Стоилковска немоќна против Пирок на турнирот во Унгарија

Стоилковска немоќна против Пирок на турнирот во Унгарија

Дерби | пред 6 месеци

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска го заврши настапот на ИТФ фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија кој се игра на земјени терени за вредност од 15.000 американски долари. По добриот настап во...

Стоилковска елиминирана во првото коло на фјучрсот во Унгарија

Стоилковска елиминирана во првото коло на фјучрсот во Унгарија

A1on | пред 6 месеци

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехвар. Во мечот од првото коло Стоилковска загуби од домашната тенисерка Алекса Пирок со 2-0 во сетови...

Стоилковска влезе на главниот турнир

Стоилковска влезе на главниот турнир

Спорт М | пред 6 месеци

Македонската тенсиерка Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехарвар откако денеска во третото коло од квалификациите ја победи Барбора Палцатова од...

Стоилковска се избори за главната фаза на турнирот во Унгарија

Стоилковска се избори за главната фаза на турнирот во Унгарија

Дерби | пред 6 месеци

Младата македонска тенисерка, Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите и ќе игра во главната фаза на фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија за награден фонд од 15.000 американски долари. Таа...

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

A1on | пред 6 месеци

Македонската тенсиерка Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехарвар откако денеска во третото коло од квалификациите ја победи Барбора Палцатова од...

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

Канал 5 | пред 6 месеци

Нашата тенисерка во второто квалификациско коло беше подобра од Никол Гадиен од Швајцарија. Утре во првото коло на главниот турнир Стоилковска ќе игра против Алекса Пирок од Унгарија која се наоѓа на 1.019...

Стоилковска влезе на главниот турнир

Стоилковска влезе на главниот турнир

Сител | пред 6 месеци

Македонската тенсиерка Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехарвар откако денеска во третото коло од квалификациите ја победи Барбора Палцатова од...

Стоилковска во борба за влез на главниот турнир

Стоилковска во борба за влез на главниот турнир

Сител | пред 6 месеци

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска денеска ќе игра меч од 3.коло од квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехервар. Таа во меч од 2.коло ја победи Никол Гадине од Швајцарија со 2-0...

Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрс во Унгарија

Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрс во Унгарија

A1on | пред 6 месеци

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехервар. Нашата тенисерка во првото коло од квалификациите беше слободна, а во второто...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност