МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

A1on | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67. Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен...

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

Курир | пред 6 месеци

Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен во редовите на македонскиот шампион Ерик Гарсија постигна 14, Јуре Лалиќ 11, а Адем Мекиќ реализира 10 поени. Брет Бејли зсврши со 9 поени, а Бојан Трајковски...

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

+Инфо | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67. Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен...

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

Идивиди | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67. Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен...

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

Локално | пред 6 месеци

– Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67. Даниел Џенсен со 20 поени беше...

МЗТ го надигра Левски во Софија

МЗТ го надигра Левски во Софија

Дерби | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа во низа во подготовките за новата натпреварувачка кампања. „Металците“ вечерва славеа над составот на Левски во Софија со 78-67. Прв стрелец...

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

Екипа | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа на приојателските натпревари во текот на подготовките за новата сезона, откако вечерва во Софија го совладаа тимот на Левски со 78-67....

МЗТ Скопје подобар од Левски во контролен меч во Софија

МЗТ Скопје подобар од Левски во контролен меч во Софија

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва во Софија го совлада тимот на Левски со 78-67 во вториот контролен натпревар во предсезоната. Американецот Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен, Ерик...

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

Вечер | пред 6 месеци

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја забележаа втората победа во низа во подготовките за новата натпреварувачка сезона, откако славеа на гостувањето во Бугарија кај екипата на Левски со 78:67 Најефикасен кај металците...

СУПЕР СТАРТ ВО СОФИЈА   плус 11

СУПЕР СТАРТ ВО СОФИЈА - плус 11 !

Sportmedia | пред 6 месеци

Во првата од двете предвидени проверки во Софија, „сино-белите" беа подобри од домашниот Левски. Славеа избраниците на тренерот Александар Тодоров со сигурни (78:67) Кошаркарите на МЗТ Скопје стигнаа до...

Прво со Левски  па со Лукоил  нема  контроли  во Крајова  има во Солун

Прво со Левски, па со Лукоил, нема „контроли" во Крајова, има во Солун...

Sportmedia | пред 6 месеци

Наместо дводневното гостуавње во Романија, следната недела „металците" ќе играат со солунски Арис... Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утринава отпатуваа за Софија каде што денеска и утре ќе одиграат...

МЗТ Скопје наместо со Крајова  ќе тестира со грчки Арис

МЗТ Скопје наместо со Крајова, ќе тестира со грчки Арис

Гол | пред 6 месеци

Екипата на МЗТ Скопје ја започнува втората фаза на контролни сребри пред стартот на новата сезона, откако утринава кошаркарите и стручниот штаб отпатуваа за Софија, каде денес и утре ќе одиграат две пријателски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност