Бугати Чирон од 0 до 400 км час  па пак до 0 за 42 секунди

Бугати Чирон од 0 до 400 км/час, па пак до 0 за 42 секунди

Мотика | пред 5 месеци

Хуан Пабло Монтоја седна во суперавтомобилот и го постави овој неверојатен светски рекорд.

НОВ СВЕТСКИ РЕКОД  Bugatti Chiron и Хуан Пабло Монтоја добитна комбинација за Гинис

НОВ СВЕТСКИ РЕКОД: Bugatti Chiron и Хуан Пабло Монтоја добитна комбинација за Гинис

Високи октани | пред 5 месеци

Монтоја во Bugatti Chiron постави нов Гинисов светски рекорд во забрзување од 0 до 400км/ч и сопирање до 0км/ч Хуан Пабло Монтоја во Bugatti Chiron постави нов Гинисов светски рекорд во забрзување од 0...

Монтоја постави рекорд со Бугати

Монтоја постави рекорд со Бугати

Sportmedia | пред 6 месеци

Поранешниот возач на Вилијамс и Мекларен, Хуан Пабло Монтоја е горд носител на нов светски рекорд поставен со соработка со „Бугати" Монтоја возејќи „Бугати Чајрон“, со 8-литарски турбо мотор со 1.479 коњски...

Bugatti Chiron и Juan Pablo Montoya поставија светски рекорд за 0-400-0 километри на час!

Car Club | пред 6 месеци

Сподели! ;) Мега-автомобилот на Bugatti и наследникот на легендарниот Veyron – новиот Chiron – започна со поставување на рекорди! Зад управувачот за поставување на новиот рекорд за забрзување од 0 до 400...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност