Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Спорт М | пред 6 месеци

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола,...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Идивиди | пред 6 месеци

.Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола,...

ЛШ Два гола на Роналдо Кејн и Стоунс

ЛШ: Два гола на Роналдо, Кејн и Стоунс

Денар | пред 6 месеци

Комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Бранителот на титулата Реал рутински славеше над АПОЕЛ, додека во реприза на финалето во Лига Европа од 2016 година Ливерпул и Севилја одиграа 2:2. Дебитантот...

ЛШ Реал Мадрид рутински до триумф

ЛШ: Реал Мадрид рутински до триумф

Курир | пред 6 месеци

Победи постигнаа уште: Тотенхем, Бешикташ, Шахтјор и Манчестер Сити, додека три дуели завршија нерешено од кои два во групата Е. Резултати на синоќа одиграните дуели од 1.коло: Е група: Ливерпул – Севиља...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

A1on | пред 6 месеци

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола,...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

+Инфо | пред 6 месеци

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола,...

ЛШ По два гола за Роналдо Кејн и Стоунс во вечерта полна со голови

ЛШ: По два гола за Роналдо, Кејн и Стоунс во вечерта полна со голови

Кајгана | пред 6 месеци

Синоќа се комплетираше првото коло во Лигата на шампионите. Бранителот на титулата Реал рутински славеше над АПОЕЛ, а во репризата на финалето во Лига Европа од 2016 година Ливерпул и Севиља ремизираа...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Канал 5 | пред 6 месеци

Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола, „кралевите“ рутинирано го освоија првите три бода во Х-групата. Најубедливата победа синоќа ја оствари Манчестер Сити, а...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

ТВ Нова | пред 6 месеци

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола,...

ЛШ Реал Мадрид рутински до триумф

ЛШ: Реал Мадрид рутински до триумф

Сител | пред 6 месеци

Европскиот шампион Реал Мадрид рутински стигна до првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. „Кралевите“ го совладаа АПОЕЛ со 3-0. Победи постигнаа уште: Тотенхем, Бешикташ, Шахтјор и Манчестер...

Тотенхем подобар од Борусија Дортмунд Ливерпул пропушти можност да ја совлада Севиља

Тотенхем подобар од Борусија Дортмунд,Ливерпул пропушти можност да ја совлада Севиља

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Бранителот на титулата Реал рутински славеше над АПОЕЛ, додека во реприза на финалето во Лига Европа од 2016 година Ливерпул и Севилја одиграа 2:2. Дебитантот...

УЕФА шампионска Лига Рапсодија на Сити трилинг голови на Реал М

УЕФА шампионска Лига: Рапсодија на Сити, трилинг голови на Реал М.

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: uefa.com Реал Мадрид со победа го почна походот кон одбрана на титулата во Лигата на шампиони на УЕФА. Успешна увертира и за Манчестер сити, за Тотенхем, за Бешикташ и за Шахјтор во воведното коло...

Роналдо и Реал добро ја почнаа одбраната на титулата импресивен старт на Сити

Роналдо и Реал добро ја почнаа одбраната на титулата, импресивен старт на Сити

Точка | пред 6 месеци

Реал Мадрид добро ја почна одбраната на титулата во Лигата на шампиони, совладувајќи го АПОЕЛ со 3:0 на „Бернабеу“ на стартот од фазата на групи. Кристијано Роналдо одговори на синоќешниот одличен настап...

Два гола на Роналдо во победата на Реал М  Ливерпул ремизираше со Севилја

Два гола на Роналдо во победата на Реал (М), Ливерпул ремизираше со Севилја

Спорт М | пред 6 месеци

Португалецот стрелаше во 12.минута, потоа погоди и од пенал во 51.минута, а капитенот Серхио Рамос со ножички г0 постигна третиот гол. Во групата Х, Тотенхем ја совлада Борусија Дортмунд со 3:1. Хари Кејн...

ЛШ Два гола на Роналдо Кејн и Стоунс Кутињо заигра за Ливерпул

ЛШ: Два гола на Роналдо, Кејн и Стоунс, Кутињо заигра за Ливерпул

Макфакс | пред 6 месеци

Комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Бранителот на титулата Реал рутински славеше над АПОЕЛ, додека во реприза на финалето во Лига Европа од 2016 година Ливерпул и Севилја одиграа 2:2. Дебитантот...

Реал и Сити убедливи Ливерпул ремизираше против Севиља

Реал и Сити убедливи, Ливерпул ремизираше против Севиља

МКД | пред 6 месеци

Реал Мадрид и Манчестер Сити со убедливи победи над АПОЕЛ односно Феенорд започнаа во Лигата на шампионите, Ливерпул на враќањето помеѓу елитата одигра само 2-2 против Севиља Актуелниот шампион без многу...

Изненадување во Порто реми на Енфилд Сити најубедлив

Изненадување во Порто, реми на Енфилд, Сити најубедлив

Off.net.mk | пред 6 месеци

Фудбалерите на Реал Мадрид, Тотенхем и Шахтјор се единствените домаќини кои со 3 бода стартуваа на вечерашните средби од првото коло во ЛШ. Ливерпул промаши пенал при водство од 2:1 против Севиља и на...

ЛШ  Граѓани маршираа низ Ротердам

ЛШ: „Граѓани“ маршираа низ Ротердам

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Фантастичен старт на Манчестер сити, Роналдо се врати со два гола, Бешикташ славеше во Порто... Манчестер сити дојде во Ротердам и како ураган помина преку Феенорд и си замина дома. Момците на Пеп Гвардиола...

Реал Мадрид славеше над Апоел Тотенхем го доби дербито на вечерта

Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!

Супер спорт | пред 6 месеци

Реал Мадрид очекувано лесно славеше против Апоел Никозија со 3:0. Кристијано Роналдо уште во 12тата минута погоди по асистенција на Бејл, а потоа во 51вата повторно но овој пат од пенал, со што и постана...

Комплетирано 1 коло во Лигата на шампиони

Комплетирано 1.коло во Лигата на шампиони

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Манчестер Сити имаше убедлив старт на сезоната во Лигата на шампиони откако на гостувањето кај Феенорд славеше со 4:0. Уште еден голем фаворит мина без проблеми вечерва. Реал во Мадрид го доби АПОЕЛ со...

Роналдо и Реал добро ја почнаа одбраната на титулата импресивен старт на Сити

Роналдо и Реал добро ја почнаа одбраната на титулата, импресивен старт на Сити

Дерби | пред 6 месеци

Реал Мадрид добро ја почна одбраната на титулата во Лигата на шампиони, совладувајќи го АПОЕЛ со 3:0 на „Бернабеу“ на стартот од фазата на групи. Кристијано Роналдо одговори на синоќешниот одличен настап...

 Граѓаните убедливи реми на Енфилд  Рамос со НОЖИЧКИ стави точка

„Граѓаните“ убедливи, реми на „Енфилд“, Рамос со „НОЖИЧКИ“ стави точка!

Спортски | пред 6 месеци

Денес на програмата се одиграа осум натпревари од групната фаза во Лигата на Шампионите, на кои стрелците беа прилично расположени. Еден од натпреварите кои привлекуваше најголемо внимание секако е оној...

Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља нерешено и во Словенија

Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!

Супер спорт | пред 6 месеци

Лошо почнаа, се поправија, отидоа со водство на пауза и промашен пенал и на крајот завршуваат со само еден бод на табелата, тоа е Ливерпул. Севиља дојде до рана предност уште во 5тата минута со голот на...

ЛШ Тотенхем славеше над Борусија Дортмунд Ливерпул ремизираше со Севилја Реал Мадрид и Манчестер Сити убедливи

ЛШ: Тотенхем славеше над Борусија Дортмунд, Ливерпул ремизираше со Севилја, Реал Мадрид и Манчестер Сити убедливи

24 фудбал | пред 6 месеци

Со вечерашните осум средби, се комплетираше првата рунда натпревари во воведното коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони. Интересен натпревар се одигра на „Вембли“ во Лондон, во дербито...

Поинаку е со Роналдо за Реал Тотенхем ги совлада милионерите

Поинаку е со Роналдо за Реал, Тотенхем ги совлада „милионерите“

Екипа | пред 6 месеци

Европскиот првак Реал Мадрид, очекувано, со триумф ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите. Кристијано Роналдо се појави во тимот, со оглед дека нема суспензија за елитното натпреварување,...

ЛШ полувреме Фирмино ја одржа во живот Севилја Роналдо погоди против АПОЕЛ Манчестер Сити го меле Феенорд на негов терен

ЛШ, полувреме: Фирмино ја одржа во живот Севилја, Роналдо погоди против АПОЕЛ, Манчестер Сити го меле Феенорд на негов терен

24 фудбал | пред 6 месеци

Полувреме на вечерашните средби од воведното, прво коло од фудбалската Лига на шампиони. Вечерва се игра втората рунда натпревари од воведното коло од елитното европско клупско првенство каде на програмата...

Ливерпул израмни против Севиља Роналдо во форма предност за Реал

Ливерпул израмни против Севиља, Роналдо во форма предност за Реал

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Со голот на Фирмињо Ливепрул го измрани резутатот против Севиља(1-1) Реал Мадрид со голот на Кристијано  Роналдо во 12.минута поведе со 1:0 против АПОЕЛ.

Два гола на Роналдо во победата на Реал М  Ливерпул ремизираше со Севилја

Два гола на Роналдо во победата на Реал (М), Ливерпул ремизираше со Севилја

Вечер | пред 6 месеци

Европскиот шампион Реал Мадрид со триумф ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите. Кристијано Роналдо се појави во тимот, со оглед дека нема суспензија за елитното натпреварување, и веднаш постигна...

Сити го прегази Феенорд Кејн го скрши малерот за Тотенхем на Вембли

Сити го „прегази“ Феенорд, Кејн го скрши малерот за Тотенхем на „Вембли“

Гол | пред 6 месеци

Во денешните натпревари од првото коло на Лигата на шампионите исто како и вчера стрелците беа целосно расположени и на натпреварите од Ф, Г и Х групите постигнаа 20 гола. До сигурни победи стигнаа фудбалерите...

Севиља му откина бод на Ливерпул на Енфилд  реми и во Словенија меѓу Марибор и Спартак М

Севиља му откина бод на Ливерпул на „Енфилд“, реми и во Словенија меѓу Марибор и Спартак М.

Гол | пред 6 месеци

Во еден возбудлив и неизвесен меч, Ливерпул и Севиља одиграа борбено реми (2-2) на отворањето на новата сезона од Лигата на шампионите. Шпанскиот претставник успеа да се извлече на жешкото гостување во...

ЛШ  Кралевите старуваат со одбрана на титулата дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

ЛШ: „Кралевите“ старуваат со одбрана на титулата, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Денар | пред 6 месеци

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на...

ЛШ Ливерпул ја пречекува Севиља Тотенхем домаѓин на Борусија Д

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Нетпрес | пред 6 месеци

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот...

ЛШ Монако му се остри на Лајпциг

ЛШ: Монако му се „остри“ на Лајпциг

Сител | пред 6 месеци

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на...

ЛШ Реал стартува против АПОЕЛ дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Макфакс | пред 6 месеци

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на...

ЛШ Реал стартува против АПОЕЛ дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Точка | пред 6 месеци

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на...

ЛШ Ливерпул ја пречекува Севиља Тотенхем домаѓин на Борусија Д

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Вистина | пред 6 месеци

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот...

ЛШ Ливерпул ја пречекува Севиља Тотенхем домаѓин на Борусија Д

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Курир | пред 6 месеци

Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот на Севиља, а Тотенхем ќе биде домаќин на „милионерите“ од Дортмунд. Актуелниот шампион Реал пред...

ЛШ Ливерпул ја пречекува Севиља Тотенхем домаѓин на Борусија Д

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Спорт М | пред 6 месеци

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот...

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Sky | пред 6 месеци

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на...

ЛШ Ливерпул ја пречекува Севиља Тотенхем домаѓин на Борусија Д

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Сител | пред 6 месеци

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност