Колку години има Мукоко

Колку години има Мукоко?

Sportmedia | пред 6 месеци

Младиот фудбалер на Борусија од Дортмунд Јусуфа Мукоко стигна во центарот на вниманието на германските медиуми откако за селекцијата на Германија до 16 години постигна три гола. Прашањето е колку години...

Фудбалерот на Дортмунд на мака  не му веруваат дека има 12 години

Фудбалерот на Дортмунд на мака – не му веруваат дека има 12 години

Спорт М | пред 6 месеци

Младиот фудбалер на Дортмунд е на мака, не може да им докаже дека навистина тој има 12 години, а изгледа како да има 22. Јусуф Мукоко се најде во центарот на вниманието во јавноста откако неговиот клуб...

Германското чудо од дете има 12 години или не

Германското чудо од дете има 12 години… или не!?

Макфакс | пред 6 месеци

Германското чудо од дете, 12-годишниот Јусуфа Мукоко, дебитираше за националниот тим до 16 години. Мукоко игра за Борусија Дортмунд, а за репрезентацијата до 16 години дебитираше против Австрија. Мукоко...

Мора на тестирање Никој не верува дека ова чудо од дете има само 12 години

Мора на тестирање: Никој не верува дека ова „чудо од дете“ има само 12 години!

Спортски | пред 6 месеци

Во Борусија Дортмунд се помирија со заминувањето на Осман Дембеле во Барселона. Се утешија со отштета од 105 милиони евра, но и со фактот дека во младинската школа имаат дете кое може да биде идната голема...

Германското чудо од дете има 12 години или не

Германското чудо од дете има 12 години… или не!?

Точка | пред 6 месеци

Германското чудо од дете, 12-годишниот Јусуфа Мукоко, дебитираше за националниот тим до 16 години. Мукоко игра за Борусија Дортмунд, а за репрезентацијата до 16 години дебитираше против Австрија. Мукоко...

Мора на тестирање Никој не верува дека ова чудо од дете има само 12 години

Мора на тестирање: Никој не верува дека ова „чудо од дете“ има само 12 години!

Таратур | пред 6 месеци

Во Борусија Дортмунд се помирија со заминувањето на Осман Дембеле во Барселона. Се утешија со отштета од 105 милиони евра, но и со фактот дека во младинската школа имаат дете кое може да биде идната голема...

Борусија знае да ги лоцира талентите но овој пат дали е на повидок фалсификат со возраста

Борусија знае да ги лоцира талентите, но овој пат дали е на повидок фалсификат со возраста!?

Дерби | пред 6 месеци

Борусија Дортмунд дефинитивно се покажа како еден од главниот извор на идни фудбалски ѕвезди. Овој пат тие извадија дете од кое се очекува да стане една од главните фудбалски ѕвезди. Се работи за Јусуф...

Германското чудо од дете има 12 години или не

Германското чудо од дете има 12 години… или не!?

Денар | пред 6 месеци

Германското чудо од дете, 12-годишниот Јусуфа Мукоко, дебитираше за националниот тим до 16 години. Мукоко игра за Борусија Дортмунд, а за репрезентацијата до 16 години дебитираше против Австрија. Мукоко...

Целиот свет зборува за него Фудбалерот на Дортмунд го праќаат на тестирање не му веруваат дека има 12 години

Целиот свет зборува за него- Фудбалерот на Дортмунд го праќаат на тестирање, не му веруваат дека има 12 години!

Македонија Денес | пред 6 месеци

Младиот фудбалер на Дортмунд, Јусуф Мукоко се најде во центар на вниманието на фудбалската јавност бидејќи неговиот клуб одлучи да го тестира и да утврди колку години има. Во изводот на матичната книга...

Германците се сомневаат Зар ова момче има само 12 години

Германците се сомневаат: Зар ова момче има само 12 години?

Гол | пред 6 месеци

Германското чудо од дете, 12-годишниот Јусуф Мукоко, во изминатиов викенд го запиша својот прв настап за националниот тим до 16 години. Мукоко, кој е член на Борусија Дортмунд, за „панцирите“ дебитираше...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност