Бисквитна торта со карамел прелив  без печење

Бисквитна торта со карамел прелив (без печење)

Мои рецепти | пред 5 месеци

Исклучително брза, вкусна декоративна, непечена торта Во една касерола ги ставаме млекото, шеќерот, какото. Оставаме на тивок оган да провријаат 1-2 минути, односно да се соединат. Тргаме од оган и го...

Чудо од едно јајце  Едноставен рецепт за вкусен колач

Чудо од едно јајце: Едноставен рецепт за вкусен колач

Пулс 24 | пред 5 месеци

Доколку започнете да ги прелистувате книгите со рецепти на вашите мајки тогаш со сигурност вашето внимание ќе го привлече звучниот наслов „Чудо од едно јајце“. Славниот колач е еден од оние кој нашите...

Фантастичен колач без печење  готов за само 20 минути

Фантастичен колач без печење, готов за само 20 минути!

Вечер | пред 5 месеци

Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува екстремно брзо, но и десерт којшто уште побрзо "го снемува". Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува...

Кокос бомбици  посно

Кокос бомбици (посно)

Мои рецепти | пред 6 месеци

Проверив дали ги има овие едноставни колачињаво оваа богата ризница. Не ги најдов. Имаше со разни додатоци, но вакви поснии едноставни со малку состојки, немаше. Затоа еве, си го најдоа местото овде. Од...

Торта Бурбона

Торта Бурбона

Мои рецепти | пред 6 месеци

Кремасто богата торта која воодушевува со вкусот, но и со леснотијата со која се прави и едноставните состојки. Оние кои ја пробаа се воодушевија, па речиси секој побара репете. Еве го и рецептот. Јајцата...

Бомбици со млеко и мелени бисквити

Бомбици со млеко и мелени бисквити

Мои рецепти | пред 6 месеци

Во подлабок сад се ставаат млекото и шеќерот да зовријат додека се стопи шеќерот. Потоа се додава и маргаринот и тој да се растопи, но да не зоврие. Се трга на страна и се додаваат какаото кокосот и бисквитите...

Десерт на денот  Кремаст Монте колач

Десерт на денот: Кремаст Монте колач

Црно бело | пред 6 месеци

Монте колачот е десерт за кој вреди да одвоите малку време и да го подготвите со мерак. Бидејќи уживањето не се опишува со зборови. Кремаст е, лесен и не е комплициран за правење, затоа нема да погрешите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност