Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

Вечер | пред 6 месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, на импресивен начин се закити со титулата на последниот грен слем турнир САД Опен. Ова беше негова 16. грен слем титула со што го продолжи ловот на Швајцарецот Роже Федерер,...

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

Вечер | пред 6 месеци

Тренерот и чичко на шпанскиот тенисер Рафаел Надал, Тони верува во својот внук, и вели дека првиот светски рекет за брзо време ќе го стигне Роже Федерер, по бројот на грен слем титули. -Ќе ги стигнеме...

Тони Надал Ќе го стигнеме Федерер

Тони Надал: Ќе го стигнеме Федерер!

Екипа | пред 6 месеци

Тренерот на Рафаел Надал, кој воедно е и негов чичко, Тони Надал верува во својот внук, и вели дека Рафа за брзо ќе го стигне Роџер Федерер по бројот на Гренд слем титули. Тони Надал е еден од главните...

Андерсон Рафа е еден од најголемите амбасадори на овој спорт

Андерсон: Рафа е еден од најголемите амбасадори на овој спорт!

Гол | пред 6 месеци

Кевин Андерсон, најдобриот тенисер во историјата на Јужна Африка, синоќа беше поразен во своето прво големо финале на еден Грен Слем турнир. Во последниот меч од овогодишното издание на УС Опен 31-годишниот...

Надал Зборуваат за мене и Роџер но да не го заборавивте и Новак

Надал: Зборуваат за мене и Роџер, но да не го заборавивте и Новак?

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Oсвојувачот на годинешното издание на УС ОПЕН, Рафаел Надал, истакна дека е исклучително среќе по овој турнир, бидејки на почетокот бил скептичен дека ќе освои трофеј. Надал со сигурна игра дојде до 16...

УС Опен Рафа Надал фуриозно стигна до својата 16 Грен Слем титула

УС Опен: Рафа Надал фуриозно стигна до својата 16 Грен Слем титула

Супер спорт | пред 6 месеци

Рафаел Надал, фуриозно стигна до својата 16-та Грен Слем Титула, откако синоќа го збриша Анддерсон во финалето на УС Опен, со 3-0 во сетови. Светскиот рекет број еден, го изедначи рекордот на Роџер Федерер,...

Надал Сигурно нема да го направам тоа што го направи Федерер

Надал: Сигурно нема да го направам тоа што го направи Федерер

Дерби | пред 6 месеци

Рафаел Надал синоќа стигна до својата 16-та грен слем титула во кариерата откако во финалето на Ју-Ес опен одигра маестално во пресметката со најголемото изненадување Кевин Андерсон, и на тој начин само...

Надал Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

Надал: Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

A1on | пред 6 месеци

Победникот на US Open, Рафаел Надал, беше воодушевен по освојувањето на втората Грен слем титула во 2017 година и вкупно 16. во својата кариера. Шпанскиот тенисер ја оправда улогата на фаворитот во финалето...

Надал трумфално низ УС Опен за 16 та грен слем титула

Надал трумфално низ УС Опен за 16-та грен слем титула

Спортски | пред 6 месеци

Рафаел Надал ја освои својата 16-та Гренд слем титула и трета на УС Опен, откако во финалето беше подобар од Кевин Андерсон во три сета, 6:3, 6:3, 6:4. Шпанецот ја искористи приликата после триумфот во...

Надал Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

Надал: Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

Канал 5 | пред 6 месеци

Шпанскиот тенисер ја оправда улогата на фаворитот во финалето на против Кевин Андерсон и убедливо триумфираше во три сета. - Ова беа посебни две недели за мене. Но, пред да почнам да зборувам за себе,...

Рафа го освои УС Опен и стигна до 16 Грен Слем титули

Рафа го освои УС Опен и стигна до 16 Грен Слем титули

Супер спорт | пред 6 месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е победник на последниот Грен Слем турнир за сезоната, „УС Опен“. Надал во финалето по два часа и 27 минути игра без многу мака го совлада јужноафриканскиот тенисер, Кевин...

Трета УСО титула за Надал

Трета УСО титула за Надал

Канал 5 | пред 6 месеци

Првите два сета најдобриот светски рекет во моментов, ги доби со 6:3, а третиот со 6:4. На тој начин Надал дојде до својата трета титула на Отвореното тениско првенство на САД. Воедно, Шпанецот ја збогати...

Трета US Open титула за Надал

Трета US Open титула за Надал

A1on | пред 6 месеци

Шпанецот Рафаел Надал го победи Кевин Андерсон (Јужна Африка) со 3-0 синоќа во финалето на US Open за нешто повеќе од два и пол часа игра. Првите два сета најдобриот светски рекет во моментов, ги доби...

Надал експресно го победи Андерсон за својата трета титула на УС Опен

Надал експресно го победи Андерсон за својата трета титула на УС Опен

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Светскиот рекет број еден, Рафаел Надал победи во машкото финале на УС Опен. Тој експресно во три сета во своето 23-то Грен слем финале го совлада Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон со 6-3, 6-3,...

Надал по третпат шампион на УС Опен

Надал по третпат шампион на УС Опен

Сител | пред 6 месеци

Најдобриот светски тенисер Рафаел Надал триумфираше на Отвореното првенство на САД откако во финалето за два часа и 30 минути го совлада Кевин Андесон со 3-0 во сетови (6:3; 6:3 и 6:4). Ова за него е трета...

Нова Грен слем титула за Надал на УС Опен

Нова Грен слем титула за Надал на УС Опен

Спорт365 | пред 6 месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои последниот Грен слем во сезоната, УС Опен. Тој во финалето го совлада Јужноафриканецот Кевин Андерсон со 3:0, по сетови 6:3, 6:3, 6:4, после два часа и 30. минути...

Надал во три сета до трофејот на Ју Ес Опен

Надал во три сета до трофејот на Ју-Ес Опен

Дерби | пред 6 месеци

Рафаел Надал без загубен сет го доби финалето против Кевин Андерсон на Ју-Ес Опен и на убедлив начин стигна до својата 16 грен-слем титула. Шпанскиот тенисер ја оправда фаворитската улога во дуелот со...

Надал без конкуренција го растури Андерсон за трета круна на УС Опен

Надал без конкуренција, го растури Андерсон за трета круна на УС Опен

Екипа | пред 6 месеци

Рафаел Надал покажа дека заслужено се наоѓа на врвот на АТП-листата, откако славеше над Кевин Андерсон во финалето од УС Опен закитувајќи се со вториот гранслем трофеј годинава. Шпанецот одигра импресивен...

Надал го уништи Андерсон за УС Опен титула и 16 Грен слем во кариерата

Надал го „уништи“ Андерсон за УС Опен титула и 16. Грен слем во кариерата

Гол | пред 6 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал е освојувач на УС Опен и ја заокружи за него магичната 2017 година со два освоени Грен слем турнири и уште едно финале. Шпанецот во финалето во Њујорк го победи Кевин...

Надал Трофејот е за мојот чичко Тони тој е најважната личност во мојата кариера

Надал: Трофејот е за мојот чичко Тони, тој е најважната личност во мојата кариера

Гол | пред 6 месеци

31-годишниот Кевин Андерсон го одигра својот најдобар тенис во кариерата, но и тоа не беше доволно да се победи Рафаел Надал во финалето на УС Опен. Шпанскиот „матадор“ славеше со 3-0 и ја комплетираше...

УС Опен финале Ќе има ли муниција Андерсон да го сопре бикот од Мајорка

УС Опен финале: Ќе има ли „муниција“ Андерсон да го сопре „бикот од Мајорка“?

Гол | пред 6 месеци

Не играњето на Новак Ѓоковиќ, Енди Мареј, Стан Вавринка, Кеи Нишикори и Милош Раоинќ беше удар кој едвај го преживеa УС Опен. Интересот кај гледачите во Њујорк драстично падна, преносите не беа толку барани...

Надал и Андерсон играле еден против друг и како деца пред речиси две децении

Надал и Андерсон играле еден против друг и како деца пред речиси две децении

Гол | пред 6 месеци

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал и најголемото изненадување на УС Опен, Кевин Андерсон вечерва (22.00 часот) ќе играат меч за титула на последниот Грен слем сезонава, а пред средбата се појави интересна...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност