Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Спорт М | пред 6 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Грнчаров Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Спорт М | пред 6 месеци

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик,...

Вардар без Новак против Зенит

Вардар без Новак против Зенит

Спорт М | пред 6 месеци

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар во утрешниот меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот...

Вардар без Новак против Зенит

Вардар без Новак против Зенит

Канал 5 | пред 6 месеци

Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот. Во стартниот состав и ќе мора...

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Канал 5 | пред 6 месеци

Сепак Јаневски потенцира дека Вардар нема да отстапи од својата напаѓачка игра, која би требало повторно да донесе позитивен резултат. - Вардар е пред историски натпревар. Ја отвораме групната фаза со...

Грнчаров Се надевам навивачите ќе дојдат во голем број

Грнчаров: Се надевам навивачите ќе дојдат во голем број

Супер спорт | пред 6 месеци

Капитенот на екипата на Вардар, Бобан Грнчаров на вчерашниот прес кажа дека се надева на поддршка од трибините за Вардар да дојде до нов триумф на домашен терен во европските натпреварувања. Популарниот...

Јаневски Се подготвувавме за добар резултат

Јаневски: Се подготвувавме за добар резултат

Супер спорт | пред 6 месеци

Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски пред историскиот прв натпревар за клубот во групната фаза од Лигата на Европа истакна дека тие се максимално подготвени за соочување со гигантот од Русија. Јаневски се...

Грнчаров Нема што да загубиме со полн стадион навивачи до добар резултат против Зенит

Грнчаров: Нема што да загубиме, со полн стадион навивачи, до добар резултат против Зенит!

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Капитенот на ФК Вардар, Боби Грнчаров, на вчерашната пресконференција пред мечот со Зенит, ги истакна своите очекувања од првиот меч во групната фаза во ЛЕ, што за Вардар и Македонија претставуваат историски...

Како против Зенит Со Велковски и Грнчаров во одбраната и ист напад

Како против Зенит: Со Велковски и Грнчаров во одбраната, и ист напад!

Екипа | пред 6 месеци

Во голема мера веќе е познат стартниот состав на Вардар за вечерашниот прв натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против рускиот Зенит на арената „Филип Втори“ во Скопје. Шефот на стручниот штаб...

Јаневски Зенит е фаворит ние одиме на добар резултат

Јаневски: Зенит е фаворит, ние одиме на добар резултат!

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, тимот на Вардар, денеска го игра веројатно најважниот натпревар во својата клупска историја, меч кој со нетрпение го очекува и Македонија. Во Скопје гостува...

Вардар не смее да се плаши од Зенит

Вардар не смее да се плаши од Зенит

Вечер | пред 6 месеци

Сосема очекувано, гостинскиот тим ја има улогата на апсолутен фаворит, а според последните информации кои пристигнуваат од Русија, дефанзивците на Вардар мора да посветат посебно внимание на Александр...

Јаневски Да одиграме квалитетен натпревар

Јаневски: Да одиграме квалитетен натпревар

Денар | пред 6 месеци

Вардаровиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски, на вечерашната прес конференција, ги кажа очекувањата од утрешниот натпревар со Зенит. Јаневски истакна дека се направени сите анализи кон противникот,...

Вардар вечерва го пречекува Зенит во дебитанскиот настап во Лига Европа

Вардар вечерва го пречекува Зенит во дебитанскиот настап во Лига Европа

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе се обиде да го изненади Зенит на денешниот меч од 1. коло во групната фаза од ЛЕ. На прес-конференцијата вчера во пресрет на последниот тренинг пред натпреварот,...

Вардар вечерва против Зенит без Новак во составот

Вардар вечерва против Зенит без Новак во составот

ТВ Нова | пред 6 месеци

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар на вечерашниот  меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот...

Јаневски пред историскиот меч со Зенит Вардар ќе напаѓа

Јаневски пред историскиот меч со Зенит: Вардар ќе напаѓа

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Грнчаров Немаме што да загубиме одиме на победа

Грнчаров: Немаме што да загубиме одиме на победа

Алфа | пред 6 месеци

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар утре на арената Филип втори против Зенит ќе го одиграат историскиот натпревар во фазата по групи од Лига Европа.

Јаневски Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Јаневски: Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Алфа | пред 6 месеци

Фудбалерите на Вардар утре од 21 часот и 5 минути на арената Филип втори против Зенит ќе го одигра историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Веднаш по извлекувањето на групите на сите тимови...

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Прес 24 | пред 6 месеци

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар во утрешниот меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот...

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Курир | пред 6 месеци

Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот. Во стартниот состав и ќе мора...

Јаневски Да одиграме квалитетен натпревар

Јаневски: Да одиграме квалитетен натпревар

Макфакс | пред 6 месеци

Вардаровиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски, на вечерашната прес конференција, ги кажа очекувањата од утрешниот натпревар со Зенит. Јаневски истакна дека се направени сите анализи кон противникот,...

Јаневски посочи која е целта на Вардар на пресметката со Зенит

Јаневски посочи која е целта на Вардар на пресметката со Зенит

Дерби | пред 6 месеци

Екипата на Вардар ги прави последните подготовки пред утрешната прва средба во групната фаза во Лига Европа и тоа на домашен терен против рускиот преставник Зенит. Гостите важат за фаворити на хартија,...

Грнчаров Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

A1on | пред 6 месеци

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик,...

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

A1on | пред 6 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Грнчаров Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

ТВ Нова | пред 6 месеци

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик,...

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

ТВ Нова | пред 6 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Грнчаров Дома сме непобедливи во Европа сакаме да ја продолжиме таа серија

Грнчаров: Дома сме непобедливи во Европа, сакаме да ја продолжиме таа серија

Дерби | пред 6 месеци

Најдобриот македонски клуб, Вардар утре ќе испише нова страница во македонската и својата историја и ќе го одигра првиот меч во групната фаза на едно натпреварување и тоа во Лига Европа против Зенит. Таа...

Манчини Ќе биде тежок натпревар како секој прв во групата

Манчини: Ќе биде тежок натпревар, како секој прв во групата

A1on | пред 6 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар првиот натпревар од групната фаза во Лигата Европа го игра утре на Националната Арена „Филип Втори“, а во првото коло противник е руската екипа Зенит. На прес-конференцијата...

Грнчаров Верувам дека утре ќе играме офанзивно на гол повеќе од Зенит

Грнчаров: Верувам дека утре ќе играме офанзивно, на гол повеќе од Зенит!

Спорт365 | пред 6 месеци

Носителот на капитенската лента се надева дека Вардар ќе продолжи да игра одлично на домашен терен во Европа, и дека со помош на публиката ќе се дојде до нов триумф. Вардаровиот капитен Бобан Грнчаров,...

Вардар е подготвен за нов европски двобој ФОТОГАЛЕРИЈА

Вардар е подготвен за нов европски двобој (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар го одржа последниот тренинг во пресрет на „огненото крштевање“ во групната фаза од Лигата на Европа. Прво, па машко, на „Филип Втори“ гостува мултимилионскиот тим на Зенит, но...

Јаневски Најголем меч во македонската историја

Јаневски: Најголем меч во македонската историја

Македонски Спорт | пред 6 месеци

“Ова е за нас историски натпревар. Посакуваме позитива, и со помош на нашата публика, Комитите, со кренати глави да го напуштиме денеска нашиот најголем стадион“ – изјави тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски...

Јаневски Најголем меч во македонската историја

Јаневски: Најголем меч во македонската историја

Македонски Спорт | пред 6 месеци

*“Ова е за нас историски натпревар. Посакуваме позитива, и со помош на нашата публика, Комитите, со кренати глави да го напуштиме денеска нашиот најголем стадион“ – изјави тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски...

Вардар е свесен за силата на Зенит но утре сака победа

Вардар е свесен за силата на Зенит, но утре сака победа

МКД | пред 6 месеци

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната...

Манчини Утре имаме тежок меч Вардар е добро организиран и опасен од контри

Манчини: Утре имаме тежок меч, Вардар е добро организиран и опасен од контри!

Спорт365 | пред 6 месеци

Утре (четврток, 14. септември) македонскиот фудбалски клуб Вардар ќе го има првиот натпревар од групната фаза во Лига Европа. Прв противник на „црвено-црните“ предводени од тренерот Чедомир Јаневски ќе...

Грнчаров Знаеме кој е Зенит но можеме утре да се радуваме

Грнчаров: Знаеме кој е Зенит, но можеме утре да се радуваме

24 фудбал | пред 6 месеци

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров верува дека „црвено-црните“ утре можат да дојдат до победа и покрај силината на рускиот тим. Вардар утре со почеток од 21:05 го пречекува Зенит во првото коло од групната...

Грнчаров Ова е историја за нас Сега веќе ништо не можеме да загубиме но да добиеме

Грнчаров: Ова е историја за нас… Сега веќе ништо не можеме да загубиме, но да добиеме!

Екипа | пред 6 месеци

Капитенот на „вардарци“, Бобан Грнчаров не беше дел од екипата, поради суспензијата, на реванш дуелот против Фенербахче во Истанбул кој донесе историски пласман за Вардар во групната фаза од Лигата на...

Манчини Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Манчини: Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Роберто Манчини, тренерот на руски Зенит, кој е прв противник на Вардар во Лигата на Европа, истакна дека во Скопје нема калкулации и неговиот тим има намера да си замине со победа. “Свесни сме дека ова...

Јаневски Зенит е фаворит но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

Јаневски: Зенит е фаворит, но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

24 фудбал | пред 6 месеци

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната...

Манчини Вардар е солидна екипа ќе биде тежок натпревар

Манчини: Вардар е солидна екипа, ќе биде тежок натпревар

Алсат-М | пред 6 месеци

Зенит пристигна во Скопје каде ќе одржи само еден подготвителен тренинг пред натпреварот со Вардар во четврток во стадионот „Филип втори“. Ова ќе биде првиот натпревар од групата Л, во која се и Реал Сосиедад...

Грнчаров и Јаневски едногласни Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Спортски | пред 6 месеци

Нешто покасно од Зенит, прес конференција за новинарите одржа и македонскиот шампион Вардар, на која за медиумите зборуваат капитенот Грнчарот и тренерот, Чедомир Јаневски. „Ова е натпревар во кој немаме...

Манчини Имаме почит за Вардар но во Скопје дојдовме по три бода

Манчини: Имаме почит за Вардар, но во Скопје дојдовме по три бода

МКД | пред 6 месеци

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник...

Ерохин Гледавме натпревари на нашиот противник Вардар е добро организирана екипа

Ерохин: Гледавме натпревари на нашиот противник, Вардар е добро организирана екипа!

24 фудбал | пред 6 месеци

Од Зенит добро ја анализирале играта на македонскиот шампион Вардар во пресрет на утрешната меѓусебна пресметка помеѓу овие два тима во воведното коло од Лига Европа. Фудбалерот од средниот ред на руски...

Манчини Вардар ќе биде мотивиран но во Скопје дојдовме за да победиме

Манчини: Вардар ќе биде мотивиран, но во Скопје дојдовме за да победиме

24 фудбал | пред 6 месеци

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник...

Манчини Вардар е најсилен во одбраната

Манчини: Вардар е најсилен во одбраната

Македонски Спорт | пред 6 месеци

На прес-конференцијата пред отварањето на сезоната во Лигата на Европа, тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека си ја завршиле домашната работа и дека доаѓаат подготвени во Скопје Зошто Шатов и Паредес...

Манчини Дојдовме во Скопје по три бода

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

Екипа | пред 6 месеци

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа...

Манчини Вардар има одлична одбрана но ние се надеваме на гол и победа

Манчини: Вардар има одлична одбрана, но ние се надеваме на гол и победа

Спортски | пред 6 месеци

Натпреварот против Вардар и Зенит се игра утре со почеток од 21:05 часот, а денес прес конференција за медиумите одржаа тренерот на рускиот тим, Роберто Манчини и фудбалерот на Зенит Александар Јорков....

Манчини пред утрешниот меч Ќе биде тешко Вардар е опасен во контранападите

Манчини пред утрешниот меч: Ќе биде тешко, Вардар е опасен во контранападите

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар првиот натпревар од групната фаза во Лигата Европа го игра утре на Националната Арена „Филип Втори“, а во првото коло противник е руската екипа Зенит. На прес-конференцијата...

Проблем за Вардар пред ЛЕ Новак го пропушта Зенит

Проблем за Вардар пред ЛЕ, Новак го пропушта Зенит

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар има мал проблем пред стартот на групната фаза на Лига Европа и првиот натпревар со Зенит, затоа што нема да може да смета на еден од главните стопери, Евгениј Новак. Украинецот...

Јаневски Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава

Јаневски: Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава!

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар ги одработува последните подготовки пред настапот во Лига Европа и деби-дуелот против Зенит. Стратегот Чедомир Јаневски му ја предаде фаворитската улога на противникот, но потенцира...

Грнчаров Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал

Грнчаров: Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал!

Гол | пред 6 месеци

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров, е подготвен да го води тимот во историскиот натпревар против Зенит во првото коло од групната фаза на Лига Европа. Дефанзивецот вели дека „црвено-црните“ нема што да...

Добра математика на капитенот  Грнчаров Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

Добра математика на капитенот - Грнчаров: Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

Sportmedia | пред 6 месеци

Вардар е дебитант во Европа Лигата, но сакаме да оставиме добар впечаток. Игравме офанзивно досега и така ќе продолжиме против Зенит, екипа која редовно игра на европската сцена во Лигата на шампионите...

Зенит не потценува но најавува победа против Вардар

Зенит не потценува, но најавува победа против Вардар

Вечер | пред 6 месеци

Но, сите наши фудбалери кои се во Скопје се подготвени за надигрување. Во Скопје секако дојдовме со желба за три бода, изјави Манчини Експедицијата на рускиот гигант Зенит пристигна во Скопје, а трофејниот...

Јерохин Да не заборавиме Вардар му даде четири гола на Фенер

Јерохин: Да не заборавиме, Вардар му даде четири гола на Фенер...

Гол | пред 6 месеци

Александар Јерохин, дефанзивецот кој настапува за Зенит, со голема почит гледа кон Вардар пред меѓусебниот дуел во Лига Европа. Рускиот репрезентативец потенцира дека „црвено-црните“ се сериозен тим кој...

Манчини Зенит има високи амбиции и во ЛЕ во Скопје сме за да победиме

Манчини: Зенит има високи амбиции и во ЛЕ, во Скопје сме за да победиме!

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Зенит ја одржа стандардната прес-конференција пред натпреварот против Вардар, на која Роберто Манчини, стратегот на рускиот клуб, ги кажа своите очекувања за дуелот со макеоднскиот првак во...

Барсегјан  Ја продолжуваме серијата на победи на домашен терен во Европа

Барсегјан: “Ја продолжуваме серијата на победи на домашен терен во Европа“

Спорт М | пред 6 месеци

Тигран Барсегјан се надева дека таа триумфална домашна серија ќе продолжи и в четврток:

Зенит ослабен доаѓа во Скопје  Паредес и Шатов не играат против Вардар

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

Sportmedia | пред 6 месеци

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес и рускиот репрезентативец Олег Шатов Роберто Манчини повлече изненадувчки потег...

Николов Зенит е силен но Вардар има сила за подвиг

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

Sportmedia | пред 6 месеци

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата. „Зенит е...

Барсегјан Можеме да играме против секој противник

Барсегјан: Можеме да играме против секој противник

Алфа | пред 6 месеци

Фудбалерите на Вардар в четврток на арената Филип Втори против Зенит го играат историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Низ досегашните натпревари во Европа, покажавме дека имаме добар...

Барсегјан пред мечот со Зенит Повеќе публика тоа подобро за нас

Барсегјан пред мечот со Зенит: Повеќе публика, тоа подобро за нас!

Спорт365 | пред 6 месеци

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток (21:05 ч.) Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит, играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот....

Барсегјан На домашен терен можеме да се носиме со секого

Барсегјан: На домашен терен можеме да се носиме со секого

Дерби | пред 6 месеци

Екипата на Вардар е во завршни подготовки за првата и историска средба во групната фаза на европските купови, поточно за средбата против Зенит во рамките на Лига Европа. Истата се игра на националната...

Барсегјан Дома ги победивме сите можеме и Зенит

Барсегјан: Дома ги победивме сите, можеме и Зенит

МКД | пред 6 месеци

Фудбалерот на Вардар, Тигран Барсегјан се надева дека и против Зенит ќе продолжи победничката серија на „црвено-црните“ на домашен терен. Вардар одигра перфектни квалификации на домашен терен, пред македонскиот...

Барсегјан Зенит е силен но силен беше и Фенербахче

Барсегјан: Зенит е силен, но силен беше и Фенербахче

24 фудбал | пред 6 месеци

Офанзивниот фудбалер на Вардар, Тигран Барсегјан се надева дека и против Зенит ќе продолжи победничката серија на „црвено-црните“ на домашен терен. Вардар одигра перфектни квалификации на домашен терен,...

Барсегјан Зенит е силен тим  но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

Барсегјан: Зенит е силен тим , но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

ТВ Нова | пред 6 месеци

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток. Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит. Играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот. Екипата...

Барсегјан Во Скопје можеме да победиме секого зошто не и Зенит

Барсегјан: Во Скопје можеме да победиме секого, зошто не и Зенит

Екипа | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар го очекува својот дебитантски настап во групната фаза од Лигата на Европа. В четврток „црвено-црните“ ќе го пречекаат рускиот клуб Зенит, а напаѓачот Тигран Барсегјан вели дека...

Барсегјан Со помош на навивачите можеме да направиме добар резултат против Зенит

Барсегјан: Со помош на навивачите, можеме да направиме добар резултат против Зенит

ТВ 21 | пред 6 месеци

Македонскиот шампион Вардар, во четврток го игра првиот историски наптревар од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Натпреварот се игра на арената „Филип Втори“, а ерменскиот напаѓач на „црвено-црните“,...

Барсегјан пред мечот со Зенит Играме против силна екипа но така беше и со Фенербахче

Барсегјан пред мечот со Зенит: Играме против силна екипа, но така беше и со Фенербахче!

Гол | пред 6 месеци

В четврток екипата на Вардар ќе го одигра својот прв натпревар во групната фаза на Лига Европа. Во Скопје на „Телеком арена“ ќе гостува рускиот гигант, Зенит, а еден од најдобрите вардарови фудбалери во...

Барсегјан Публиката ни е 12 играч со поддршка од трибините можеме секого да победиме

Барсегјан: Публиката ни е 12. играч, со поддршка од трибините можеме секого да победиме

Sportmedia | пред 6 месеци

Со поддршка на навивачите можеме секого да победиме. Тие ни се 12. играч и ни даваат посебен мотив. Досега ги победивме сите на домашен терен и се надевам дека ќе биде така и против Зенит, вели еден од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност