Ердоган  САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган - САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Р.С. Европа | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетула Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

A1on | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Боздаг Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

Боздаг: Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

A1on | пред 5 месеци

Турски и американски претставници одлучија да имаат средба со цел да се реши дипломатскиот спор меѓу двете земји-членки на НАТО, изјави денеска турскиот вицепремир Бекир Боздаг. Тој додаде дека вчерашниот...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

+Инфо | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Американците не се откажуваат но дали и Ердоган мисли така Напорно работиме Турција да остане наш сојузник

Американците не се откажуваат, но дали и Ердоган мисли така? Напорно работиме Турција да остане наш сојузник

Точка | пред 5 месеци

Американскиот министер за одбрана порача дека неговата земја напорно работи за Турција да остане ориентирана кон САД, но и против нивните заеднички непријатели. Американскиот министер за одбрана, Џим Матис,...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

ТВ Нова | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Република | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетула Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Алсат-М | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Боздаг Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

Боздаг: Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

ТВ Нова | пред 5 месеци

Турски и американски претставници одлучија да имаат средба со цел да се реши дипломатскиот спор меѓу двете земји-членки на НАТО, изјави денеска турскиот вицепремир Бекир Боздаг. Тој додаде дека вчерашниот...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за дипломатската криза

Телефонски разговор Тилерсон – Чавушоглу за дипломатската криза

A1on | пред 5 месеци

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон синоќа телефонски разговараше со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, при што изрази „длабока загриженост“ поради притворањето на членови...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за дипломатската криза

Телефонски разговор Тилерсон – Чавушоглу за дипломатската криза

ТВ Нова | пред 5 месеци

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон синоќа телефонски разговараше со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, при што изрази „длабока загриженост“ поради притворањето на членови...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за дипломатската криза

Телефонски разговор Тилерсон - Чавушоглу за дипломатската криза

+Инфо | пред 5 месеци

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон синоќа телефонски разговараше со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, при што изрази „длабока загриженост“ поради притворањето на членови...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за дипломатската криза

Телефонски разговор Тилерсон - Чавушоглу за дипломатската криза

Алфа | пред 5 месеци

Тилерсон ја повика турската Влада да изнесе докази за обвинувањата против двајцата членови на дипломатскиот персонал на САД, кој годинава беа уапсени во Турција, се наведува во соопштението. Американскиот...

Сомнително лице се крие во Конзулатот во Истанбул  Ердоган ги обвини САД

Сомнително лице се крие во Конзулатот во Истанбул – Ердоган ги обвини САД

Република | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Шимшек Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек: Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

A1on | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

Шимшек  Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек - Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Р.С. Европа | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

Боздаг Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

Боздаг: Договорена е средба за надминување на дипломатската криза

Пост | пред 5 месеци

Турски и американски претставници одлучија да имаат средба со цел да се реши дипломатскиот спор меѓу двете земји-членки на НАТО, изјави денеска турскиот вицепремир Бекир Боздаг. Тој додаде дека вчерашниот...

Ердоган САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Ердоган: САД кријат сомнително лице во Конзулатот во Истанбул

Пост | пред 5 месеци

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

Ердоган Во Конзулатот на САД се крие сомнително лице

Ердоган: Во Конзулатот на САД се крие сомнително лице

Newsroom | пред 5 месеци

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави денеска дека САД во својот конзулат во Истанбул кријат „сомнително лице“, кое е поврзано со исламскиот проповедник Фетлух Ѓулен, кого Анкара го обвинува...

САД и Турција разговараа за кризата со визите

САД и Турција разговараа за кризата со визите

Р.С. Европа | пред 5 месеци

Шефовите на дипломатиите на САД и на Турција Рекс Тилерсон и Мевлут Чавушоглу разговарале за кризата предизвикана со суспендирањето на визните услуги меѓу двете земји. САД во неделата го прекинаа издавањето...

Шимшек Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек: Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

ТВ Нова | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за дипломатската криза

Телефонски разговор Тилерсон – Чавушоглу за дипломатската криза

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон синоќа телефонски разговараше со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, при што изрази „длабока загриженост“ поради притворањето на членови...

Шимшек Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек: Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Локално | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

Телефонски разговор Тилерсон  Чавушоглу за притворањето американски дипломати во Турција

Телефонски разговор Тилерсон – Чавушоглу за притворањето американски дипломати во Турција

Пост | пред 5 месеци

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон синоќа телефонски разговараше со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, при што изрази „длабока загриженост“ поради притворањето на членови...

Наскоро ќе ја надминеме дипломатската криза меѓу САД и Турција

Наскоро ќе ја надминеме дипломатската криза меѓу САД и Турција

Вечер | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана" и набрзо ќе биде надмината, изјави турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана" и набрзо ќе...

Шимшек Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек: Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Сител | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

Шимшек Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Шимшек: Наскоро ќе биде надмината дипломатската криза меѓу САД и Турција

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Дипломатската криза меѓу САД и Турција е „претерана“ и набрзо ќе биде надмината, изјави синоќа турскиот вицепремиер Мехмет Шимшек во Вашингтон. Тој додаде дека безбедноста и сигурноста на американските...

САД уште чекаат објаснување за апсењето нивни вработени во Турција

САД уште чекаат објаснување за апсењето нивни вработени во Турција

Р.С. Европа | пред 5 месеци

САД сè уште чекаат објаснување од Анкара за притворањето вработени во американскиот конзулат во Истанбул, рече денеска амбасадорот Џон Бас. Тој рече дека Вашингтон нема намера да ги наруши своите долгогодишни...

Ердоган Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион

Ердоган: Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион

Вечер | пред 5 месеци

Ердоган, на прес-конференцијата во Белград, го обвини американскиот амбасадор во Турција за уривање на врските меѓу сојузници во НАТО по одлуката за прекин на визните услуги за турски државјани во американските...

Ердоган Уапсениот вработен во американскиот конзулат е шпион

Ердоган: Уапсениот вработен во американскиот конзулат е шпион

A1on | пред 5 месеци

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека уапсениот член на персоналот од Конзулатот на САД во Истанбул е шпион. Тој истакна дека Турција има право да преземе чекори при постоење „внатрешна...

Ердоган Турските власти ќе го бојкотираат американскиот амбасадор

Ердоган: Турските власти ќе го бојкотираат американскиот амбасадор...

Нова Македонија | пред 5 месеци

Ердоган: Турските власти ќе го бојкотираат американскиот амбасадор Турските власти ќе го бојкотираат амбасадорот на САД во Турција, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, во момент кога...

Ердоган Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион

Ердоган: Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион...

Нова Македонија | пред 5 месеци

Ердоган: Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека уапсениот член на персоналот од Конзулатот на САД во Истанбул е шпион. Тој истакна...

Ердоган Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион

Ердоган: Уапсениот вработен во американскиот Конзулат е шпион

ТВ Нова | пред 5 месеци

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека уапсениот член на персоналот од Конзулатот на САД во Истанбул е шпион. Тој истакна дека Турција има право да преземе чекори при постоење „внатрешна...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност