Франкфурт 2017  Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Авто Плус | пред 5 месеци

Паралелно со премиерата на новата генерација на Cayenne на салонот во Франкфурт, Porsche ја претставува и топ-верзијата на моделот- Cayenne Turbo. Опремен со 4.0 V8 би-турбо мотор со 550 коњски сили, активна...

Во Франкфурт пристигна новиот Porsche Cayenne Turbo со 550 коњски сили!

Car Club | пред 5 месеци

Сподели! ;) Porsche официјално ја претстави најсилната верзија од новата генерација на Cayenne, која ја носи ознаката Turbo. Погонувана е од 4-литарски V8 битурбо агрегат кој испорачува 550 кс и 770 Nm...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност