Да седиме по цел ден е смртно опасно

Да седиме по цел ден е смртно опасно

Локално | пред 5 месеци

Не е опасно за здравјето да седите по цел, но само ако станувате и раздвижување на секои 30 минути. Возрасните се во седечка положба од 9 до 10 часа од времето во кое се будни, а тоа може да доведе до...

Да седиме по цел ден е смртно опасно

Да седиме по цел ден е смртно опасно

Локално | пред 5 месеци

Не е опасно за здравјето да седите по цел, но само ако станувате и се раздвижувате на секои 30 минути. Возрасните се во седечка положба од 9 до 10 часа од времето во кое се будни, а тоа може да доведе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност