Гучи  го отфрли животинското крзно

„Гучи“ го отфрли животинското крзно!

+Инфо | пред 5 месеци

Многумина среќно ќе аплаудираат на веста што ја објави светската модна куќа „Гучи“ - дека повеќе нема да користи животинско крзно, почнувајќи од својата колекција за пролет/лето 2018 година. Информацијата...

И Гучи се откажува од природното крзно

И Гучи се откажува од природното крзно

Fashionel | пред 5 месеци

По Армани и Хуго Бос, уште едно големо дизајнерско име се одлучи за хумана мода и отстапи од користење природно крзно во својот дизајн. Организацијата The Human Society of the United States и меѓународната...

И Гучи се откажува од изработка на облека од природното крзно

И Гучи се откажува од изработка на облека од природното крзно

Скопје24 | пред 5 месеци

По Армани и Хуго Бос, уште едно големо дизајнерско име се одлучи за хумана мода и отстапи од користење природно крзно во својот дизајн. Организацијата The Human Society of the United States и меѓународната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност