Мугуруза визираше за Сингапур

Мугуруза визираше за Сингапур

Вечер | пред 6 месеци

Светскиот тениски рекет број еден, Шпанката Гарбине Мугуруза, стана првата тенисерка која го запечати местото на ВТА финалето во Сингапур, каде што ќе играат најдобрите осум во 2017 година Ова ќе биде...

Шпанска доминација и во женскиот тенис  Лина падна за две места

Шпанска доминација и во женскиот тенис, Лина падна за две места

Гол | пред 6 месеци

Рафаел Надал е прв на машката тениска листа, а исто така, тенисерка од Шпанија е лидер кај жените. Нов женски рекет број еден е Габрињ Мугуруза, која по настапот на УС Опен направи скок од две места. Шпанката...

ВТА  Мугуруза останува лидер  Лина 213 та

ВТА: Мугуруза останува лидер, Лина 213-та

Сител | пред 6 месеци

Шпанската тенисерка Гарбиње Мугуруса, по завршувањето на Отвореното првенство на САД, првпат во кариерата се искачи на челната позиција на ВТА-листата. Елиминацијата на Каролина Плишкова во четвртфиналето...

УС Опен ја размрда АТП и ВТА листата

УС Опен ја размрда АТП и ВТА листата

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Рафаел Надал по триумфот на УС Опен ја зголеми предноста на лидерската позиција, Роџер Федерер напредуваше за една позиција и сега е втор за сметка на Енди Мареј кој е на третото место. Новак Ѓоковиќ сега...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност