Нутриционистите предупредуваат  Брокулите никако да не се варат

Нутриционистите предупредуваат: Брокулите никако да не се варат

Вистина | пред 5 месеци

Брокулите можат да се подготват на многу начини, а варењето е еден од нив. Но, нутриционистите велат дека на тој начин се уништуваат сите вредни нутриенти кои ги поседува зеленчукот, како и Б и Ц витамините. Според...

Нутриционистите предупредуваат  Брокулите никако да не се варат

Нутриционистите предупредуваат: Брокулите никако да не се варат

Прес 24 | пред 5 месеци

Брокулите можат да се подготват на многу начини, а варењето е еден од нив. Но, нутриционистите велат дека на тој начин се уништуваат сите вредни нутриенти кои ги поседува зеленчукот, како и Б и Ц витамините. Според...

Нутриционистите препорачуваат  не варете ги брокулите

Нутриционистите препорачуваат: не варете ги брокулите

Reporter.mk | пред 5 месеци

Брокулите можат да се подготват на многу начини, а варењето е еден од нив. Но, нутриционистите велат дека на тој начин се уништуваат сите вредни нутриенти кои ги поседува зеленчукот, како и Б и Ц витамините. Според...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност