Домашно тоблероне

Домашно тоблероне

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Домашно тоблероне е колаче кое брзо и лесно се подготвува, излегува многу и ако ви остане можете да го завиткате во фолија и да го замрзнете. Пред да го послужите повторно, само треба малку да го оставите...

Десерт на денот  Кокос коцки

Десерт на денот: Кокос коцки

Попара | пред 5 месеци

Состојки: За црно тесто: 5 белки – снег 150 гр мелени ореви 150 гр шеќер 3 реда чоколада 3 лажици брашно ½ прашок за пециво За бело тесто: 5 белки 150 гр шеќер 150 гр кокос 2 лажици брашно ½ прашок за...

Кекс штрудли

Кекс штрудли

Попара | пред 5 месеци

Состојки: 1 кг брашно 1 маргарин на собна температура 1 јајце 1 чаша (200 мл) млеко 1 чаша кисела павлака 1 прашок за пециво 1 ванилин шеќер За премачкување: мармалад по желба Подготовка: Од состојките...

Вкусно  а едноставно  Колач со шлаг и карамел кој ќе ве освои

Вкусно, а едноставно: Колач со шлаг и карамел кој ќе ве освои!

Вистина | пред 5 месеци

Овој вкусен колач е едноставен за подготовка, а ќе го обожава целото семејство… СОСТОЈКИ: 150 гр брашно 1/2 лажица прашок за печиво 80 гр путер 60 гр шеќер ванилин шеќер 1 јајце рендана кора од лимон 200...

Брз колач со банани

Брз колач со банани

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Како денешен десерт подгответе го овој брз и едноставен колач ... Потребно е: за кората: 3 јајца 150 гр шеќер 150 гр брашно 1/2 кесичка прашок за пециво 3 лажици млака вода За филот: 1 мала тегличка чоколаден...

Чоколадна торта без брашно

Чоколадна торта без брашно

Пулс 24 | пред 5 месеци

Оваа супер брза и едноставна чоколадна торта можете да ја користите како подлога за фил или едноставно да ја послужите со шлаг или омилениот сладолед. Крцкавата кора под себе крие чоколадно совршенство...

Пита со модри сливи и крем

Пита со модри сливи и крем

Мои рецепти | пред 5 месеци

Прво пригответе ги сливите - измијте ги, исечете на половина, извадете ја семката и измешајте ги со сите состојки - зачини и румот. Оставете ги на страна да стојат се додека не се формира колачот. Тесто...

Рецепт кој ќе ве врати во детството  Вкусни ванилици

Рецепт кој ќе ве врати во детството: Вкусни ванилици

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Потребно е: 500 гр меко брашно 200 гр шеќер 2 јајца 1 пакетче прашок за печиво 250 гр маргарин сок од половина лимон + кора од половина лимон Подготовка: - Брашното ставете го во длабок сад. - Ладниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност