Клоп објасни зошто влезе во  војна  со целата клупа на Севиља

Клоп објасни зошто влезе во „војна“ со целата клупа на Севиља

Точка | пред 6 месеци

Јирген Клоп никако не можеше да биде задоволен од конечниот епилог на мечот меѓу Ливерпул и Севиља кој се одигра во рамките од првото коло во групната фаза во Лигата на шампионите (2:2), а покрај разочарувањето...

Клоп откри што се случувало по мечот во соблекувалните на Севилја

Клоп откри што се случувало по мечот во соблекувалните на Севилја

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Германецот беше фуриозен што од ремито на својот клуб против Севилја, што од тоа што го обвинија од клупата на гостите, дека и тој влијаел на одлуката на главниот судија, за гостинскиот тренер да биде...

Клоп објасни зошто влезе во  војна  со целата клупа на Севилја

Клоп објасни зошто влезе во „војна“ со целата клупа на Севилја

Дерби | пред 6 месеци

Јирген Клоп никако не можеше да биде задоволен од конечниот епилог на мечот меѓу Ливерпул и Севилја кој се одигра во рамките од првото коло во групната фаза во Лигата на шампионите (2:2), а покрај разочарувањето...

Беризо ја открива вистинската причина за неспортскиот потег по кој Клоп полуде

Беризо ја открива вистинската причина за неспортскиот потег по кој Клоп полуде!

Гол | пред 6 месеци

Синоќа, шпанска Севиља ја оствари зацртаната цел и од жешкото гостување на „Енфилд“ си замина непоразена (2-2), во рамки од првото коло на Лигата на шампионите. Покрај очајната одбрана на Ливерпул, мечот...

Ливерпул не победи  Клоп имаше вербална расправија со тренерите на Севиља

Ливерпул не победи, Клоп имаше вербална расправија со тренерите на Севиља

Спорт Клуб | пред 6 месеци

LIVERPOOL, ENGLAND - SEPTEMBER 13: Jurgen Klopp, Manager of Liverpool reacts during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and Sevilla FC at Anfield on September 13, 2017 in Liverpool,...

На Беризо цел стадион му се смее  само Клоп лудува  Бизарен црвен картон на  Енфилд

На Беризо цел стадион му се смее, само Клоп лудува! Бизарен црвен картон на „Енфилд“

Гол | пред 6 месеци

Аргентинскиот тренер на клупата на Севиља, Едуардо Беризо е првиот исклучен тренер оваа сезона во Лигата на шампионите. Причината е бизарна - кога Гомез чекаше да му ја даде топката да изведе аут, Беризо...

Севиља му откина бод на Ливерпул на  Енфилд   реми и во Словенија меѓу Марибор и Спартак М

Севиља му откина бод на Ливерпул на „Енфилд“, реми и во Словенија меѓу Марибор и Спартак М.

Гол | пред 6 месеци

Во еден возбудлив и неизвесен меч, Ливерпул и Севиља одиграа борбено реми (2-2) на отворањето на новата сезона од Лигата на шампионите. Шпанскиот претставник успеа да се извлече на жешкото гостување во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност