемиот...

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Барселона в сабота му гостува на Вардар

Sky | пред 5 месеци

Допаѓања Followers Followers Subscribers Followers Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат...

Голманот на Барселона Де Варгас прецизен како снајперист

Голманот на Барселона, Де Варгас прецизен како снајперист

24 Ракомет | пред 5 месеци

Колегата на Борко Ристовски на голот на Барселона, Гонзало Перес де Варгас се покажа и како одличен стрелец. Тој успеа да се запише меѓу стрелците на дуелот против Логроњо ла Риоха и тоа од својот простор....

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

Вечер | пред 5 месеци

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански". Во петтото коло од Лигата на шампионите во Скопје гостува Барселона, а овој...

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

ТВ 21 | пред 5 месеци

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите. Tренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес и капитенот Стојанче Стоилов со...

Мораме да ги икористиме сите шанси

Мораме да ги икористиме сите шанси

Вечер | пред 5 месеци

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред...

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вечер | пред 5 месеци

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата. Интересен е и податокот што европскиот шампион немаше победа над Барселона се...

Стоилов Барселона е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барселона е една од најдобрите екипи во светот

Гол | пред 5 месеци

Столе Стоилов, капитенот на Вардар, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној меч во Супер глоуб и победа за „црвено-црните“ пред домашната публика. Во битката за светскиот...

Раул Да не играме против Барса како на Супер глоуб

Раул: Да не играме против Барса како на Супер глоуб!

Гол | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар во Лигата на шампионите во наредното коло го чека дерби-дуел, со екипата на Барселона, главен ривал за врвот во групата „А“ и местото кое води директно во четвртфиналето на елитата....

Стоилов Барселона е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барселона е една од најдобрите екипи во светот

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Капитенот на машкиот европски и македонски шампион Вардар, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној меч во Супер глоуб и победа за „црвено-црните“ пред домашната публика....

Раул Гонзалес  Да не играме против Барселона како на Супер глоуб

Раул Гонзалес : Да не играме против Барселона како на Супер глоуб

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Македонскиот ракометен првак Вардар во ракометната Лига на шампионите во наредното коло го чека дерби-дуел, со екипата на Барселона, главен ривал за врвот во групата „А“ и местото кое води директно во...

Стојанче Стоилов пред Барса Со подобра реализација до реванш за Супер Глоуб

Стојанче Стоилов пред Барса: Со подобра реализација до реванш за Супер Глоуб

24 Ракомет | пред 5 месеци

Капитенот на екипата на Вардар, Стојанче Стоилов очекува против Барселона тој и неговите колеги да го кренат уште повеќе нивото на играта. Очекувањата се да биде прикажана далеку подобра игра отколку на...

Гозналез Играме пред нашата публика верувам во победа

Гозналез: Играме пред нашата публика, верувам во победа

Sportmedia | пред 5 месеци

Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона во дербито во групата А, победникот од оваа средба ќе ја преземе лидерската позиција. Во таборот на „црвено-црните“ веруваат дека каталонскиот гигант...

Гонзалес Барселона знае како да игра на вакви натпревари затоа ни требаат полни трибини

Гонзалес: Барселона знае како да игра на вакви натпревари, затоа ни требаат полни трибини

24 Ракомет | пред 5 месеци

Вардар по 4 кола во Лигата на шампионите се уште е без пораз. По воведната победа над Висла Плоцк и домашните над Загреб и Нант, како и ремито на гости кај ПИК Сегед, европскиот шампион, го чека најтешкиот...

ВЛУКАНОТ ЈАНЕ САНДАНСКИ ПРЕД ЕУРПЦИЈА Распродадени билетите за Вардар  Барса

ВЛУКАНОТ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ПРЕД ЕУРПЦИЈА: Распродадени билетите за Вардар - Барса

Sportmedia | пред 5 месеци

Европскиот првак, Вардар за првпат сезонава ќе игра пред полни трибини и тоа на еден од најважните натпревари во Лигата на шампионите. Во Скопје гостува Барселона, ова ќе биде дуел за првото место во групата...

Барса и Борко без пораз доаѓаат во Скопје

Барса и Борко без пораз доаѓаат во Скопје

24 Ракомет | пред 5 месеци

Барселона ја совлада екипата на Логроњо Ла Риоха со 29:22 и тоа на гостински терен во 6. коло од Асобал лигата. Тоа беше очекуван резултат, а Каталонците ги штедеа силите бидејќи в сабота гостуваат в Скопје...

Пред мечот со Вардар Барса и Ристовски го добија дербито во АСОБАЛ лигата

Пред мечот со Вардар: Барса и Ристовски го добија дербито во АСОБАЛ лигата!

Спорт365 | пред 5 месеци

Како подготовка пред новиот натпревар од Лигата на шампионите против Вардар во Скопје на 14. октомври (сабота, 17:30 часот во СЦ „Јане Сандански“)… Барселона во дербито на шпанската ракометна АСОБАЛ лига...

Барселона ја реши Ла Риоха Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

Барселона ја реши Ла Риоха, Де Варгас со голови и одбрани го засени Ристовски

Дерби | пред 5 месеци

Најдобриот шпански ракометен колектив, Барселона дојде до победата број шест во новата сезона во АСОБАЛ лигата. Каталонците вечерва одговорија на гостинскиот предизвик Ла Риоха со триумф од 32-25. Првиот...

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

Екипа | пред 5 месеци

Борко Ристовски со екипата на Барселона на гостувањето во Логроњо славеше победа против Ла Риоха со 25-32 во натпреварот од 6.коло во шпанската АСОБАЛ лига. Следна дестинација за тимот предводен од Чави...

Барса се наостри за Вардар и убедливо ја совлада Ла Риоха

Барса се наостри за Вардар и убедливо ја совлада Ла Риоха

Гол | пред 5 месеци

Бранителот на титулата во АСОБАЛ лигата, Барселона, продолжува со перфектниот учинок во новата сезона на шпанскиот ракометен шампионат, откако и по пет одиграни кола не знае за пораз, односно има забележано...

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар Ристовски со 2 15

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар, Ристовски со 2/15

Sportmedia | пред 5 месеци

Пред гостување во Скопје, каталонскиот гигант забележа победа во АСОБАЛ-лигата, вкупно шеста. Нова жртва на Барселона беше тимот на Ла Риоха, кој беше совладан со 32-25. Барселона со серија од седум победи...

5 700 км во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

5.700 км. во три дена ќе патуваат играчите на Барселона пред мечот со Вардар

Се за спорт | пред 5 месеци

Ракометарите на Барселона се наоѓаат пред една од најтешките недели во новата сезона. Каталонците ги чекаат два натпревари во само три дена, а во исто време треба да патуваат цели 5.700 километри. Најпрво,...

Барселона ќе патува 5 700 км во три дена пред да пристигне во Скопје и да се соочи со Вардар

Барселона ќе патува 5.700 км. во три дена пред да пристигне во Скопје и да се соочи со Вардар

Гол | пред 5 месеци

Ракометарите на Барселона се наоѓаат пред една од најтешките недели во новата сезона. Каталонците ги чекаат два натпревари во само три дена, а во исто време треба да патуваат цели 5.700 километри. Најпрво,...

Барса ја чека пекол во вулканот Јане Сандански  останаа уште малку билети

Барса ја чека „пекол“ во вулканот „Јане Сандански“, останаа уште малку билети

Sportmedia | пред 5 месеци

Европскиот и македонски првак, Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона за кого настапува македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски. Речиси распродадениот „Јане Сандански“ и битката...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност