Ботас го продолжи договорот со Мерцедес

Ботас го продолжи договорот со Мерцедес

Вечер | пред 5 месеци

Финецот Валтери Ботас и наредната сезона ќе вози за Формула 1 тимот на Мерцедес, откако денеска двете страни си подадоа рака за нова соработка, која важи 2019 година Финецот претходно потпиша едногодишен...

Ботас останува во Мерцедес и во следната сезона

Ботас останува во Мерцедес и во следната сезона

Екипа | пред 5 месеци

Валтери Ботас и во наредната сезона во Формула 1 ќе вози во тандем со Луис Хамилтон за тимот на Мерцедес. Германскиот тим е задоволен од настапите на Финецот во неговата прва сезона во болидот на Мерцедес...

Ботас во Мерцедес и следната сезона

Ботас во Мерцедес и следната сезона

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Валтери Ботас и во наредната сезона во Формула 1 ќе вози во тандем со Луис Хамилтон за тимот на Мерцедес. Германскиот тим е задоволен од настапите на Финецот во неговата прва сезона во болидот на Мерцедес...

Ботас потпиша нов договор со Мерцедес

Ботас потпиша нов договор со Мерцедес

Спорт365 | пред 5 месеци

Валтери Ботас потпиша нов договор со Мерцедес и ќе вози за Формула 1 шампионот и во 2018. година. Финскиот возач претходно потпиша едногодишен договор во јануари 2017. година кога дојде како замена за...

Мерцедес  конечно  го потврди Ботас за 2018

Мерцедес, конечно, го потврди Ботас за 2018

Sportmedia | пред 5 месеци

Тимот на Мерцедес, по низа одложувања, конечно, го продолжи договорот на Финецот Валтери Ботас и за 2018 година Ботас дојде во „Сребрената стрела“ како замена за светскиот шампион Нико Розберг, кој ги...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност