ФИФА ранг листа Голем скок на Македонија

ФИФА ранг листа: Голем скок на Македонија

Кајгана | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација направи неколку големи нагоре на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска. Победата во Хаифа над Израел (0:1) и нерешениот резултат во Струмица против Албанија (1:1)...

ФИФА Голем скок на Македонија Германија се врати на првото место

ФИФА: Голем скок на Македонија, Германија се врати на првото место

Макфакс | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација рапидно напредува на новата ранг-листа на ФИФА, која Светската фудбалска федерација ја објави во четвртокот. Победата во Хаифа над Израел (1:0) и нерешениот резултат во Струмица...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

A1on | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска. Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Канал 5 | пред 6 месеци

Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање во најдобрата „стотка“. Подобрениот пласман во однос на августовското рангирање, се должи на победата над Израел и ремито со Албанија во седмата...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

+Инфо | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска. Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање...

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

Локално | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа нов скок на најновата ФИФА ранг листа. Македонија сега е за 32 позиции подобра пласирана и се наоѓа на 103 позиција на ФИФА ранг листата, причина за ваквиот...

Македонија на 103 место на ФИФА листата

Македонија на 103. место на ФИФА листата

Македонски Спорт | пред 6 месеци

*Голем напредок од цели 32 места на листата за месец септември, тоа се должи на победата над Израел и ремито со Албанија Македонија скокна цели 32 места на ФИФА листата. Светската куќа на фудбалот утринава...

Скок од 32 позиции за Македонија на ранг листата на ФИФА

Скок од 32. позиции за Македонија на ранг листата на ФИФА

Супер спорт | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Македонија по победата над Израел и ремито со Албанија во Струмица забележа скок од 32. позиции на најновата ранг листа која ја објави ФИФА. Нашата репрезентација сега се наоѓа на 103....

Македонија се искачи на 103 место на ФИФА ранг листата

Македонија се искачи на 103.место на ФИФА ранг листата

Сител | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32.места на ранг листата на ФИФА и на денеска објавената листа се наоѓа на 103.место. Овој напредок се должи на двата резултати постигнати во квалификациите...

Македонија напредува нов СКОК на ФИФА ранг листата

Македонија напредува, нов СКОК на ФИФА ранг листата!

Спортски | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа нов скок на најновата ФИФА ранг листа. Македонија сега е за 32 позиции подобра пласирана и се наоѓа на 103 позиција на ФИФА ранг листата, причина за ваквиот...

Македонија напредува Огромен скок на новата ФИФА ранг листа

Македонија напредува! Огромен скок на новата ФИФА ранг листа

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија од поодамна нема забележано голем скок на ФИФА ранг листата, но овој пат тоа се промени. По одличните настапи и победата во Хаифа против Израел (0:1), и ремито...

Македонија напредуваше за 32 места на најновата ФИФА ранг листа

Македонија напредуваше за 32 места на најновата ФИФА ранг листа

МКД | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103. селекција во светот. Победата над Израел и нерешениот резултат...

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Курир | пред 6 месеци

Победата над Израел и нерешениот резултат против Албанија и донесоа убав напредок на Македонија на најновата ФИФА ранг листа. Позитивни резултати со две подобро рангирани селекции ја лансираа Македонија...

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Вистина | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103. селекција во светот. Победата над Израел и нерешениот резултат...

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

24 фудбал | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103. селекција во светот. Победата над Израел и нерешениот резултат...

Така ве сакаме момци со скок од 32 места

Така ве сакаме момци, со скок од 32 места

Off.net.mk | пред 6 месеци

По долго долго време, конечно да и се израдуваме на ранг листата на ФИФА. Според квалитетот кој го поседуваме и тука не ни е местото, ама со напаѓачки фудбал како против Албанија ќе бидеме уште подобри,...

ФИФА листа Македонија скокна 32 места сега е на 103 позиција

ФИФА листа: Македонија скокна 32 места, сега е на 103.позиција

Екипа | пред 6 месеци

Со добрите резултати се подобрува и ранкингот. Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32 места на најновото издание на листата на ФИФА. Сега „црвено-жолтите“ се наоѓаат на 103.позиција....

Скок од 32 места

Скок од 32 места

Sportmedia | пред 6 месеци

Добрите игри и резултатите на последните два натпревари придонесоа македонската фудбалска репрезентација да направи скок од 32 места и да се се искачи на 103. место на ФИФА ранг листата. Одличните игри...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

ТВ 21 | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска. Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање...

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска. Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање...

Конечно скок за репрезентативците Македонија е на 103 место на ФИФА ранк листата

Конечно скок за репрезентативците: Македонија е на 103. место на ФИФА ранк-листата!

Гол | пред 6 месеци

Македонија имаше одличен септемвриски циклус во квалификациите за Светското првенство во Русија. Со 1-0 на гости беше совладана селекцијата на Израел, додека на домашен терен момците на Ангеловски одиграа...

Македонија на ФИФА ранг листата скокна 32 места и сега е на 103 позиција

Македонија на ФИФА ранг листата скокна 32 места и сега е на 103.позиција

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32 места на најновото издание на листата на ФИФА. Сега „црвено-жолтите“ се наоѓаат на 103.позиција. Ова е резулат на триумфот што најдобрите македонски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност