Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Спорт М | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Лима, Перу, јави дописникот на МИА од Париз. Истовремено, на Лос...

Летна олимпијада Париз 2024 и Лос Анџелес 2028

Летна олимпијада Париз 2024 и Лос Анџелес 2028

Off.net.mk | пред 5 месеци

На средбата во Лима, Перу, МОК ги објави добитниците на организацијата на Летните Олимписки игри во 2024 и 2028 - главниот град на Франција и главниот град на филмската индустрија. И Париз и Лос Анџелес...

Париз и Лос Анџелес домаќини на ЛОИ во 2024 и 2028 година

Париз и Лос Анџелес домаќини на ЛОИ во 2024 и 2028 година

Reporter.mk | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет донесе одлука во исто време да ги избере домаќините на Олимписките игри за 2024 и 2028 година. Не е големо изненадување што „победници“ се Париз и Лос Анџелес. Претседателот...

Париз домаќин на Летните Олимписки игри 2024 а Лос Анџелес 2028 година

Париз домаќин на Летните Олимписки игри 2024, а Лос Анџелес 2028 година!

Спорт365 | пред 5 месеци

Летните Олимписки игри 2024. година ќе се одржат во Париз (Франција), а четири години подоцна во Лос Анџелес (САД). Париз не успеа да ја добие организацијата во 2008. и 2012. година, но сепак најдобрите...

ОИ во Париз во 2024 во Лос Анѓелес во 2028 година

ОИ во Париз во 2024, во Лос Анѓелес во 2028 година

Канал 5 | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет едногласно соопшти дека Париз и Лос Анѓелес ќе бидат домаќини на две најпрестижни спортски натпреварувања и е прв пат во историјата на еден конгрес да се одберат двајца...

ОИ во Париз во 2024 а во Лос Анџелес во 2028 година

ОИ во Париз во 2024, а во Лос Анџелес во 2028 година

Кајгана | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна Лос Анџелес. МОК на Конгресот во Лима едогласно го потврди...

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Р.С. Европа | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет во Лима, Перу. Истовремено, на Лос Анџелес му беше доверена организацијата...

ОИ во Париз во 2024 а во ЛА во 2028 година

ОИ во Париз во 2024, а во ЛА во 2028 година

Денар | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна Лос Анџелес. МОК на Конгресот во Лима едогласно го потврди...

ИОК ги потврди домаќините за Олимписките Игри 2024 година и 2028 година

ИОК ги потврди домаќините за Олимписките Игри 2024 година и 2028 година

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Париз и Лос Анџелес ќе бидат следните олимписки домаќини. Интернационалниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна...

ОИ во Париз во 2024 а во ЛА во 2028 година

ОИ во Париз во 2024, а во ЛА во 2028 година

Точка | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна Лос Анџелес. МОК на Конгресот во Лима едогласно го потврди...

ИОК потврди Париз ќе биде домаќин на ЛОИ во 2024 а Лос Анџелес во 2028 година

ИОК потврди: Париз ќе биде домаќин на ЛОИ во 2024, а Лос Анџелес во 2028 година

Дерби | пред 5 месеци

Интернационалниот олимписки комитет го потврди она што веќе го објавија угледните американски медиуми, а тоа е одлуката Летните олимписки игри во 2024 година да бидат одржани во Париз, а тие четири години...

ОИ во Париз во 2024 а во ЛА во 2028 година

ОИ во Париз во 2024, а во ЛА во 2028 година

Макфакс | пред 5 месеци

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна Лос Анџелес. МОК на Конгресот во Лима едогласно го потврди...

Париз и Ел Еј добија олимписки домаќинлук

Париз и Ел-Еј добија олимписки домаќинлук

Екипа | пред 5 месеци

Париз и Лос Анџелес ќе бидат следните олимписки домаќини. Интернационалниот олимписки комитет (МОК) официјално потврди дека домаќин на Олимписките игри во 2024 година ќе биде Париз, а четири години подоцна...

ПАРИЗ И ЛОС АНЏЕЛЕС СИ ГИ ПОДЕЛИЈА ОЛИМПИЈАДИТЕ ВО 2024 И 2028 ГОДИНА

ПАРИЗ И ЛОС АНЏЕЛЕС СИ ГИ ПОДЕЛИЈА ОЛИМПИЈАДИТЕ ВО 2024 И 2028 ГОДИНА

Сакам Да Кажам | пред 5 месеци

Париз ќе биде домаќин на Летните олимписки игри во 2024, а Лос Анџелес во 2028 година, објави Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) на седницата на Извршниот комитет во Лима. Двата града конкурираа за...

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

+Инфо | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Лима, Перу, јави дописникот на МИА од Париз. Истовремено, на Лос...

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

A1on | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Лима, Перу, јави дописникот на МИА од Париз. Истовремено, на Лос...

Летната Олимпијада во Париз 2024 и Лос Анџелес 2028

Летната Олимпијада во Париз (2024) и Лос Анџелес (2028)

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) го потврди тоа што се очекуваше во изборот на следните два града домаќини на Олимписките Игри - Париз ќе биде домаќин во 2024 година, додека Лос Анџелес ги добива...

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Алсат-М | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Лима, Перу, јави дописникот на МИА од Париз. Истовремено, на Лос...

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Париз ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2024 година

Република | пред 5 месеци

Париз е официјално назначен за домаќин на Олимписките игри во 2024 година на 131-та седница на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Лима, Перу. Истовремено, на Лос Анџелес му беше доверена организацијата...

ИОЦ потврди Париз со Игрите во 2024 и Лос Анџелес во 2028

ИОЦ потврди: Париз со Игрите во 2024 и Лос Анџелес во 2028

Sportmedia | пред 5 месеци

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) го потврди тоа што се очекуваше во изборот на следните два града домаќини на Олимписките Игри - Париз ќе биде домаќин во 2024 година, додека Лос Анџелес ги добива...

Од Лима ќе стигне абер кој ќе ги организира Олимпијадите во 2024 и 2028 година

Од Лима ќе стигне абер, кој ќе ги организира Олимпијадите во 2024 и 2028 година

Sportmedia | пред 5 месеци

На оваа 130. сесија на Интернационалниот олимписки комитет која ќе се одржи во главниот град на Перу, ќе ги дознаеме имињата на градовите домаќини на следните Олимписки игри. За време на оваа Сесија на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност