Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

A1on | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Србија се избори за полуфинале на континенталниот кошаркарски шампионат откако синоќа во Истанбул ја совлада Италија со 83:67. Српските кошаркари клучната предност ја направија во втората...

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Курир | пред 6 месеци

Српските кошаркари клучната предност ја направија во втората четвртина која ја завршија со плус 10 (26:16), разлика што с епокажа недостижна за италијанскиот состав. Најефикасен во победничкиот тим беше...

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

+Инфо | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Србија се избори за полуфинале на континенталниот кошаркарски шампионат откако синоќа во Истанбул ја совлада Италија со 83:67. Српските кошаркари клучната предност ја направија во втората...

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Канал 5 | пред 6 месеци

Српските кошаркари клучната предност ја направија во втората четвртина која ја завршија со плус 10 (26:16), разлика што с епокажа недостижна за италијанскиот состав. Најефикасен во победничкиот тим беше...

Евробаскет Србија е последниот полуфиналист

Евробаскет: Србија е последниот полуфиналист

Кајгана | пред 6 месеци

Србија ја комплетира полуфиналната четворка наЕвробаскетот, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четвртфиналето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспрекорен меч против Италија, со...

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Локално | пред 6 месеци

– Репрезентацијата на Србија се избори за полуфинале на континенталниот кошаркарски шампионат откако синоќа во Истанбул ја совлада Италија со 83:67. Српските кошаркари клучната предност ја направија во...

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

Србија преку Италија до полуфиналето на Евробаскет

ТВ Нова | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Србија се избори за полуфинале на континенталниот кошаркарски шампионат откако синоќа во Истанбул ја совлада Италија со 83:67. Српските кошаркари клучната предност ја направија во втората...

Евробаскет Србите ја совладаа Италија и се пласираа во полуфиналето

Евробаскет: Србите ја совладаа Италија и се пласираа во полуфиналето

Денар | пред 6 месеци

Србија ја комплетира полу-финалната четворка на 40.Европско првенство во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четврт-финалето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспркорен меч...

Евробаскет Русија по победата на Грција ќе игра во полуфиналето

Евробаскет: Русија по победата на Грција ќе игра во полуфиналето

Денар | пред 6 месеци

Кошаркарите на Русија ќе играат во полуфиналето на 40. Европско првенство бидејќи ја совладаа Грција 74:69 во четврт-финалето. Русија до победата стигна со пресврт кога во дел од натпреварот имаше негатива...

Евробаскет 2017 Србија последен полуфиналист

Евробаскет 2017: Србија последен полуфиналист

Сител | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Србија е последната која избори пласман во полуфиналето на Евробаскетот 2017. На синоќа одиграниот дуел во Истанбул од четвртфиналето Србија ја победи Италија со 83:67 (18:17;...

Србија Русија второ полуфинале на Евробаскетот 2017

Србија-Русија второ полуфинале на Евробаскетот 2017

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Србија е последната која избори пласман во полуфиналето на Евробаскетот 2017. На синоќа одиграниот дуел во Истанбул од четвртфиналето Србија ја победи Италија со 83:67 (18:17;...

Словенија пред најголемиот предизвик наречен Шпанија

Словенија пред најголемиот предизвик наречен Шпанија

Вечер | пред 6 месеци

Двете непоразени селекции на ова првенство вечерва од 20:30 часот во арената "Синан Ердем" ќе бркаат пласман во големото финале кое е закажано за в недела (20:30 ч.) Репрезентациите на Шпанија и Словенија...

Евробаскет Србија последен полу финалист

Евробаскет: Србија последен полу-финалист

Точка | пред 6 месеци

Србија ја комплетира полу-финалната четворка на 40.Европско првенство во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четврт-финалето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспркорен меч...

Србија последен патник во полуфиналето на Евробаскетот

Србија последен патник во полуфиналето на Евробаскетот

МКД | пред 6 месеци

Србија предводена од Богдан Богдановиќ стигна до убедлива победа над Италија од 67-83 и обезбеди дуел со Русија во полуфиналето на Евробаскетот Познат е последниот патник во полуфиналето на Евробаскетот,...

Евробаскет Србија последен полу финалист

Евробаскет: Србија последен полу-финалист

Макфакс | пред 6 месеци

Србија ја комплетира полу-финалната четворка на 40.Европско првенство во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четврт-финалето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспркорен меч...

Словенскиот 18 годишен Супермен Вози Фичо го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Словенскиот 18 годишен Супермен: Вози Фичо, го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Курир | пред 6 месеци

-Фала на моите пријатели кои за 18-от роденден ми поклониле црвено Фичо. Еднаш  со него дојдов на тренинг во Мадрид. Некои соиграчи сакаа да седнат внатре да видат како, но после не можеа да излезат, се...

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Кошаркарите на Србија се последните патници во полуфиналето на Европското првенство во кошарка. Тие обезбедија место меѓу најдобрата четворка откако вечерва ја совладаа Италија со 83:67. Италијанците добро...

Словенскиот Супермен Вози Фичо го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Словенскиот Супермен: Вози Фичо, го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Прес 24 | пред 6 месеци

Првиот чекор да го “украдат“ Шпанците го направиле кога Гарбахоса изјави: „Ако сака да игра за Шпанија, вратата му е отворена“. А Лука на тоа одговори:„Фала, но јас сакам да играм за својата Словенијата“....

Евробаскет Швед ја однесе Русија меѓу најдобрите четири

Евробаскет: Швед ја однесе Русија меѓу најдобрите четири

Макфакс | пред 6 месеци

Кошаркарите на Русија ќе играат во полу-финалето на 40. Европско првенство, откако ја совладаа Грција 74:69 во четврт-финалето. Русија до победата стигна со пресврт, откако во еден дел од натпреварот имаше...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

A1on | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

ЕП Србите рутински до полуфинале

ЕП: Србите рутински до полуфинале

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Селекцијата на Србија ја совлада Италија со 83:67 и ќе биде противникот на Русија во второто полуфинале на Евробаскетот чија завршница се игра во Истанбул. Така, нашите северни соседи добија шанса да им...

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

Дерби | пред 6 месеци

Србија е последниот патник во полуфиналето на Европското првенство и тоа откако вечерва во Истанбул ја доби селекцијата на Италија со 83-67. Нашите северни соседи беа подобар противник во арената „Синан...

Србите го фатија последниот воз за полуфинале на Евробаскетот

Србите го фатија „последниот воз“ за полуфинале на Евробаскетот

Екипа | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја елиминираа Италија со резултат од 83-67. улогата на фаворити ја оправда српскиот...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство Швед инспиратор на победата

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство, Швед инспиратор на победата

ТВ Нова | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

Елиминирана Грција Русија во самиот финиш обезбеди полуфинале на ЕП

Елиминирана Грција: Русија во самиот финиш обезбеди полуфинале на ЕП

Спорт365 | пред 6 месеци

Руската репрезентација е третиот полуфиналист на Европското првенство… Денеска во третото четвртфинале на програмата ја совлада Грција со 74:69, иако три четвртини беше во негатива. Грците имаа позитива...

Русија со убедлива победа

Русија со убедлива победа

За забава | пред 6 месеци

Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја победи селекцијата на Грција со 74-69. Најефикасен во...

Русија се врати од 13 и ја победи Грција за полуфинале на Евробаскетот

Русија се врати од -13 и ја победи Грција за полуфинале на Евробаскетот

МКД | пред 6 месеци

Со одлична игра во последната четвртина Русија направи пресврт во дуелот со Грција, победи со 74:69 и се пласираше меѓу најдобрите четири на Европското првенство. Русија е третиот полуфиналист на Евробаскетот...

Евробаскет Одличниот Швед ѝ донесе пресврт и полуфинале на Русија

Евробаскет: Одличниот Швед ѝ донесе пресврт и полуфинале на Русија

Кајгана | пред 6 месеци

Русија успеа да се пласира во полуфиналето од Евробаскетот со драматична победа над Грција, со резултат од 69:74. Русија до големиот триумф стигна после возбудлив пресврт, а повторно најзаслужен за тоа...

Уште една драма Русија е трет полуфиналист на Евробаскетот

Уште една драма: Русија е трет полуфиналист на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е трет полуфиналист на Европското првенство откако денеска ја совлада Грција со 74-69. Победата добива на значење ако се знае дека Грците во првото полувреме имаа предност и...

ЕП Русите со пресврт до полуфинале

ЕП: Русите со пресврт до полуфинале

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Русија е третиот полуфиналист на Евробаскетот откако во четвртфиналето по голема борба ја совлада Грција со резултат 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16) и за место во финалето ќе се пресмета со победникот...

Русија ја скрши Грција во вториот дел и обезбеди полуфинален билет

Русија ја скрши Грција во вториот дел и обезбеди полуфинален билет

Дерби | пред 6 месеци

Селекцијата на Русија е третиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство чија завршница се одржува во Истанбул во арената „Синан Ердем“. „Зборнаја“ дојде до четирите најдобри, откако предмалку...

Алексеј Швед ја потопи Грција Русите во борба за медал на Евробаскетот

Алексеј Швед ја „потопи“ Грција, Русите во борба за медал на Евробаскетот

Екипа | пред 6 месеци

Русија е третата репрезентација која успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Евробасктетот, откако го совладаа составот на Грција со реузлтат од 74-69. Избраниците на Базаревич заслужено триумфираа...

 Доктор Месина бара лек за Србија

„Доктор“ Месина бара лек за Србија

Екипа | пред 6 месеци

Србија и без бројните ѕвезди делува сигурно во досегашниот дел од Евробаскет 2017, но селекторот Ѓорѓевиќ и неговите избраници се свесни дека и покрај бројните отсуства од оваа селекција се очекува атак...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Сител | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

Србија си закажа полуфинале со руските браќа

Србија си закажа полуфинале со руските браќа

Вечер | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја совладаа Италија со 83:67 и ја оправдаа фаворитската улога Популарните „Орли“...

Богдановиќ ги прескокна азурите и ја одведе Србија на мегдан на Русија

Богдановиќ ги прескокна „азурите“ и ја одведе Србија на мегдан на Русија

Гол | пред 6 месеци

Србија - Русија е второто полуфинале на Евробаскетот во Турција. Српската селекција ја оправда фаворитската улога и ја победи Италија во Истанбул со 67-83. srb-ita-1.jpg Италијанците подобро го отворија...

 Орлите долетаа до полуфиналето

„Орлите“ долетаа до полуфиналето

Sportmedia | пред 6 месеци

Селекцијата на Србија одигра одлично во дефанзивата, ги лимитираше Италијанците на мал број на поени, и стигна до големите „четири“ на Евробаскетот (83:67) Србија е противникот на Русија во првото, а Словенија...

Може ли Швед да ја реши и Грција

Може ли Швед да ја реши и Грција?

Екипа | пред 6 месеци

Русија охрабрена по фантастичната игра и големата победа над Хрватска сега полна со самодоверба ќе влезе во пресметката со селекцијата на Грција (17.45ч), која ќе го даде третиот полуфиналист на Евробаскет...

Русија се разбуди во финишот за полуфинале

Русија се разбуди во финишот за полуфинале

Вечер | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако во 1/4 финалето славеше над селекцијата на Грција со 74:69 Нашиот јужен сосед ја имаше резултатската контрова...

Голема е Русија ја покори и Грција

Голема е Русија, ја „покори" и Грција!

Sportmedia | пред 6 месеци

Откако во првото полувреме имаше само четири поени, во продолжението на четврфиналето, најдобриот руски кошаркар „експлодираше" уште еднаш, и ја однесе „зборнаја команда" до голем триумф (74:69), и во...

Словенија против Шпанија во полуфиналето на Еуробаскет

Словенија против Шпанија во полуфиналето на Еуробаскет

Спорт365 | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија ја совладаа Летонија со резултат 103:97 и се пласираа во полуфиналето на Еуробаскет. Најефикасен во победничките редови беше Лука Дончиќ со 27 поени и осум скокови, следен од Горан...

Евробаскет 2017 Шпанија во полуфинале

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Спорт М | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

До вчера не ги имав гледано Грците

До вчера не ги имав гледано Грците...

Sportmedia | пред 6 месеци

Грците до вчера ги немав гледано. Тие се добар тим, и го покажаа квалитетот на паркетот. Во групната фаза, можеби, не изгледаа брилијантно, но многу се искусни, и тоа им помага во клучните моменти", вели...

Евробаскет Словенија се избори за ново полуфинале

Евробаскет: Словенија се избори за ново полуфинале

Спорт М | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Идивиди | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

ЕП Кошарка  Словенија и Шпанија полуфиналисти

ЕП Кошарка : Словенија и Шпанија полуфиналисти

ТВ Нова | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

A1on | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

Кајгана | пред 6 месеци

Словенија се придружи на Шпанија во полуфиналето на Евробаскет, откако вчера во најатрактивниот меч досега на првенството ја победи Летонија со 103:97. Натпревар со НБА стандарди одиграа Словенија и Летонија...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

+Инфо | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Канал 5 | пред 6 месеци

18-годишниот Дончич натпреварот во „Синан Ердем“ арена го заврши со 27 поени и девет скока, додека Горан Драгич реализира 26 поени, осум асистенции и шест скока. Најефикасен играч беше Кристапс Порѕингис...

Евробаскет Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

Евробаскет: Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

Денар | пред 6 месеци

Шпанија избори пласман во полуфиналето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19). Германија благодарение на агресивната...

Евробаскет Словенија ја совлада Летонија

Евробаскет: Словенија ја совлада Летонија

Денар | пред 6 месеци

Словенија ќе игра во полу-финалето на Европското првенство во кошарка, откако во извонреден меч, во четврт-финалето ја победи Летонија со 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31). НБА натпревар одиграа Словенија...

Евробаскет Словенија се избори за ново полуфинале

Евробаскет: Словенија се избори за ново полуфинале

Сител | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Словенија се избори за ново полуфинале на ЕП

Словенија се избори за ново полуфинале на ЕП

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Евробаскет Летонија немоќна пред Дончиќ и Драгиќ

Евробаскет: Летонија немоќна пред Дончиќ и Драгиќ

Макфакс | пред 6 месеци

Словенија ќе игра во полу-финалето на Европското првенство во кошарка, откако во извонреден меч, во четврт-финалето ја победи Летонија со 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31). НБА натпревар одиграа Словенија...

Евробаскет 2017 Шпанија и Словенија во полуфиналето

Евробаскет 2017: Шпанија и Словенија во полуфиналето

Нетпрес | пред 6 месеци

Марк Гасол ги скрши Германците во победата од 84:72 (16 :19, 18:14, 31:20, 19:19) на репрезентацијата на Шпанија во првиот осминафинален меч од европскиот шампионат игран во вторникот, а подоцна во интересен...

Словенија е вториот полуфиналист на Евробаскетот

Словенија е вториот полуфиналист на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија ја совладаа Летонија со 100:97 во вториот полуфинален дуел на Европското првенство. Играта на словенечкиот тим и натаму е на виско ниво, овој пат беше одигран меч со голема ефикасност,...

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Точка | пред 6 месеци

Словенија ќе и биде противник на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство, а за пласман меѓу најдобрите четири селекции се избори со триумф над незгодната Летонија со резултат 103:97....

ЕП Словенците ја спакуваа Летонија

ЕП: Словенците ја „спакуваа“ Летонија

Македонски Спорт | пред 6 месеци

По Шпанија, место во полуфиналето избори и Словенија која вечерва ја победи Летонија на кошаркарското ЕП Репрезентацијата на Словенија триумфираше над Летонија во Истанбул со 103:97. Така Словенците вторпат...

Словенија ја победи Летонија во спектакуларен меч и закажа полуфинале со Шпанија

Словенија ја победи Летонија во спектакуларен меч и закажа полуфинале со Шпанија

МКД | пред 6 месеци

Во натпревар со дури 200 поени Словенија со 103:97 ја победи одличната Летонија и се пласира меѓу најдобрите четири на Евробаскетот каде што ќе игра против Шпанија. И при формирањето на четвртфиналните...

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Алфа | пред 6 месеци

Денеска се одиграа првите четврт-финални натпревари на Европското првенство во кошарка. Фаворизираната Шпанија долго време го кршеше отпорот на Германија, но по одличната игра во третиот период Црвената...

Кошаркарско ЕП Словенија против Шпанија за финале

Кошаркарско ЕП: Словенија против Шпанија за финале

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: fiba.basketball Словенија ќе биде ривал на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство. Предводени од Горан Драгич и Лука Дончич во шутерското четврт-финале, „змајчеки“ ја поразија...

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Дерби | пред 6 месеци

Словенија ќе и биде противник на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство, а за пласман меѓу најдобрите четири селекции се избори со триумф над незгодната Летонија со резултат 103:97....

Шпанија полуфиналист Браќата Гасол со крупни чекори кон европската титула

Шпанија полуфиналист: Браќата Гасол со крупни чекори кон европската титула

Спорт365 | пред 6 месеци

Кошаркарите на Шпанија ја совлада Германија со резултат 84:72 и се пласираа во полуфиналето на Еуробаскето 2017. Единствено Германците водеа по првата четвртина со 19:16, но наредните две ги доби „црвената...

Атомска кошарка во Истанбул Словенија ja совлада Летонија за пласман во полуфинале

Атомска кошарка во Истанбул, Словенија ja совлада Летонија за пласман во полуфинале

Екипа | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Словенија се пласираше во историското полуфинале на Евробаскетот, откако го совладаа нациналниот тим на Летонија со резултат од 103-97. Во фантастичниот натпревар одигран во „Синан...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

A1on | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

+Инфо | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Канал 5 | пред 6 месеци

Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19. Германија подобро го почна натпреварот и во петтата минута имаше водство од 11:2, па селекторот на „црвената фурија“ Серџио Скариоло беше принуден да...

Евробаскет Германија без решениа за Марк Гасол Шпанија прв полу финалист

Евробаскет: Германија без решениа за Марк Гасол, Шпанија прв полу-финалист

Макфакс | пред 6 месеци

Шпанија е првата репрезентација која избори пласман во полу-финалето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони, во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19)....

Браќата Гасол ја турнаа Германија во 1 4 финалето  Шпанија во полуфинале на Евробаскетот

Браќата Гасол ја турнаа Германија во 1/4 финалето – Шпанија во полуфинале на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Кошаркарите на Шпанија во дуелот против Германија, славеа убедливо со 84:72, и се пласираа во големото полуфинале од Евробаскетот. Во првиот четвртфинален меч силите ги одмерија Шпанија и Германија, а...

ЕП Шпанија во полуфинале

ЕП: Шпанија во полуфинале

Македонски Спорт | пред 6 месеци

„Црвената фурија“ на крилата на браќата Гасол стигна до победа за место меѓу најдобрите четири Шпанија се помачи меѓутоа на крајот ја победи Германија и го продолжи походот кон одбрана на златото на Европското...

Евробаскет Браќата Гасол пресилни за Германија Шпанија во полуфинале

Евробаскет: Браќата Гасол пресилни за Германија, Шпанија во полуфинале

Кајгана | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако во мечот кој заврши предмалку ја совлада репрезентацијата на Германија со резултат 84:72. Фуриозната трета четвртина беше пресудна за Шпанија, која...

Евробаскет Браќата Гасол пресилни за Германија Шпанија во полу финале

Евробаскет: Браќата Гасол пресилни за Германија, Шпанија во полу-финале

Кајгана | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полу-финалист на Евробаскет 2017, откако во мечот кој заврши предмалку ја совлада репрезентацијата на Германија со резултат 84:72. Фуриозната трета четвртина беше пресудна за Шпанија,...

Шпанија е прв полуфиналист на Евробаскетот

Шпанија е прв полуфиналист на Евробаскетот

МКД | пред 6 месеци

Шпанија ја оправда улогата на фаворит и со 84:72 ја победи Шпанија во првиот четвртфинален натпревар на Европското првенство. Германија едно полувреме рамноправно се носеше со Шпанија која со одлична игра...

Шпанија со убедлива победа на ЕП

Шпанија со убедлива победа на ЕП

За забава | пред 6 месеци

Шпанија ја оправда улогата на фаворит и со 84:72 ја победи Германија на Европското првенство. Германците одлично го почнаа натпреварот и ја добија првата четвртина со 19:16, Шпанија го крена нивото во...

Шпанија ја нанижа и Германија за место во полуфиналето на ЕП

Шпанија ја нанижа и Германија за место во полуфиналето на ЕП

Дерби | пред 6 месеци

Шпанија ја оствари и седмата победа по ред на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, со што стана и првиот полуфиналист на ова натпреварување. „Црвената фурија“ вечерва ја...

Шпанија е во полуфинале Германците без одговор за браќата Гасол

Шпанија е во полуфинале, Германците без одговор за браќата Гасол

Екипа | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот со Германија со резултат 84-72. Германците се покажаа како незгоден ривал во првите 25 минути од полуфиналето,...

Евробаскет 2017 Шпанија во полуфинале

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Сител | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Вечер | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија се пласираа во полуфинале на Евробаскетот, откако ја совладаа селекцијата на Летонија со 103:97, каде ќе ги одмери силите со актуелниот шампион Шпанија Словенците предводени од...

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Република | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини: 16:19, 18:14, 31:20,...

Словенија слави  ПОЛУФИНАЛЕ

Словенија слави – ПОЛУФИНАЛЕ

Sportmedia | пред 6 месеци

По 2009 година, Словенија е уште еднаш во полуфиналето на ЕП. Ја „смиријја“ и Летонија, и се седмиот триумф по ред ( 103:97) се во големата европска „четворка“. Неверојатно отворање имаа кошаркарите на...

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: fiba.basketball Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини:...

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Вечер | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот против Германија со 84:72 Германците уште еднаш се покажаа како незгоден...

Германија без одговор за Гасол и Гасол

Германија без одговор за Гасол и Гасол!

Sportmedia | пред 6 месеци

Предводени од бекот на Атланта, „панцерите" испратија сериозна закана до бранителот на титулата дека се подготвени да направат изненадување,најголемо на шампионатот. Но само во првото полувреме. Она другото...

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

Република | пред 6 месеци

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија –...

Еуробаскет 2017 Стартува 1 4 финалето

Еуробаскет 2017: Стартува 1/4 финалето

Сител | пред 6 месеци

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија –...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Точка | пред 6 месеци

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија...

Српски навивачи избркани поради шајкачи

Српски навивачи избркани поради шајкачи

Вечер | пред 6 месеци

На четворица навивачи на српската кошаркарска репрезентација од Чачак им бил забранет влез во арената "Синан Ердем" во Истанбул затоа што на главите носеле шајкачи Според многумина оправдано, бидејќи станува...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Дерби | пред 6 месеци

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија...

Гасол и Дончиќ со единствено постигнување на овогодишниот Евробаскет

Гасол и Дончиќ со единствено постигнување на овогодишниот Евробаскет

Гол | пред 6 месеци

Денес на програмата на Евробаскетот се првите два четвртфинални дуели. Во првиот, Шпанија ќе ги одмери силите со Германија, а во вечерниот термин, Словенија ќе се соочи со изненадувачки атрактивната Летонија....

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност