Навивачите на Спартак Москва испукаа  огнена ракета  кон судијата

Навивачите на Спартак Москва испукаа „огнена ракета“ кон судијата

МКД | пред 6 месеци

Синоќа се случија инциденти на мечот од Лигата на шампионите помеѓу Марибор и Спартак Москва во режија на руските навивачи, за малку не настрада главниот судија. Фановите на рускиот тим приредија вистинска...

Единствениот град каде руските хулигани јадат ќотек

Единствениот град каде руските хулигани јадат ќотек

Off.net.mk | пред 6 месеци

Словенечкиот Марибор важи за еден од ретките градови каде руските навивачи не можат баш да шетаат слободно. За некое чудо, навивачите на Марибор собрани под името „Viole“ (бојата на клубот е виолетова),...

Руски навивачи во Марибор за малку ќе направеа голем инцидент

Руски навивачи во Марибор за малку ќе направеа голем инцидент

24 фудбал | пред 6 месеци

Инциденти на мечот од Лигата на шампионите помеѓу Марибор и Спартак Москва во режија на руските навивачи. Фановите на рускиот тим приредија вистинска баклијада на трибината на која се наоѓаа, во еден момент...

Хаос во Марибор   хулиганите ја нападнаа полицијата  судијата избегна ракета

Хаос во Марибор - хулиганите ја нападнаа полицијата, судијата избегна ракета

Прес 24 | пред 6 месеци

Во нередите на улиците во словенскиот град не учествувале навивачите на Спартак, туку оние на Марибор, кои имале помош од хулиганите на Висла. Дивеењето на навивачите продолжило и на стадионот. Натпреварот...

Хаос во Марибор: Хулиганите ја нападнаа полицијата, судијата избегна ракета

Курир | пред 6 месеци

Натпреварот во првото коло од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак имаше лош вовед. Хулиганите на Марибор ја нападнаа полицијата еден час пред натпреварот. Хулиганите на Марибор користеле и бакљи,...

Страшно во Словенија  Пиротехнички рафал иташе кон судијата кој спаси жива глава

Страшно во Словенија: Пиротехнички рафал иташе кон судијата кој спаси жива глава

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Неверојатни сцени синоќа во Словенија за време на мечот помеѓу Марибор и Спартак Москва. Словенскиот шампион Марибор го угости Спартак од Москва, а во еден момент гостинските навивачи испалија ракета на...

Избегнат голем инцидент  Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета

Избегнат голем инцидент: Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета

Дерби | пред 6 месеци

Навивачите на Спартак Москва вечерва можеа да предизвикаат голем скандал и сериозно да го повредат главниот судија на дуелот од Лигата на шампионите кој рускиот тим го игра против Марибор. Германскиот...

Опасни се руските хулигани  Во Марибор   со факел го гаѓаа судијата

Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата

Екипа | пред 6 месеци

Руските хулигани се посебна приказна. На вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак Москва, гостинските ултрас фанови со факел го гаѓаа судијата Дениз Ајтекин од Германија. Иако беше...

Ултрасите на Спартак Москва со  ракета  го нападнаа главниот судија

Ултрасите на Спартак Москва со „ракета“ го нападнаа главниот судија

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Спартак Москва по подолго време се врати во Лигата на шампионите и одигра без голови против словенечки Марибор по првите 45 минути. На гостувањето допатуваа неколку стотици руски навивачи, кои...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност