Тањевиќ поднесе оставка и објави крај на кариерата

Тањевиќ поднесе оставка и објави крај на кариерата

Макфакс | пред 5 месеци

Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора соопшти дека досегашниот селектор на репрезентацијата, Богдан Тањевиќ, се повлекол од функцијата и дека во исто време ја завршува тренерската кариера. Тањевиќ оставката...

Тањевиќ се повлекува од кошарката

Тањевиќ се повлекува од кошарката

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Кошаркарскиот Сојуз на Црна Гора информираше дека досегашниот селектор на машката кошаркарска репрезентација Богдан Тањевиќ донел одлука да се повлече од позицијата селектор и истовремено да објави крај...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност