Tesla воведува мини станици за полнење на електрични автомобили во урбани средини

Tesla воведува мини станици за полнење на електрични автомобили во урбани средини

Бизнис инфо | пред 5 месеци

Фото: Pixabay Сопствениците на Tesla возила наскоро ќе можат да ги полнат своите автомобили и во урбани места, стои во официјалното соопштение . Компанијата планира да ја прошири својата Supercharger мрежа...

Tesla co половина од пазарот на електрични автомобили

Tesla co половина од пазарот на електрични автомобили?

Авто Плус | пред 5 месеци

Истражувањето на IHS и Morgan Stanley за развојниот потенцијал на глобалниот пазар на електрични автомобили до 2020 година покажува дека позициите на Tesla сериозно ќе се засилат. Ова се податоци под претпоставка...

Како  Tesla  им го олеснува животот на своите возачи

Како „Tesla“ им го олеснува животот на своите возачи

Кајгана | пред 6 месеци

Компанијата „Tesla“ најави дека ја проширува својата Supercharger мрежа на станици за брзо полнење на електрични автомобили во густо населени места. Проширувањето ќе започне од Бостон и Чикаго. „Tesla“...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност