Марсело останува крал до 2022 година

Марсело останува „крал“ до 2022 година

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид и левиот бек, Марсело постигнаа согласност да ја продолжат соработката до 2022 година. 29-годишниот бразилски дефанзивец сонува да стави крај на фудбалската кариера...

Во ист ден доби суспензија и нов договор Марсело останува крал до 2022 година

Во ист ден доби суспензија и нов договор: Марсело останува „крал“ до 2022 година

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Реал Мадрид и левиот бек, Марсело постигнаа согласност да ја продолжат соработката до 30 јуни 2022 година. 29-годишниот бразилски дефанзивец сонува да стави крај на фудбалската кариера на „Сантијаго...

Официјално Марсело во Реал Мадрид до 2022 година

Официјално: Марсело во Реал Мадрид до 2022 година

Спорт365 | пред 6 месеци

Еден од играчите со најдолг стаж во мадридски Реал… Бразилецот Марсело го продолжи договорот со „кралевите“ до 2022. година. Шпанскиот клуб потврди дека е продолжена соработката со играчот кој на „Бернабеу“...

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте па доби награда од Реал Мадрид

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте, па доби награда од Реал Мадрид

Точка | пред 6 месеци

Дисциплинската комисија при шпанската Ла Лига ова попладне излезе со соопштение за инцидетот кој го предизвика Марсело на првенствениот меч со Леванте кој се одигра изминатиов викед, преку кое наведе дека...

Зидан со нови проблеми Марсело ја доби казната за црвениот картон против Леванте

Зидан со нови проблеми: Марсело ја доби казната за црвениот картон против Леванте

Гол | пред 6 месеци

Шпанскиот шампион, Реал Мадрид немаше успешен старт на новата сезона и веќе заостанува четири бода во Примера зад главниот ривал за титулата, Барселона. Зинедин Зидан веќе неколку натпревари не може да...

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 година

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 година

За забава | пред 6 месеци

Бразилскиот интернационалец Марсело го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Тој ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката за дополнителни две години, со оглед дека претходниот...

Марсело останува верен на Реал Мадрид

Марсело останува верен на Реал Мадрид

Супер спорт | пред 6 месеци

Од редовите на Реал Мадрид потврдија дека левиот бек Марсело потпишал нов договор. Бразилскиот интернационалец кој е незаменлив на левата позиција во одбраната во клубот ќе остане до јуни 2022 година....

Официјално Марсело останува крал до 2022 година

Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

Спортски | пред 6 месеци

Реал Мадрид преку својата официјална страна потврди дека е постигнат договор со Марсело за продолжување на соработката. Бразилецот денес стави потпис на нов договор и се обврза на верност кон „кралевите“...

Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ: Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

Sportmedia | пред 6 месеци

Левиот бек на бразилската селекција доби продолжување на договорот со Реал Мадрид до 2022 година... Почна на терените за мал фудбал како деветгодишник, а поради очајните услови во кои живееше тогаш, сакаше...

Марсело ќе остане крал до 2022 година

Марсело ќе остане „крал“ до 2022 година

Екипа | пред 6 месеци

Бразилскиот интернационалец Марсело го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Тој ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката за дополнителни две години, со оглед дека претходниот...

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте па доби награда од Реал Мадрид

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте, па доби награда од Реал Мадрид

Дерби | пред 6 месеци

Дисциплинската комисија при шпанската Ла Лига ова попладне излезе со соопштение за инцидетот кој го предизвика Марсело на првенствениот меч со Леванте кој се одигра изминатиов викед, преку кое наведе дека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност