Набрани корички со сирење

Набрани корички со сирење

Мои рецепти | пред 5 месеци

1. Во сад за месење се става просеаното брашно, на средина се прави дупка и се ставаат останатите состојки за тесто. Се замесува тесто на кое ако лепи му се додава уште малку брашно и измесеното тесто...

Рецепт кој ќе ве врати во детството  Вкусни ванилици

Рецепт кој ќе ве врати во детството: Вкусни ванилици

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Потребно е: 500 гр меко брашно 200 гр шеќер 2 јајца 1 пакетче прашок за печиво 250 гр маргарин сок од половина лимон + кора од половина лимон Подготовка: - Брашното ставете го во длабок сад. - Ладниот...

Чиабата

Чиабата

Мои рецепти | пред 5 месеци

Леб кој има крцкава кора, а средината му е со големи шуплини ... За стартер - Млекото и водата се ставаат да се затоплат. Во друг сад се става брашното и медот. Во топлата вода со млеко се става квасецот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност